blank

Už vieną balsavo daugiau

Rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė sakė, jog šiemet kultūros ir turizmo taryba sulaukė trijų pasiūlymų – laimėjo tas, už kurį balsavo daugiau.

D. Trumpą pasiūlė Rokiškio kultūros centras.

Anot minėtos tarybos vienos iš narių, Kultūros centro direktorės Vaivos Kirstukienės, už jo kandidatūrą balsavo daugiau žmonių. Jos teigimu, D. Trumpa Rokiškio krašto patriotas ir mecenatas. „Dosniai remiantis kultūrą, išmanantis, vertinantis meną, išsilavinęs, geranoriškas, aktyvus, visuomeniškas, pilietiškas ir tikrai plačių pažiūrų. Gerbiantis savo krašto kultūrą ir istoriją, tikras kultūros mylėtojas. Ilgametis Rokiškio kultūros centro organizuojamų renginių rėmėjas. Jei detaliau, tai yra Lietuvos profesionaliųjų teatrų festivalis VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS; tarptautinis teatrų festivalis INTERRAMPA; tarptautinis VARGONŲ MUZIKOS FESTIVALIS čekų muzikui, pedagogui ir vargonininkui Rudolfui Lymanui atminti; mėgėjų meno ir bendruomenių festivalis VASARONĖS; vaikų ir jaunimo teatrų festivalis JUODASIS KATINAS; šiuolaikinio meno festivalis START; festivalis jaunimui VASAROS NAKTYS. MŪSŲ NAKTYS; tarptautinė fotografijos meno rezidencija FOCUS; vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymo programos; teatralizuoti pasivaikščiojimai po Rokiškį ir t. t. Jis nuolatinis Lietuvos profesionaliųjų teatrų festivalio VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS premijos steigėjas. Didžiulį dėmesį skiria edukaciniams projektams. Besidomintis projektu ar jo veiklomis, kurias planuoja remti. Visada atviras idėjoms ir supranta, kaip svarbu kultūrai skleistis kuo plačiau“, – sakė V. Kirstukienė.

Karo fone dar aktualiau

1935-ųjų balandžio 15-ąją Vašingtone (JAV) prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena. Ja siekiama paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Anot kultūros žmonių, šiandien, žiauriausio karo Ukrainoje kontekste, tai ypač aktualu, įgauna dar didesnę reikšmę ir pasaulinė kultūros vėliava Rokiškyje jau kuris laikas, nelaukiant konkrečios datos, pakelta.

Šiemet rajono savivaldybė tradiciškai kvietė teikti kandidatus medaliui gauti. Priminsime, kad juo gali būti apdovanotas kiekvienas Rokiškio gyventojas ar kitur gyvenantis asmuo, įnešęs svarų indėlį į Rokiškio krašto kultūrą. O pačius ženklus, kurių likę du, ir vienas jų bus saugomas muziejuje kaip eksponatas, yra sukūręs ir gimtajam miestui padovanojęs skulptorius, medalininkas Rokiškio krašto garbės pilietis Petras Henrikas Garška. Jis prieš dvidešimtmetį sukūrė ir rokiškėnams padovanojo dvidešimt sidabrinių ženklų. Kultūrininkai toliau spręs, kuo šiuos ženklus pakeisti, ir tęsti tradiciją.

Ankstesniais metais buvo solidžios premijos

Įdomu tai, kad gerokai anksčiau menininkams Rokiškyje buvo teikiamos solidžios premijos –  dešimt tūkstančių, tuomet dar litais. Šia premija pirmasis įvertintas režisierius Jonas Buziliauskas,  vėliau dailininkai Raimondas Gailiūnas ir Rimvydas Pupelis. Tiesa, pastariesiems dviem menininkams ji buvo padalyta pusiau, nes abu buvo nusipelnę. Vėliau ši premija „nuplaukė“. Menininkai liko be dėmesio, todėl tą spragą, nors jau ir ne pinigine prasme, pakeitė sidabro ženklai. Tik jie jau skiriami ne vien menininkams, bet platesnei kultūros sričiai – mecenatams, paveldo, kultūros puoselėtojams.

Kas tie apdovanotieji

Tokius ženklus jau yra gavę:

2012 m. Elena Blažienė, Onuškio kultūros namų specialistė

Nijolė Čirūnienė, Bajorų kultūros namų meno vadovė

2013 m. Genė Šimėnienė, tautodailininkė

Alvyra Krasauskienė, Rokiškio kultūros centro mišraus choro „Vėtrungė“ vadovė

2014 m. Neringa Danienė, Rokiškio kultūros centro renginių režisierė

Rimantė Irena Norvaišienė, 1919–1920 m. Lietuvos savanorių karių kapų Rokiškio rajono bendrijos pirmininkė

2015 m. Raimondas Galiūnas, dailininkas

Vidmantas Zakarka, tautodailininkas

Vaidas Barakauskas, Ilzenbergo dvaro savininkas

Piotras Rozenas, Gačionių dvaro savininkas

Irmantas Tarvydis, Petriošiškio dvaro savininkas

2016 m. Nijolė Šniokienė, Rokiškio krašto muziejaus direktorė

2021 m. Algirdas Svidinskas, etnokultūros specialistas, folkloro ansamblio „Gastauta“ įkūrėjas

Projektą iš dalies remia:

blank

„Patirk čia…“ – 10 000 EUR

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Daliau
Daliau
2022 10 balandžio 11:49

Kada algas pakelsite pienineje ,sunku darosi išgyventi:(

Tadas Blinda
Tadas Blinda
2022 8 balandžio 18:49

Tinkamas kandidatas

Rekomenduojami video: