blank
„Visos mano veiklos man teikia daug laimės ir džiaugsmo“, – sako Rugilė.

– Kur mokaisi? Kaip praėjo Tavo vasara?

Gyvenu Juodupėje. Iki šiol mokiausi šio miestelio gimnazijoje. Tačiau šiais naujaisiais mokslo metais esu Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio gimnazistė. Vasarą praleidau prasmingai. Dirbau – pasinaudojau galimybe, kurią man suteikė rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Spėjau ir paatostogauti, ir pakeliauti. Su šeima aplankiau Estiją ir Suomiją, dalyvavau Lietuvos moksleivių sąjungos vasaros forume „Būk savimi, visi kiti užimti“, Jaunimo Europos komandos mokymuose. Daug laiko praleidau gamtoje, žygiavau aplink Sartus, miegojau palapinėje, stovyklavau. Jaučiuosi puikiai pailsėjusi, tad šiuo metu visą dėmesį stengiuosi skirti mokslams.

– Visada buvai tokia aktyvi? Kokias veiklas išskirtum, kurios iš jų prasmingiausios? Kodėl?

Visos mano veiklos teikia man daug laimės ir džiaugsmo. Negalėčiau išskirti vienos labiausiai patinkančios, tikriausiai todėl jų yra daug. Nuo mažens esu Lietuvos skautijos narė. Priklausau Rokiškio rajono moksleivių tarybai, einu viceprezidentės pareigas, esu kandidatė į prezidento postą. Prieš metus buvau atrinkta ir tapau Jaunimo Europos komandos nare. Priklausiau Juodupės gimnazijos mokinių savivaldai, atlikau savanorišką jaunimo tarnybą rajono savivaldybės Vietos veiklos grupėje.

Kiekviena mano veikla man yra prasminga ir įdomi. Džiaugiuosi ne tik galimybe tobulėti, įgauti naujų kompetencijų bei žinių, bet ir tuo, kad galiu aktyviai prisidėti prie bendraamžių švietimo ir jų problemų sprendimo. Man pačiai tai labai svarbu. Manau, tai ugdo pilietiškumą, formuoja asmenybę.

blank

– Dalyvauji Jaunimo Europos komandos veikloje. Kas tai? Kokia veikla užsiimate, kokio tikslo siekiate? Ar čia, mūsų rajone, yra daugiau Europos komandos narių? 

Jaunimo Europos komanda (JEK) – Tai Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuotas jaunų žmonių tinklas, jungiantis aktyvius bei Europos Sąjunga besidominčius jaunuolius, kurie savo žiniomis dalijasi su 14– 9 m. jaunimu. Mūsų tikslas – šviesti jaunimą apie galimybes, kurių jiems teikia ES, pasakoti apie Europos Sąjungą, jos veiklos sritis, politiką bei įtaką kiekvienam piliečiui.

Mes, JEK nariai, stengiamės supažindinti bendraamžius su pastarojo meto aktualijomis – kaip Europos Sąjunga tvarkosi siaučiant pandemijai, pristatome jos žaliąjį kursą, pasakojame, kaip Europa prisitaikiusi prie  skaitmeninio amžiaus… Taip pat prisidedame prie konferencijos, kurioje bus paliestos Europos ateities įgyvendinimo temos. Inicijuojame debatus ir diskusijas, vedame pamokas, suteikiančias galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti bendrą mūsų ateitį.

Šiuo metu esu vienintelė Rokiškio rajone veikianti JEK narė. Ši savanoriška veikla tęsiasi dvejus metus. Džiaugiuosi, jog praėjusiais mokslo metais pavyko organizuoti net dvylika teminių užsiėmimų ne tik Rokiškio rajono, bet ir kitų Lietuvos miestų moksleiviams. Manau, mokiniams patinka kitokios pamokos, kupinos įvairių metodų, o žiniomis dalijasi jų bendraamžis. Todėl, ateityje tikiuosi JEK gretose išvysti daugiau rokiškiečių.

– Visgi išskirti verta Tavo veiklą Lietuvos skautijoje. Kada ir kaip nusprendei prisidėti prie skautų?

Prie Lietuvos skautijos veiklos prisijungiau būdama 11–12 metų. Nuo mažens labai myliu miškus, gyvūnus, laikau save gamtos vaiku. Apie skautų veiklą mūsų rajone sužinojau vasaros stovyklos metu. Labai susižavėjau uniformuotais, ištvermingais, vienas kitu besirūpinančiais pilietiškais jaunuoliais. Buvau pakviesta į skautų vasaros stovyklą, jos metu ir nusprendžiau prisijungti prie Rokiškio Jurgio Kairio vardo skautų draugovės bei duoti skauto priesaiką.

blank

– Kuo užsiima skautai? Kokios jų puoselėjamos vertybės? Ar skautus galima pavadinti tikrais Lietuvos patriotais?

– Skautai daugiausia laiko praleidžia miškuose. Tai nestebina. Organizuojame įvairias stovyklas, sueigas, žygius, reikalaujančius ištvermės ir gebėjimo išlipti iš komforto zonos. Aktyviai prisidedame prie įvairių Rokiškio rajono bendruomenių iniciatyvų. Mokomės patys bei stengiamės mokyti kitus. Skautai – tai ne tik įvairios veiklos, tai gyvenimo būdas, ugdantis ištvermingas, patriotiškas, atsakingas ir pilietiškas asmenybes. Skautų šūkis – „Dievui, Tėvynei, Artimui!“ Jis puikiai atskleidžia patriotiškumą ir mūsų organizacijos ugdomas vertybes.

– Gal prisimintum įdomiausių skautiškų išvykų ar nutikimų?

Labiausia įstrigusi skautų organizuota veikla yra ištvermės žygiai. Teko žygiuoti du kartus skirtingais metų laikais. Pirmasis žygis rengtas vasaros stovyklos metu. Tuomet kartu su kitais skautais ir vadovais tyrinėjome pelkę. Stengėmės saugiai įveikti vandens ir purvo ruožus, sausinome žemę, statėme pakeliamą laužą ir gaminome maistą. Labiausiai įsiminė emocijos: adrenalinas, bendrystė ir vienybė.

Žiemą su skaitaus keliavome užšalusio ežero pakrante. Atsimenu, lauke buvo daug sniego, šalo rankos, žvarbo veidas, bet buvo labai smagu.

– Kodėl vertėtų prisidėti prie skautų veiklos?

Manau, skautų veiklą išbandyti verta kiekvienam. Nesvarbu, kokio amžiaus esate – skautu tapti galite bet kada. Būdama skaute įgijau daug gyvenimiškos patirties, išmokau rūpintis savimi ir kitais, tapau savarankiškesnė, atsakingesne. Prisijungdami prie Lietuvos skautijos turite galimybę augti kaip asmenybės. Kadaise mažieji skautai dabar tampa vadovais ir ugdo kitas jaunas Lietuvos kartas. Čia nuolatos tobulėjame, mokomės. O užsimezgusios pažintys, draugystės, neįkainojamos patirtys ir prisiminimai lieka visam gyvenimui.

blank

– Pasaulyje vis dar plinta koronavirusas, lietuvius jautrina LGBT, skiepų ir kt. temos – atrodo, šiuo metu Lietuva labiausiai susiskaldžiusi nuo nepriklausomybės laikų. Kas, Tavo nuomone, yra tikrasis Lietuvos patriotas? Kaip reikėtų išreikšti patriotiškumą ir kokios priemonės yra klaidingos?

Mano nuomone, Lietuvos patriotas yra kiekvienas už savo veiksmus atsakantis bei blaiviai mąstantis pilietis. Vertinu galimybę kiekvienam piliečiui sprendimą priimti pačiam. Gerbiu aplinkinių nuomonę ir pasirinkimus. Pati esu pasiskiepijusi dviem vakcinos nuo COVID -19 dozėmis. Palaikau ir skatinu tai daryti kuo daugiau Lietuvos gyventojų. Manau, tik veikdami išvien, galėsime matyti bendrą rezultatą.

Šiuo metu socialinėje erdvėje sklinda daug klaidingos, nepatikimos informacijos. Tuo siekiama suskaldyti ir supriešinti mūsų visuomenę. Skatinu visus atsakingai tikrinti informacijos šaltinius, dalintis tik patikimų portalų straipsniais, išgirstomis ar perskaitytomis temomis pasidomėti išsamiau. Išlikdami sąmoningi ir turėdami tikslią informaciją galėsime priimti mums labiausiai tinkamus sprendimus.

Projektą iš dalies remia:

blank

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Emigrante
2021 4 rugsėjo 14:55

Tokie zmones – lobis saliai ir zmonijai. Ikvepianti, drasi asmenybe su placiais siekiais ir jau ivykdytais darbais, nuostabu!
Lai islieka skauto tvirtumas, smalsumas, seimos palaikymas ir samoningumas.
Pagarba!