Rokiškio mokyklos-darželio
Rokiškio mokyklos-darželio "Ąžuoliukas" mokinės Gabrielės Šukytės (10 metų) piešinys.
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas.
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas.

„Gimtasis Rokiškis” pradeda vaikų piešinių, fotografijų, rankdarbių ir literatūrinės kūrybos  projektą „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai”, kuriame savo kūrybą pristatys Rokiškio ir Boršos (Rumunija) vaikai. Kūrybą nurodytomis temomis „Gimtajam…” kviečiami siųsti visi norintieji. Visko, ką gausime, skelbti internete neįsipareigojame, bet geriausius darbus tikrai visi išvys viešai, o talentingus autorius, žinoma, norėsime aprašyti ir laikraščio puslapiuose. Projekto globėjas – Rumunijos ambasadorius.

Kodėl Rumunija?

Lietuvių ir rumunų draugystės Rokiškio krašte šaknys gilios, besiplečiančios nuo XIX a. pabaigos, kai rumunė Livija Majoresku 1892 m. atitekėjo į Ilzenbergo dvarą. Livijos tėvas Titus Livijus Majoresku (1840-1917) – garsus rumunų literatūros kritikas ir politikas, įtakingiausios XIX a. Rumunijos intelektualinės ir politinės organizacijos „Junimea” steigėjas, ėjęs aukštas pareigas Rumunijos vyriausybėje (buvo švietimo, užsienio reikalų ministru, 1912-1914 m. – ministru  pirmininku).

Be to, Rokiškio ir Rumunijos Boršos miesto savivaldybės yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį. Pagal ją vieni kitus lanko verslo ir meno kolektyvai, mūsų miestai keičiasi informacija apie  kultūrą, istoriją, geografiją, sveikatą, verslus, įgyvendintus europinius projektus ir savivaldybių planus. Dažnas svečias Rokiškyje yra Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Danas Adrijanas Balanesku ir Boršos meras Ionas Sorinas Timis. Nepaisant draugysčių, bendradarbiaujančių savivaldybių vaikų ir jaunimo ryšiai kol kas labai epizodiški. Todėl „Gimtasis…” imasi savotiško tarpininko vaidmens – bendradarbiaudami su Rumunijos ambasada ir Boršos merija ketiname šią spragą užpildyti internetiniame projekte suteikdami galimybę prisistatyti dviejų savivaldybių jauniesiems kūrėjams.

Apie bendrystės poreikį ir tikslus

„Ir Boršoje, ir Rokiškyje yra organizacijų, besirūpinančių neįgalių, socialiai apleistų vaikų poreikiais. Suteikę galimybę šių vaikų meninės saviraiškos pavyzdžių sklaidai (per metus http://www.grokiskis.lt/ apsilanko 340 tūkst. unikalių skaitytojų), tikimės mažinti atotrūkį tarp socialinių grupių ir skatinti jaunųjų kūrėjų tarpusavio pažinimo, supratimo ir bendrystės poreikį”, – teigia „Gimtojo…” redaktorė Sveta Vitkienė.

Mūsų laikraštis šiame projekte įsipareigoja suteikti erdvę http://www.grokiskis.lt/ dviejų šalių vaikų ir jaunimo kūrybai pristatyti, taip pat pasirūpinti, kad ta kūryba mus pasiektų. Temos bus aiškios iš anksto. Taip pat įsipareigojame  paskelbti geriausius kiekvienos temos kūrėjų darbus ir pristatyti pačius kūrėjus. Maža to, projektui pasibaigus pasirūpinsime, kad apie kūrėjus ir jų darbus sužinotų kuo didesnė visuomenės dalis. Priklausomai nuo projekto sėkmės, tai gali būti ir jaunimo kūrybos darbų parodos Rokiškyje bei Ilzenbergo dvare.

Tikimės, kad projekte dalyvaus Rokiškio ir Boršos vaikai bei jaunimas, abiejų savivaldybių bendruomenės, kraštiečiai ir išeiviai, kurie nuolat skaito „Gimtojo Rokiškio” svetainę http://www.grokiskis.lt/.

Šiuo metu skelbiame tris vaikų ir jaunimo kūrybos temas. Laukiame jaunųjų autorių rašinių, eilėraščių, piešinių, fotografijų, rankdarbių…

Pirma tema „Už ką aš myliu Lietuvą (Rumuniją)?”

Antra –  „Gražiausias mano tautos žodis”.

Trečia – „Aš – lietuvis (rumunas)”.

Vėlesnės temos, kurias dar priminsime: „Mano miestas”; „Šalia gyvena…”; „Mano protėvių Lietuva (Rumunija)”; „Mano šalies laisvės diena”; „Aš rūpinuosi…”; „Mano teisė. Mano pareiga”.

Darbų nuotraukas siųsti adresu dalia.ziboliene@gmail.com.

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: