blank
Asmeninių archyvų nuotr.

blankJungėsi daugiau žmonių

„Vasaroje su knyga“ yra užsiregistravusių skaitytojų ir dar nebaigusių iššūkio, todėl tikslų dalyvių skaičių žinosime tik pasibaigus žaidimui. Nepaisant to, šiemet pastebėjome, kad rokiškėnai kur kas aktyvesni. Sumanyme dalyvauja ne tik J. Keliuočio viešoji biblioteka, prie jo jungiasi ir kaimo bibliotekėlės. Iš viso prisidėjo 33 filialai – beveik visi, esantys rajone.

Iššūkis skirtas visiems gyventojams, nes knygų sąrašai buvo sudaromi atskirai darželinukams, pradinukams, paaugliams ir suaugusiesiems. Taip pat šiemet žaidime  galėjo dalyvauti neįgalieji – regėjimo negalią turintys žmonės. Yra tam sudaryta programa.

Ši akcija vyksta nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., todėl dar nevėlu įsijungti ir kitiems“, – pasakojo Z. Treščenkina.

Kasmet skirtingos užduotys

Skaitytojų skyriaus vyr. bibliotekininkė pasakojo, kad šiemet iššūkio metu reikia perskaityti penkias knygas, sudarytos tokios užduotys: perskaityk detektyvinę knygą, perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai, perskaityk literatūrine premija įvertintą knygą, perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą, perskaityk linksmą knygą.

Kiekvienais metais siūloma skirtinga literatūra, todėl tai – itin įdomu. Tokie iššūkiai paskatina skaityti kūrinius tokio žanro, kurio niekada nebūtum rinkęsis, ir taip skaitytojai atranda kai ką nauja, kažkuo susižavi.

blank

Skaitytojams – prizai

Kaip sakė Zina, šiame iššūkyje nebus apsieita be prizų: „Visi dalyviai, įveikę skaitymo iššūkį, dalyvaus bendroje loterijoje, kurioje galės laimėti pagrindinio rėmėjo – išmaniųjų technologijų bendrovės XIAOMI – įsteigtus pagrindinius ir papildomus prizus: elektrinį paspirtuką „Xiaomi Mi Electric Scooter 1S“, mobilųjį telefoną „Xiaomi Mi 11 Lite 5G“, mobilųjį telefoną „Xiaomi Redmi Note 10“, mobilųjį telefoną „Xiaomi Redmi 9T“, išmaniąsias apyrankes „Xiaomi Mi Smart Band 6“.

„Vasaroje su knyga“ dalyvaujančios rokiškietės dalinosi savo įspūdžiais, pasakojo, kodėl pradėjo žaisti ir ką atrado.

blankRūta Dilienė: „Manau, draugausiu toliau su rašytoja, atrasta iššūkio metu“

Meilę knygoms įskiepijo senelis, kurio namuose buvo tikra biblioteka. Skaitau nuolat, todėl sužinojusi apie šį iššūkį, mielai užsiregistravau jame dalyvauti. Kiekvienais metais dalyvauju ir „Goodreads“ skaitymo iššūkyje.

„Vasaroje su knyga“ reikia perskaityti penkias skirtingas sąlygas atitinkančius kūrinius. Šiuo metu skaitau Olgos Tokarczuk „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“, – esu sužavėta, manau, kad su šia rašytoja draugausiu ir toliau. Patiko ir Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“. Kitos dvi knygos, kurias pasirinkau skaityti pagal iššūkio užduotis, nepatiko. Sutapk tu man taip, abi buvo apie depresija sergančius žmones. Taigi liko perskaityti linksmą knygą, manau, tai bus F. Backman „Gyveno kartą Uvė“ ir vasaros iššūkis bus įveiktas.

blankIneta Sakapilvytė: „Iššūkio metu perskaityta „Gyveno kartą Uvė“ tapo mano viena iš metų top knygų“

Dalyvauju šiame iššūkyje jau trečius metus. Tam pirmiausiai mane paskatino miesto bibliotekos darbuotojos, sakydamos, kad daug skaitau, tad turėčiau išbandyti. Dabar esu bookstagramo bendruomenės narė, vedu savo turinį instagramo platformoje, tad dar ir tai iš dalies pastūmėjo nesustoti ir kasmet vis sudalyvauti iššūkyje.

Šiemet skaitau jau 83-iąją knygą, o iššūkiui užbaigti, jei neklystu, trūksta vienos knygos. Kitų punktų jau turiu net po kelias papildomas knygas. Dabar kaip tik planuoju skaityti Rūtos Šepetys „Druska jūrai“.

Linksmos knygos kategorijai pasirinkau „Gyveno kartą Uvė“ ir „Be penkių pasaulio pradžia“, nes apie jas girdėjau daug teigiamų atsiliepimų. Pirmoji man anaiptol  nepasirodė tokia linksma – veikiau graudi, didelių sunkumų gyvenime patyrusio vyro Uvės gyvenimo istorija. Tačiau su lengvu sarkazmo prieskoniu. Tai viena iš šių metų mano top knygų!

Vienintelis žanras, kuris man ne prie širdies – tai fantastika. Prisijaukinti neprisijaukinau, bet šiemet jau keletas knygų buvo su magijos prieskoniu. Apskritai skaitau visokią literatūrą, šiemet nemažai knygų buvo negrožinės literatūros. Ir tikrai buvo labai įdomių.

Geriausios šių metų knygos man: „Gyveno kartą Uvė“, „Po raudonu dangumi“, „Anyta“, „Bevardės mergaitės“, „Trapumas“, „Ir maži svarbūs dalykai“ „Laikinos būtybės“, „Visos Alisos Hart gėlės“, „Dingusios Paryžiaus merginos“, „Jonvabalių takas“, „Rožės“.

blankJanina Liolienė: „Skaitymo iššūkis – tarsi atrakcija, o penkios knygos man – mėnesio norma“

Manau, kad knygų skaitymas vieniems yra tiesiog būtinas, o kitiems – visai betikslis užsiėmimas. Net pati pamenu, kaip „kankindavau“ senelį, kuris mane mažą prižiūrėjo, kad nuolat man skaitytų. Galvodavau: štai, išmoksiu skaityti, ir visas pasaulis atsivers prieš akis. Nuo to laiko, kai išmokau, knyga man – stebuklas.

Šiemet antrasis kartas, kai dalyvauju šiame iššūkyje. Dalyvauju norėdama išlaikyti tęstinumą, o ir bibliotekininkės pasiūlė. Skaitau nemažai, todėl iššūkis – tarsi atrakcija. Penkios knygos iš iššūkio man nėra daug, nes tai – mėnesio norma.

Yra tokių žanrų, kurių nesirinkčiau specialiai, tarkim, lengvų vasarinių meilės romanų, tačiau iššūkyje pateikti skirtingi žanrai, o turiu tokią „bėdą“: jeigu jau paimu kokią nors knygą, tai būtinai turiu ją perskaityti iki galo. Rinkdamasi kūrinį atsižvelgiu į rašytoją – jeigu patiko jo knyga, tai, ko gero, ir kitą perskaitysiu.

Linksmos knygos užduotyje pasirinkau Erlicką, kadangi turiu beveik visas jo knygas su autografais. Apskritai iš iššūkio labiausiai patiko Svetlanos Aleksejevič perskaityta knyga „Paskutinieji liudytojai“. Tai knyga apie vaikų prisiminimus apie karą, tiesiog nė vieno nereikalingo žodžio. Atrodo, kiekvienas sakinys kelia šiurpą. Labai sukrėtė.

Visus, kurie dar nedalyvauja šiame iššūkyje, kviečiu prisijungti. Norėčiau ir mūsų bibliotekininkes pagirti – jos nuostabios moterys, labai malonu su jomis bendrauti ir labai džiaugiuosi, kad karantino metu dirbo biblioteka, kur parinkdavo knygas skaitymui. Jos, atrodo, supranta kiekvieno skaitytojo psichologiją, įžvelgia, kas ką mėgsta skaityti.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments