Krašto muziejaus archyvo nuotr.

Muziejininkai iš Nacionalinio dailės muziejaus jau atsivežė dvidešimt autorinių J. Vienožinskio paveikslų iš įvairių laikotarpių kūrybos. Gali būti, kad parodą dar papildys paveikslais iš kitų muziejų, kur dailininko kūriniai taip pat saugomi. Juos ketinama eksponuoti autentiškoje aplinkoje, įkomponuoti grafų vaikų kambariuose antrajame aukšte.

Muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė sakė, kad surengti šią parodą nebuvo paprasta, tam ilgai ruošėsi, o be partnerių – Nacionalinio dailės muziejaus – to nebūtų. Anot direktorės, tai pirmoji tokia gausi J. Vienožinskio kūrybos darbų paroda dvare, 2011-aisiais buvo eksponuota nedaug jo kūrinių. „Šiandien norime, kad rokiškėnai tai pamatytų ir galėtų drąsiai didžiuotis, kad mūsų krašte išaugo tokie korifėjai“, – sakė  direktorė. Paroda skirta ir pernai minėtam J. Vienožinskio 135 metų jubiliejui, kuriam sutrukdė pandemija, ir šiemet minimam 100-mečiui, kai J. Vienožinskis Kaune įkūrė meno mokyklą.

Krašto muziejus saugo vienintelį J. Vienožinskio kūrinį ir Lietuvos dailininkų sąjungos Rokiškiui dovanotą J.Vienožinskio portretą.

Tuo metu Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas ir Kauno kolegijos Menų akademija mini įkūrimo 100 metų jubiliejų. Jų istorija prasidėjo tuomet, kai 1922 m. tapytojas, meno kritikas, pedagogas J. Vienožinskis įsteigė Kauno meno mokyklą Žaliakalnyje. Tai svarbus kultūros lopšys: tarpukaryje čia buvo ugdoma nauja dailininkų karta, greta vaizduojamųjų menų kūrėsi ir taikomojo meno specialybės.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: