Nojus Konstantinas Čypas iš Čekijos grįžo su sauja medalių. Tokią pat sėkmę jis tikisi pakartoti Pietų Afrikos Respublikoje vykstančiame pasaulio jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionate. J. Kačerausko nuotr.

Pagerino rekordus

Čekijoje rokiškėnas atstovavo Lietuvos rinktinei. N. K. Čypas (svorio kategorija iki 66 kg) iškovojo pirmąją vietą. Atletas pasiekė naująjį štangos traukos veiksmo Europos rekordą. O absoliučioje įskaitoje džiaugėsi antrąją vieta, nusileisdamas tik Ukrainos sportininkui.

Anot rokiškėno, per varžybas jaudulys visada jaučiamas. „Ne visuomet pavyksta viską atlikti iš pirmo karto, tad nejučiomis užplūsta jaudulio bangos, bet tai natūralu“, – sakė Nojus.

Atlikdamas pritūpimo veiksmą rokiškėnas susitvarkė su 200 kg. Spaudimo veiksme atletui pakluso 132,5 kg štanga. Traukos veiksme N. K. Čypas buvo nesustabdomas – 260,5 kg. Šis rezultatas lėmė rokiškėnui pagerinti Europos ir tris Lietuvos rekordus (skirtingose amžiaus grupėse).

Jaunąjį atletą treniruoja sporto klubo „Grizlis“ treneris Romualdas Keniausis. Tiesa, į šį čempionatą treneriui nepavyko išvykti, tad rokiškėnas kliovėsi šalies jėgos trikovės viceprezidento Erlando Petrausko patarimais. Lietuvos rinktinės nariams šis čempionatas buvo itin sėkmingas. Visi sportininkai kopė ant apdovanojimų pakylos.

Naujos kovos

Europos čempionatas Čekijoje N. K. Čypui buvo trečiasis. „Debiutinis Europos čempionatas prieš dvejus metus laukė Ispanijoje, iškovojau trečiąją vietą. Antrasis vyko taip pat Ispanijoje, užkopiau vienu laipteliu aukštyn – į antrąją vietą. O čempionatas Čekijoje buvo sėkmingiausias – pirmoji vieta“, – džiaugėsi atletas.

Jis turi ir pasaulio čempionatų patirties. Pirmajame, kuris vyko Lenkijoje, rokiškėnas iškovojo trečiąją vietą. Tokia pačia vieta džiaugėsi ir pernai Jungtinėse Amerikos Valstijose (Orlande) vykusiame pasaulio jėgos trikovės čempionate.

Tiesa, prieš pat pasaulio čempionatą rokiškėnas rimtai sunegalavo, pakilo aukšta temperatūra. Tad į tolimą kelionę leidosi sirguliuodamas. Tačiau užklupę papildomi sunkumai neužkirto kelio, ir atletas pademonstravo itin aukštus rezultatus. „Buvau prižiūrimas medikų, tad tik jų padedamas, nors ir ne visai atgavęs jėgas, išvykau į Orlandą. Buvo nelengva, tačiau viskas baigėsi gerai“, – prisiminė Nojus.

Rudenį rokiškėno laukia naujas iššūkis. Pietų Afrikos Respublikoje vyks pasaulio jaunių ir jaunimo jėgos trikovės čempionatas. „Po Europos čempionato laukia ne atostogos, o rimtas pasiruošimas. Tai bus jau trečiasis pasaulio čempionatas mano karjeroje. Norėčiau jam rimtai pasirrngti ir pademonstruoti aukštus rezultatus“, – sakė atletas.

Dar iki tarptautinių varžybų pademonstruoti savo fizinę formą rokiškėnas galės birželio 16–17 d. Rokiškio kultūros centre vyksiančiame atvirajame Lietuvos spaudimo čempionate. Į šias varžybas susirenka patys pajėgiausi šalies jėgos trikovininkai.

Atletas apie sportinę ateitį kalba pozityviai. Šiuo metu jo prioritetas – gerai pasirodyti varžybose Pietų Afrikos Respublikoje. „Varžausi 66 kg svorio kategorijoje. Planuoju Pietų Afrikoje varžytis aukštesnėje – 74 kg – kategorijoje. Ten kur kas didesnė konkurencija, vis dėlto tikiuosi pagerinti pasaulio štangos traukos rekordą. Toli į ateitį dar nežvelgiu, jei rimtų traumų neturėsiu, tolia dalyvausiu varžybose“, – pasakojo rokiškėnas.

Projektą iš dalies remia

Projekto rėmėjo logotipas.

 

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie