blank
Krašto muziejaus archyvo nuotr.   

Vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkursui „Kalėdų atvirukas“ pateikta 116 darbų. Dalyviai ne tik iš Rokiškio rajono, bet ir Kupiškio bei Kauno.

Atvirukai nuo gruodžio 2 d. bus eksponuojami muziejaus oficinos languose, o dabar juos jau galima išvysti muziejaus „Facebooko“ puslapyje. Čia reikia spausti PATINKA labiausia patinkančiam atvirukui – nugalės daugiausia patiktukų surinkęs darbas. Balsavimas vyks iki gruodžio 12 d. 9 val. Tą dieną muziejus paskelbs visus konkurso nugalėtojus.

Komunikacijos ir renginių koordinatorė Jolita Jurevičienė sakė, jog šiemet oficinos languose rodys ne prakartėles, kaip per pandemiją jau tapo įprasta, o kalėdinius atvirukus.

Tradicinis konkursas buvo skirtas kitais metais minimam muziejaus devyniasdešimtmečiui, tema „Muziejaus eksponatas – eglutės žaisliukas“. Atvirukuose, anot J. Jurevičienės, ir pavaizduoti muziejaus eksponatai – daugiausia tai Liongino Šepkos paukšteliai, yra meškų ir suknelių, paties dvaro vaizdų. „Kasmet konkurso temą derinam prie muziejaus svarbių datų – ar dvaro rūmų pastatymo, ar dvaro parko jubiliejaus, ar kt., kad vaikai ne tik pieštų, bet ir pasidomėtų, sužinotų istoriją“, – sakė J. Jurevičienė.

Nors šiemet prakartėlių paroda nerengiama, ji vyks kitais metais, tačiau Rokiškio prakartėlių kolekcija, žinoma ir Europoje, kalėdiniu laikotarpiu ypač lankoma. Ji saugoma kluone. J. Jurevičienė sakė, kad per šventines dienas kolekciją taip pat bus galima lankyti, atvesti svečius parodyti, ką unikalaus turi Rokiškis.

Kalėdiniu laikotarpiu muziejininkai siūlys ir švenčių dvasią atitinkančių edukacijų, kurių dalis jau užsakyta. O Kalėdų Senelis Rokiškio dvare šiemet bus Erikas Čypas – tautodailininkas iš Dusetų, kuris ne sėdės prie stalo, o pats vaikus mokys drožti.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: