blank

Niekas dar nematė

Kol kas visi maketai supakuoti dėžėse, ir niekas jų nematė. „Pirmasis vertinimo komisijos posėdis, kurio metu atidarysime dėžes, vyks Krašto muziejuje paskutinę rugpjūčio dieną“, – sakė A. Gavėnienė. Tuomet darbai bus iškelti iš pakuočių. Jie bus anonimiški, paskelbsime tik laimėtoją. Tai įvyks dar kitame posėdyje. Dešimt dienų Rokiškio dvare su maketais galės susipažinti kiekvienas norintis. Taip pat ir pareikšti nuomonę. O vertinimo komisijoje – devyniolika žmonių:  architektų, menininkų ir kitų sričių specialistų iš visos Lietuvos. A. Gavėnienė sakė, kad projekto sąlygų yra labai daug, tačiau nėra sukonkretintas joks asmuo, kuris turi būti pavaizduotas. Tiesiog tai turi būti skulptūrinis darbas Tyzenhauzams atminti.

Sutartis pasirašys su trimis

Kur skulptūra stovės, kol kas nežinoma. Autoriams buvo pateiktas tik Rokiškio planas, nurodyti tik sklypai, konkretus taškas skulptūrai nepažymėtas. A. Gavėnienė sakė, kad savivaldybė pasirašys sutartis su trimis autoriais – pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų laimėtojais. Kadangi lėšų projektui kol kas nėra, kad būtų garantija – jei vienas autorius staiga negalėtų. Premijoms iš biudžeto numatyti 5 000 eurų: pirmoji vieta – 2 500 eurų, antroji – 1 500 eurų, trečioji – 1 000 eurų.

Kalbama apie tai dešimtmetį

Idėja pastatyti skulptūrą Tyzenhauzams jau narstoma dešimtmetį. Mat Rokiškio svečiai, architektai, dailininkai neretai klausia – kodėl Rokiškis iki šiol neturi jokios skulptūros miesto įkūrėjams

Tyzenhauzams. „Kiškių turim, o grafai įkūrėjai kur?“ – klausia svečiai. Kad mintys įgautų realų pagrindą, daugiausia prisidėjo visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ žmonės.

„Rokiškis iš tiesų gražus miestas, juo stebisi mūsų svečiai, bet mes, vietiniai, nesusimąstome, kad tai Tyzenhauzų palikimas mums, mes juos kaip ir primiršę“, – „Gimtajam…“ sakė „Tyzenhauzų paveldo“ narys Raimondas Sirgėdas, jau seniai siūlęs skelbti konkursą. Kalbėdamas apie pinigus, jis priminė, kad yra Tyzenhauzų  giminės bendruomenė, išsibarsčiusi visame pasaulyje, taip pat galėtų prisidėti prie protėvių įamžinimo Rokiškyje.

Projektą iš dalies remia:

blank

„Patirk čia…“ – 10 000 EUR

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: