Pokalbio su „Gimtuoju...“ Mantas atvyko dviračiu.  A.Raščiūtės nuotr.
Pokalbio su „Gimtuoju...“ Mantas atvyko dviračiu. A.Raščiūtės nuotr.

Rokiškėnas Mantas Jukna, daugeliui pažįstamas kaip dviračių sporto entuziastas, „Kritinės masės“ Rokiškyje iniciatorius ir organizatorius. Vaikinas domisi meditacija, joga, sveika gyvensena. Savo žiniomis jis mielai dalinasi su norinčiaisiais jas išgirsti.

 

Įskiepytos vertybės

Kaip „Gimtajam Rokiškiui“ teigė Mantas, sveika gyvensena tai – gyvenimo būdas. Nebūna taip, jog staiga atverti savo gyvenimą: imi rūpintis sveikata, pradedi sportuoti, paisyti, ką valgai. Viskas turi vystytis po truputį. Radikalūs pokyčiai kenkia sveikatai. „Esu dėkingas savo šeimai. Ji įskiepijo man sveikos gyvensenos pagrindus, vertybes. Bėgant metams dar labiau tuo domėjausi, ugdžiau savitvardą. Man  nereikėjo laukti jokio nušvitimo“, – šmaikštavo Mantas.

Atsakydamas į klausimą, ką jam reiškia sveika gyvensena, rokiškėnas pasirėmė Pasaulinės sveikatos organizacijos apibrėžimu, kuris teigia, jog sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė. „Stengiuosi aktyviai dalyvauti socialinėje veikloje. Mėgstu sportuoti, važinėti dviračiu, bėgioti, todėl rūpintis savo fizine būkle man nesunku“, – sakė pašnekovas. Jo teigimu, sunkiausia – išlaikyti emocinį stabilumą. Juk nėra tobulų žmonų, kartais tiesiog nepavyksta neutraliai reaguoti į kai kuriuos dalykus. „Stengiuosi nepasiduodi nuotaikos svyravimams. Tam reikia didžiulių pastangų: būtina nuolat save stebėti, analizuoti“, – pasakojo vaikinas.

 

Daugiau antradienio GR

 

Agnė Raščiūtė

kultūrkė mažas

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie