Gimnazistės (iš kairės tupi) Toma Barzdaitė
Gimnazistės (iš kairės tupi) Toma Barzdaitė

Avangardo šou skatina kūrybiškumą, grožio ir elegancijos pajautą. Niekas nebesuskaičiuoja, kiek kartų šis renginys vyko Rokiškyje. Mokyklų reorganizacija pakeitė jo vietą – iš Juozo Tūbelio progimnazijos persikėlė į Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinį, tačiau išliko renginio dvasia: kurti laisvai, be jokių išankstinių nuostatų, suvaržymų, panaudojant kuo įvairesnių medžiagų, o kolekcijų pristatymą paversti spalvinga švente.

Muzikos ir šviesų šou

Niekas neabejoja: šiųmetis avangardo šou – įspūdingas: daug šviesų, muzikos, eksperimentų, ant podiumo viena kolekcija keitė kitą. Šios sukurtos iš įvairiausių medžiagų.

Gimnazistus konsultavo šio renginio organizatorė ir sumanytoja – dailės mokytoja Marina Kubilienė. Ji džiaugėsi mokinių fantazija, originaliomis idėjomis, puikiomis kolekcijomis, kurių pristatymus apjungia muzika, apšvietimas.

Akį džiugino jaunųjų dizainerių darbai, jų įvairovė: podiumu žengė „Siamo dvynės“, kurių niekada nekankina vienišumo jausmas, į vaikystę iš nakties planetos sugrįžo „Šviesos princesės“, o lėlės keliavo į fantazijos pasaulį, kuriame žaidė kartu su mergaitėmis. Anapusinio gyvenimo romantiką mėgino atskleisti „Mirę romantikai“, vandens savybes – seserys Deimantė ir Akvilė Karpovaitės, mielų gyvūnėlių – katinų – meilę priminė kolekcija „Kostiumuotieji katinai“.

Spragėsių vilionės

Išskirtinio dizaino medžio bateliais pasipuošusią manekenę pasirodymui įkvėpė muzikos žvaigždė Lady Gaga. „Miško dvasios“ susirinkusiuosius nukėlė į tankumyną, iš kurio galima ir nebegrįžti… Žiūrovus įaudrino ir neaiškios kilmės būtybės, pasipuošusios ryškiaspalviais kostiumais-kombinezonais. Originalių merginų penketukas sukneles papuošė… spragėsiais. Renginio pabaigoje laiko mašina nukėlė į kitą erą po didžiojo sprogimo įsitikinti, ar išliko gyvybė…

Vakaro vedėjai Milda Milaknytė, Ignas Sasnauskas ir Martynas Lukošiūnas šmaikščiai, žaismingai apibūdino kolekcijų stilių. Renginį paįvairino gimnazijos šokėjos, vadovaujamos Liudmilos Pernavienės, muzikos grupė kartu su mokytoju Egidijumi Kundrotu, dainininkė Viktorija Krivickaitė.

Salės dizainą moksleiviams padėjo sukurti technologijų mokytoja Loreta Rimšienė, apšvietimą – mokytojas E. Kundrotas, vaizdo filmą sukūrė Donatas Puidokas.

Renginio įspūdžiai – dalyvių lūpomis

Kotryna VAICIKAUSKAITĖ

Tai puikus renginys visai mokyklos bendruomenei. Juk penktadienio vakarais ieškome veiklos, kuri prablaškytų. Avangardo šou dalyvavau penktą kartą, kasmet tobulinu idėjas. Viskas prasidėjo nuo įprastų medžiaginių sijonėlių, papuoštų įvairiomis medžiagomis, ir išaugo iki išskirtinio blizgesio merginos pavojingais aukštakulniais. Kolekcijos „vinis“ – mediniai batai aukšta platforma. Sumanymas gimė pamačius internete vaizdo klipą, kuriame  moteris gaminasi panašius batus. Pagalvojau, kodėl gi man tokių nepasidarius? Užsispyriau ir tikslą pasiekiau: batus man išdrožė giminaitis Linas Mažylis, aš juos dekoravau diskų gabalėliais. Kiek jų sunaudojau – neskaičiavau. Mane įkvėpė pasaulinė muzikos žvaigždė Lady Gaga, garsėjanti savitu aprangos stiliumi, bateliais – kanopomis. Norėjau būti į ją panaši, net pavadinimą pasirinkau „Fancy Lady“ – išgalvota Lady.   Pirmą kartą išdrįsau ant podiumo žengti viena, turėjau viską atlikti idealiai. Nors dešimt metų šoku Rokiškio choreografijos mokykloje, kojos prieš pasirodymą drebėjo, tačiau viskas pavyko puikiai.

Ieva GAIGALAITĖ

Šeštus metus iš eilės dalyvauju šiame saviraiškos, unikalumo bei kūrybiškumo šou. Kolekcija „Nauja era“ su kūrėjomis Julija Trumpickaite ir Goda Budreikaite siekėme sukurti nepastovumo įspūdį, akcentavome kiekvienos individualumą. Drabužius gaminome iš įvairiausių medžiagų: agro ir plastikinės plėvelių, kirpome, lipdėme, dažėme… Norėčiau ateityje dalyvauti respublikiniuose  meno ir mados renginiuose, turiu idėją ir naujai kolekcijai, tačiau ja nesidalinsiu. Galbūt vieną dieną pavyks ją įgyvendinti.

Martynas LUKOŠIŪNAS

Avangarde priminiau apie ryškiausią internetinių įsilaužėlių grupuotę „Anonymous“. Neseniai programišiai paskelbė karą Islamo valstybei, jie kovoja už žodžio laisvę, lygybę, tiesą. Šiame renginyje kiekvienas gali atsiskleisti kaip asmenybė ir už tai nebus baudžiamas. Avangardo šou scenoje gali būti kuo tik geidžia širdis. Tai ir yra šio renginio išskirtinis bruožas.

Lina Marija BALČIŪNAITĖ

Kartu su gimnazistais nusprendėme: šiųmetis avangardo šou buvo optimalus – visi pasirodymai stiprūs, įdomūs, išskirtiniai, nebuvo silpnesnių, kurie įtraukiami į programą, nes nepatogu kolekcijų kūrėjams pasakyti „Ne“.  Mano tikslas – padaryti tai, ko nesugalvotų kiti. Pasirodymui „Švieski man vėl“ sukūriau kostiumą iš agroplėvės ir visa žibėjau lyg kalėdinė eglutė…

Toma BARZDAITĖ

Mūsų penketukas iš pradžių planavo improvizuoti gyvūnų tema, tačiau viskas pasikeitė internete pamačius sukneles iš saldainių popieriukų. Žiūrint į jas kilo mintis, kodėl gi negalima ant juodų suknelių klijuoti šviesių kukurūzų spragėsių? Vienus kukurūzus kaitinome mažiau, kitus daugiau, todėl gavome skirtingų tonų spragėsius. Juos klijavome taip, kad išgautume tonų perėjimus nuo šviesesnio tamsesnio link. Spraginimo procesas buvo gana ilgas, „užkvipo“ ne tik mūsų drabužiai, bet ir namai…

Dalia Zibolienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: