U. Jočytės archyvo nuotr.

Pirmieji žingsniai

Ugnės bagaže – nemažai savanoriškos veiklos patirties. Kiek save pamena, visuomet būdavusi tarp žmonių. „Savanorės kelią pradėjau 10-ies jaunųjų maltiečių organizacijoje. Pirmieji renginiai – ,,Maltiečių sriuba“, ,,Maisto bankas“. Man patiko padėti žmonėms, džiaugiausi tai darydama. Savanorės kelią tęsiau mokyklos mokinių taryboje“, – pasakojo U. Jočytė.

Sulaukusi 14 metų Ugnė apsilankė Rokiškio jaunimo centre. Tai, pasak jos,  vienas iš labiausiai gyvenimą ir požiūrį į jį pakeitusių momentų. „Mane tiesiog įtraukė ten buvusių žmonių noras veikti ir galimybių tai daryti kiekis. Pamenu pirmuosius pačios organizuotus renginius. Buvo baisu, bet patiko. Po kurio laiko Rokiškio jaunimo centro darbuotojos Gitanos Vošterytės paskatinta prisijungiau prie rajono moksleivių tarybos, Lietuvos moksleivių sąjungos“, – prisiminė Ugnė.

Tapo mokytoja

Prabėgo aštuoneri savanoriškos veiklos metai. „Vis ieškojau savęs, išbandžiau daug dalykų. Per įvairias veiklas augau kaip asmenybė, dalyvavau, savanoriavau įvairiuose mokymuose, stovyklose, forumuose, renginiuose. Kaupiau patirtį. Aišku, dažnai sulaukdavau klausimų: kam tau tai, kas iš to, kodėl darai, nors nemoka, ar ne gaila laiko? Visada žinojau: nors už savanorystę nemoka, iš jos galima pasiimti daug neįkainojamų dalykų. Turėdama tokį požiūrį savanorišką veiklą tęsiau įvairiuose festivaliuose. Jei neaptikdavau savanorių atrankos, drąsiai pati parašydavau organizatoriams“, – atvirauja Ugnė.

U. Jočytė, prikaupusi pakankamai žinių ir patirties, pradėjo rašyti projektus, organizuoti stovyklas, rengti mokymus. Nebenorėjo sustoti. Todėl prieš metus prisijungė prie „Eurodesk Lietuva“ savanorių tinklo. Tai buvo dar vienas iššūkis. Tik jau Europos mastu. „Jaunimui pasakoju apie jų galimybes, drąsinu jas išbandyti. Kol kas esu vienintelė „Eurodesk“ savanorė Rokiškio mieste. Jaučiu didelę atsakomybę dėl čia vykstančių renginių. Šiuo metu dirbu su ,,Time to Move“ kampanija. Ji sudaryta iš skirtingų renginių, skirtų jauniems žmonėms. Šios veiklos pristato šimtus galimybių keliauti į užsienį, dalyvauti tarptautiniuose projektuose, atrasti Europą ir pasaulį, įgyti įgūdžių, praversiančių ateityje. Neseniai su „Eurodesk“ infotaško Rokiškyje atstove G. Vošteryte organizavome renginius Juodupės gimnazijoje ir Rokiškio jaunimo centre. Juose lankėsi atstovai iš „Europass-Euroguidance“, FLEX. Spalio viduryje vykome į Kamajų Antano Strazdo gimnaziją. Mokinius supažindinome su „DoFe“ ir FLEX programų galimybėmis“, – apie naujas patirtis pasakojo Ugnė.

Kviečia nebijoti

Darbingomis nuotaikomis Ugnė gyvena ir šiuo metu. „Laiko kartais trūksta, užtat ugdau įprotį jį planuoti. Kartais suplanuoju dvi ar tris savaites. Išmokau suderinti dalykus. Pvz., pomėgį laiką leisti socialiniuose tinkluose neseniai paverčiau darbu: mokausi ir dirbu Jaunimo savanoriškoji tarnyboje“, – dėstė privalumus U. Jočytė.

Kas pasikeitė nuo tada, kai pradėjau savanoriauti? „Atsirado supratimas, kad jei yra noras, yra ir galimybių. Nori būti aktorius, dizaineris ar mokytojas, o gal apkeliauti pasaulį? Savanorystė labai geras būdas visą tai išbandyti. Pasaulyje galimybių pasiūla viršija poreikį. Vis dar ieškau savęs, naujų veiklų, nedrįstu sakyti, kad nebėra ko išbandyti naujo. Taip, gyvename mažame mieste. Jaunimas sako, čia veiklos trūksta. Aš atsakau: o  kas mums trukdo jos susikurti patiems? Kviečiu kiekvieną išbandyti savanorišką veiklą toje srityje, kuri vilioja, ir patarius – parašyk jiems!“ – dėsto Ugnė ir kviečia jaunimą įsilieti į savanorystės pasaulį.

Projektą iš dalies remia

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Airina Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Airina
Airina

Saunuole Ugnė!!!! Ir toliau taip į priekį!!!!