blank
Tai didžiausia suma per pastarųjų metų akcijas. Labai dėkoju visiems aukojusiems“, – džiaugėsi A. Savičius. A. Stanio nuotr.

Su meile senatvei

Šios paramos akcijos tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių apleistų senų žmonių maistui, pagalbai, paramai buityje, priežiūrai negaliai užklupus. Maltiečiai, lankydami senolius, tampa savotiškais šeimos nariais, visą gyvenimą dirbę žmonės, sulaukę garbaus amžiaus ir likę vieniši, tampa priklausomi nuo kitų. 2020 m. Statistikos departamento duomenimis, vidutinė pensija siekė 377 eurus, o skurdo rizikos riba – 430 eurų. Vadinasi, vidutinė senatvės pensija yra mažesnė už skurdo rizikos ribą.

Maltiečiai visoje Lietuvoje rūpinasi apie 2800 senolių, o Rokiškyje nuolatos globojamų senolių yra 20. Kaip pasakoja Rokiškio maltiečių koordinatorius Alvydas Savičius, maltiečiai šiems senoliams verda ir veža sriubą, kitokį maistą, o būtent gruodžio mėnesį vykstanti akcija skatina visus krašto žmones prisidėti ir padėti maltiečiems toliau rūpintis senoliais, sukurti jiems savotišką kalėdinį stebuklą.

blank
Rokiškio dekanas Eimantas Novikas palaimino savanorių išvirtą sriubą

Atsargi savanorytė ir maistas šešioms dienoms

Dėl koronaviruso situacijos visame pasaulyje maltiečių savanorišką veiklą A. Savičius vadina atsargia.

„Turime aštuonis savanorius. Jie savanoriauja  nuo senų laikų. Šiuo metu dėl pandemijos elgiamės labai atsargiai. Dvi vyresnės savanores prisideda dar ir prie „Carito“ veiklos, o kiti savanoriai yra Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių globos namų socialiniai darbuotojai. Visi stengiamės elgtis kuo atsargiau, kadangi kaip ir dauguma pasaulio žmonių prisibijome siaučiančios ligos. Tiesa, pagalbos sulaukiame ne tik iš savanorių. Kreipėmės jos ir į karius, rajono savivaldybę, socialinius skyrius, į dekaną, parapijas, „Caritą“. Džiugu, kad jos sulaukiame. Nereikia bijoti prašyti pagalbos“, – pasakoja A. Savičius.

Pasak pašnekovo, maistas rajono seneliams tiekiamas tris dienas per savaitę.

„Anksčiau seneliams sriuba buvo vežiojama kiekvieną darbo dieną, nuo pirmadienio iki penktadienio. Dabar, kai per projektą tapome labiau savarankiški, jau metus maistą vežiojame pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Užtat seneliai gauna dvigubą porciją ir gali pasišildyti kitą dieną. Taigi žmogus maisto turi nebe penkioms, o šešioms dienoms“, – pasakoja pašnekovas.

Sriubos, pasak jo, įvairios.

„Verdame 20 litrų sriubos, visada kokybiškos, iš gerų tuo metu turimų produktų. Trečiadieniais stengiamės patiekti pienišką sriubą. Į visas dedame mėsos kukulaičių arba kotletų. Per savaitę sunaudojame apie 5 kg mėsos faršo. Sriuba pradedama virti 6 val. ryte, nes pirmadienį ir penktadienį anksti ryte pas mus iš Kauno atkeliauja „Gardėsio“ duona, o trečiadienį mums jau daugybę metų padeda vietinė kepyklėlė „Dorola“ ir jos savininkas Pranas Blažys. Iš pastarosios kepyklėlės seneliai sulaukia ne tik duonos ar batono, bet ir bandelių ar sausainių bei kitų skanumynų.

Išvirtą ir paruoštą sriubą apie 8 val. surenku ir išvežiojus jos laukiantiems senoliams“, –apie kasdienybę pasakoja A. Savičius.

blank
Alvydas Savičius džiaugėsi puikiai pavykusia šių metų akcija.

„Maltiečių sriuba“

Praėjusį šeštadienį „Maltiečių sriubos“ akcija vyko šalia „Maximos“ parduotuvės, jos metu buvo galima paragauti maltiečių sriubos ir išbandyti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos pagamintos kariškos košės, pasivaišinti arbata. Produktais akciją parėmė Sauliaus Jasinevičiaus ūkis ir Alvydas Varnas iš Skemų. Jau 9 val. ryto susirinkę savanoriai sulaukė Rokiškio dekano Eimanto Noviko. Jis palaimino išvirtą sriubą. Prie dekano prisijungė ir akcija džiaugėsi rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Kaip sako A. Savičius, turbūt vienintelis dalykas, kuris tądien nepadėjo, buvo oras.

„Nors oras nelepino, rezultatu tikrai džiaugėmės, tikiu, kad atkreipėme miestiečių dėmesį. Dar prieš akciją aukų dėžutė buvo padėta Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos būstinėje. Kariai seneliams paaukojo 89 eurus ir 10 centų, o šeštadienį šios akcijos metu per keletą valandų surinkome 471 eurą ir 17 centų – iš viso 560 eurų ir 27 centus. Tai didžiausia suma per pastarųjų metų akcijas. Labai dėkoju visiems aukojusiems ir ypač džiaugsiuosi aktyviu mūsų karių dalyvavimu ir jų pagalba šioje akcijoje“, – džiaugėsi A. Savičius.

Galima aukoti ištisus metus

Nors A. Savičius tikina, kad akcija puikiai pavyko, visgi vos per vieną dieną surinktų pinigų dvidešimčiai senolių išlaikyti ištisus metus neužtenka.

„Pagal skaičiavimus, sriuba senoliui per mėnesį kainuoja apie 14 eurų, per metus – 160 eurų. Taigi metams dvidešimčiai senelių tiekti sriubą reikia apie 3 200 eurų. Tad primenu visiems žmones, kurie galbūt negalėjo, ar nespėjo prisidėti prie mūsų akcijos, aukoti tiesiogiai mums į banko sąskaitą. Tai galite daryti ištisus metus ir taip prisidėti prie šių senolių geresnio gyvenimo“, – nelikti abejingiems ragina A. Savičius.

Pašnekovas taip pat dėkoja ir daugybę metų prie senelių gerovės prisidėdintiems Rokiškio verslininkams: AB „Rokiškio sūris“ direktoriui Daliui Trumpai, ŽŪB „Audrupio pauštynas“ direktoriui Vidmantui Stasiškiui, UAB „Lašų duona“ direktorei Ivetai Aukštuolienei, UAB „Dorola“ direktoriui Pranui Blažiui, UAB „Rokiškio mėsinė“ direktoriui Justinui Kanopai, IĮ „Bajorų žuvis“ direktoriui Juozui Simučiui.

Paaukoti Rokiškio maltiečių globojamiems senoliams galima ir pervedant auką į organzacijos sąskaitą:  

Maltiečiai, LT 674010042403078049, „Luminor“ bankas

Projektą iš dalies remia:

blank

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments