Suvainiškio bendruomenė nuolat sugalvoja įdomių veiklų.

Atvėsus orams moterys aktyvesnės

Specialistė kultūrai, Pandėlio bibliotekos darbuotoja Virginija Konstanblackienė Suvainiškio bendruomenei organizavo edukaciją „Riešinių vėlimas“. Ją vedė edukatorė Rasa.

„Vilna, vanduo, muilas ir fantazija – tai vilnos vėlimo procesas. Jis  ilgas, bet tikrai vertas sugaišto laiko – kai paimi rankų darbo kūrinį, iškart jaučiasi žmogaus pastangos, šiluma, geros emocijos.

Mintis surengti edukaciją kilo dar praėjusiais metais, tačiau dėl pandemijos ją teko nukelti. Tąkart surengėme megztų riešinių parodą, tuomet kilo noras jas  nusivelti. Taigi pasikvietėme Kriaunų bibliotekininkę Rasą, ji mus pamokė, kaip tai padaryti. Moterys labai laukė šios edukacijos. Riešinėms suvelti prireikė apie 2,5 val., o namuose teliko jas išplauti, išdžiovinti ir išlyginti. Riešines nusivėlėme rudenį ir pasiruošėme šaltajam sezonui. Matyt, mažai kas norėtų tuo užsiimti vasarą.

Stengiamės susigalvoti įdomių veiklų, esame išbandę pynimą makramė technika, mezgimą, kūrėme sapnų gaudykles, pernai vąšeliu apnėrėme burbulus kalėdinei eglutei, jais  papuošėme ir Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, ir bendruomenės namus. Tai ne tik geras užsiėmimas, bet labai kruopštus ir ilgas darbas, todėl dirbome žiemos vakarais. Šiemet išskirtinės puošybos neplanuojame, tęsime daug metų gyvuojančią tradiciją gaminti atvirukus ir juos įteikti vienišiems žmonėms. Kasmet aplankome apie tris dešimtis vienišų suvainiškiečių, manau, ir šiemet jų nebus mažiau. Prie atviruko nuperkame ir kokią smulkmenėlę.

Pastebime, kad atvėsus orams, kai nebesinori laiko leisti lauke, į tokias veiklas įsijungia daugiau bendruomenės narių. Jei pandemija sutrukdys, sausio mėnesį ketiname makramė technika pagaminti kabinamuosius vazonus gėlėms“, – pasakojo Virginija.

Žaidimo organizatorius Marius Tavoras.

Į lobių paieškas

Viena iš Aleksandravėlės kaimo bendruomenės steigėjų Genovaitė Šajaukienė pasakojo, kad žaidimas „Aplankiau“ sulaukė susidomėjimo, jame dalyvavo ne tik vietiniai, bet ir nepažįstami žmonės. Pasirodo, žaidimas tebevyksta, todėl visi norintieji pažinti šį kraštą dar turi progą tai padaryti.

„Mūsų bendruomenės jaunuolis Marius Tavoras inicijavo žaidimą, o Benas Kundelis parengė projektą, tuomet pažymėjome visas lankytinas vietas ir taip įgyvendinome žaidimo idėją. Norintieji žaisti turi atsisiųsti „Geocaching“ programėlę į savo telefoną ir leistis į lobių paieškas. Suradus „lobio“ dėžutę, joje pateikiama tolimesnė informacija.

Lobių dėžutėse slepiasi paprasti lobiai – mūsų užsakytos smulkmenėlės, tai drugelis, tai žuvytė. Galima smulkų daiktelį pasiimti, bet į jo vietą padėti savo smulkmeną kitam lobiautojui.

Dėl pandemijos bendruomenės nariai tapo kiek pasyvesni, juk visoms idėjoms įgyventi trukdė karantinas. Įprastai rudenį jaučiame pagyvėjimą, nes anksti temsta ir laiko daugiau atsiranda. Šįkart rudeniški orai atbaidė galbūt ne vieną norėjusį išbandyti šią pramogą, tačiau lobių dėžutės yra patvarios. O žaidimas vyks tol, kol išdėliotos lobių dėžutės. Lankytinų vietų sąraše – per 20 objektų. Tai – Aleksandravėlės bažnyčia, skveras, Pilenės kalnelis, daugiakamienė liepa Aleksandravėlės dvaro parke, Marijos skulptūra prie Aleksandravėlės ribos nuo Zarasų pusės, savanorių kapai vietos kapinėse, poeto Pauliaus Širvio tėviškės vieta Degučiuose, Degučių kapinaitės, Simaniškio bokštas, Kraštų dvaras, Kumpoliškio kaimo kryžius, Švilpiškio kaimo kryžius, Kamariškių dvaras, Samanių kaimo kryžius, Salaviškio „Žaibo“ šaltinis (Suvieko apyl.), Vaidminių akmuo (Suvieko apyl.), Suvieko bažnyčia (dabartinė), buvusi Kumpuolių mokykla, Maniuliškių piliakalnis, senųjų kapinių koplytėlė ir šio kaimo kryžius (prie kelio Kumpuoliai–Antazavė).

Lobių ieškotojams bus įteikiami prizai už savivaldybės finansuojamo projekto „Graži gimtinė mano“ žaidime surastus objektus. Juos įteiksime tradicinės vakaronės ,,Po darbų“ metu, kuri planuojama lapkričio 20 d. Apdovanotųjų, planuojame, bus apie dvidešimt“, – pasakojo G. Šajaukienė.

Miliūnų kaimo bendruomenė pasiruošė basų kojų taką.

Besitvarkydami miliūniškiai pasiruošė kitam sezonui

Neseniai Miliūnų kaimo gyventojai rinkosi į talką. Bendruomenės narė Gražina Rušėnaitė pasakojo, kad jos metu ne tik išvežti lapai, bet ir basų kojų takas paruoštas artėjančiam sezonui.

„Talkoje dalyvavo kone tuzinas žmonių. Mūsų bendruomenė nėra didelė, todėl vieni į pagalbą kvietėsi vaikus, kiti – draugus. Savame beržynėlyje kasmet tvarkome nukritusius lapus – juos sugrėbiame, išvežame, žiemos laukiame švariai. Atrodytų, nelengva išrinkti lapus iš basų kojų tako, kur supilta įvairiausia skalda. Tačiau problemų nekilo – vienas bendruomenės narys atsivežė benzininį lapų pūtiką ir palengvino darbą.

Basų kojų tako sezonas jau baigėsi. Besiruošdami žiemai turime pašalinti kai kurias tako atkarpas, pavyzdžiui, ištraukti kamštelius ar medvaržčius.

Žiemos metu bendruomenė paprastai beržyną papuošia – eglę išdabiname žaislais, sceną – girliandomis. Taigi metų laikas veiklų nestabdo“, – pasakojo G. Rušėnaitė.

Obeliečiai džiaugiasi krepšininkų pergalėmis

Obelių bendruomenės centras, akivaizdu, gyvena krepšinio ritmu. Socialinėje erdvėje mirguliuoja pranešimai apie krepšinio komandos „Entuziastai“ pergales. Komandos kapitonas Tomas Trumpa atskleidė, kad jie pralaimėjimų dar nepatyrė.

„Mūsų komandos nariai ne tik rokiškėnai – jie išsibarstę ir po kitus Lietuvos miestus, todėl treniruotis sekasi sudėtingiau, ne visi gali atvykti. Nepaisant to, varžybose mums sekasi labai gerai – šį sezoną sužaidėme trejas varžybas ir visoje nuskynėme pergales.

Sportas yra itin geras laisvalaikio praleidimo būdas. Komandą vienija ne tik krepšinis. Daugelis žaidėjų priklauso sporto klubui „Rokiškio entuziastai“, atėjus žiemai kartu žaidžiame ledo ritulį, o pavasarį, kai pasibaigia krepšinio sezonas, išbėgame į futbolo ir tinklinio aikšteles. Stengiamės neprarasti sportinės formos, visi susitinkame, gerai praleidžiame laiką“, – pasakojo T. Trumpa.

Projektą iš dalies remia:

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: