Gimtasis Rokiškis Pikantiškos istorijos Keliautojams mūsų rajonas – „tabula rasa“?

Keliautojams mūsų rajonas – „tabula rasa“?

Atvykstantiems į mūsų rajoną ties riba, kur baigiasi Anykščių savivaldybės teritorija, pušynų apsuptyje yra jauki atokvėpio aikštelė. O joje – stendas su informacija, pranešančia, kad esate Rokiškio rajone. Stende daug metų buvo mūsų rajono turistinių, istorinių objektų ir lankytinų vietų žemėlapis. Ką nuo pernai stendo plokštumoje matome? Ogi didelę ...baltą dėmę!

510
0

Pokštas?

Ne šiųmečio birželio kaitrios saulė išblukino stende buvusį įspūdingiausių lankytinų objektų ir vietų žemėlapį. Balta dėmė keliaujančius į mūsų  rajoną pasitiko jau ir pernai, kai Rokiškis buvo Lietuvos kultūros sostinė.

Keliautojai kraipo galvas, kodėl taip? Ar tai už rajono svarbios informacijos viešinimą atsakingų asmenų triukas, skatinantis aklai ieškoti, ką pas mus galima aplankyti,  ar – apsileidimas?

Ne mūsų daržas – ne mūsų pupos

Rokiškio turizmo ir amatų centro turizmo vadybininkė Ingrida Kujelė situaciją puikiai žino: sakė, jog stenduose baltos dėmės ir prieš Zarasų bei Kupiškio savivaldybių ribas:  „Liko tik užrašai, kad čia yra Rokiškio rajono savivaldybės teritorija. O buvusių lankytinų vietų ir objektų žemėlapių – nė žymės“. Vadybininkė sakė, jog stendai ne centro žinioje ir ne jo nuosavybė, tad ir kištis negali. Jos manymu, taip neturėtų būti: arba stendų turi nelikti, arba juose turi būti informacija. Pasak I.Kujelės, tokius žemėlapius reikia mažiausiai kas 5-6 metai atnaujinti. Ir dėl atmosferos poveikio, ir dėl besikeičiančios informacijos.

Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“

 

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments