Metalo menas ir juvelyrika

J. Vienožinskio muziejuje Dačiūnuose praėjusią savaitę atidaryta metalo meno ir juvelyrikos rezidencija, kurioje dirba keturios menininkės. Joms pasiūlyta tema „Srovės“, kuriama iš metalo laužo, o darbų paroda numatoma rugsėjo mėnesį. Rezidencijai vadovauja konceptualiais darbais žinoma juvelyrė Karina Kazlauskaitė, gyvenanti Bajoruose, prie Kriaunų.

Vasarą J. Vienožinskio muziejuje gyvenanti Lietuvos profesionaliosios dailės pradininko J. Vienožinskio anūkė Nijolė Šiaučiūnienė visus dailės mylėtojus kviečia aplankyti ir dailininko išskirtinių darbų parodą – tai septyni paveikslai, kuriuose ir gimtųjų vietų peizažai, ir artimų  žmonių portretai. N. Šiaučiūnienė sakė, kad iki šiol šeimos saugomų paveikslų  muziejuje nebuvo eksponavę. O šiandien viename iš kambarių galima mėgautis išskirtiniais darbais aplinkoje, kurioje gyveno ir kūrė J. Vienožinskis.

Čia eksponuojami ir tapybos reikmenys, baldai, šeimos relikvijos, fotografijos. J. Vienožinskio artimųjų rūpesčiu Dačiūnuose išsaugota autentiška XIX a. statyto namo architektūra ir  aplinka.

Ne į Skemus, į priešingą pusę

Tiesa, surasti muziejų nėra taip lengva. Nors ženklas, žymintis lankytiną vietą, jau pastatytas, tačiau jis matomas tik jau pasukus į reikiamą kelią. Todėl dailininko anūkė visiems čia važiuojantiems sako: „Sukite prie ženklo, kuris rodo „Skemai“, tik į priešingą pusę.“ Nors Lietuvos dailininkai prieš keletą metų rašė rajono vadovams piktą laišką, prašydami pagalbos rūpintis J. Vienožinskio muziejumi, kol kas dailininko artimieji to dėmesio pasigenda. Dar liepos pradžioje N. Šiaučiūnienė rašė, „kad apie J. Vienožinskį internete daugybė informacijos. Bet galioja posakis „savam krašte pranašu nebūsi“ ir Rokiškio turizmo ir verslo centro svetainėje žinių apie J. Vienožinskio muziejų nerasite“. Kai lankėmės, anūkė sakė, jog jau šis tas atsirado.

N. Šiaučiūnienė vasaromis Dačiūnuose rengia ir stovyklas vaikams. Tiesa, šiemet tam trukdo prasti orai. J. Vienožinskio tėviškėje rengiama ir atskira erdvė, kurioje ateityje vyks edukacijos, kūrybos procesai.

Projektą iš dalies remia:

„Patirk čia…“ – 10 000 EUR

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ingrida
Ingrida
2022 26 liepos 22:03

Negaliu nutylėt šiuo atveju. Informacija apie J. Vienožinskio sodybą visada buvo Rokiškio turizmo informacijos interneto puslapyje, tačiau ne muziejų skiltyje. Šiuo metu perkelta į muziejų skiltį, tačiau turime daug abejonių dėl šio skambaus užsivardijimo, nes muziejai (ir privatūs) turi būti įregistruoti ir vadovauti muziejų įstatymu. Kitu atveju tai kolekcija, sodyba, tėviškė ar kt.
Savam krašte palaikom ir mylimi visus, kurie stengiasi, dirba, juda savo krašto garsinimo srityje ir “draugauja” su turistais bei dalijasi informacija ką daro, kaip sekasi, ką sugalvoję toliau daryti.
P. S. Žurnalistė galėjo paskambint ir paklaust kaip čia gaunas.

Rekomenduojami video: