blank

blankZigmantas Gudžinskas , Jadvyga Balvočiūtė. „Lietuvos vaistiniai augalai“, 2007 m.

Šioje knygoje aprašyti miškuose, pievose, pelkėse, laukuose, vandens telkinių pakrantėse ar kitokiose buveinėse įsikuriantys, Lietuvoje paplitę, dažniausiai liaudies ir šiuolaikinėje medicinoje naudojami 72 rūšių vaistiniai augalai. Skaitytojai ne tik galės sužinoti, kokie negalavimai ir ligos gydomi šiais augalais, bet ras daug kitokių įdomių žinių apie kiekvienos rūšies augalus, – tai augalo kilmės legendos, įdomios istorijos. Knygos privalumas – gyvas, dinamiškas, ne monografinis stilius.

blankKęstutis Ptakauskas. „Ryto rasos sodas“, 2016 m.

Knygoje pristatoma japoniška kultūra, supažindinama su sausaisiais dzeno sodais, arbatos ceremonija ir tradicijomis, bonsų estetika bei menu. Remdamasis asmenine patirtimi, autorius dalijasi savo atradimais, pasakoja apie Tekančios Saulės šalies sodų kultūrą ir filosofiją, kurią pritaikė kurdamas savo Ryto rasos sodą Lietuvoje.

blankJuozas Vasiliauskas. „12 žolininko linkėjimų ir 1000 patarimų“, 2014 m.

 Žinomas knygų autorius gydytojas fitoterapeutas, visą gyvenimą atsidėjęs moksliniams augalų gydomųjų savybių tyrinėjimams ir natūraliems gydymo metodams, šią knygą skiria sveikatos klausimams, kurių iškyla kiekvienam: turbūt nerasime žmogaus, kuris nežinotų, kas yra nuovargis, skausmas, miego ar virškinimo sutrikimai, kuriam nerūpėtų gyvenimo kokybė ir galimybės apsiginti nuo pavojingų sveikatos sutrikimų.

blankAna Saksė. „Pasakos apie gėles“, 2014 m.

Nuostabios pasakos apie gražuolę Erškėtrožę ir padaužą Ryto Vėją, apie Saulės dukrą Saulėgrąžą, pamilusią Žemės Sūnų, apie pasiaukojimo stebuklą dovanojusias Leliją, Pinaviją, Magnoliją.

Gėlių gyvenimo istorijos panašios į žmonių – linksmos ir liūdnos, laimingos ir tragiškos. O ir pačios gėlės, kaip ir žmonės, būna kupinos gėrio ir švelnumo, tauriausių jausmų, tačiau tarp jų pasitaiko ir savimylų, pasipūtėlių, pikčiurnų, sausuolių ir netgi klastūnių…

Latvių rašytojos ir žurnalistės literatūrinės ,,Pasakos apie gėles“ nesiliauja žavėjusios  vaizduojamų gėlių gyvenimo istorijomis, teigiančiomis amžinąsias vertybes – gėrį, meilę, pasiaukojimą, taurią dvasią ir kilnią širdį.

blankAnita Amirrezvani. „Gėlių kraujas“, 2007 m.

 Gana subtiliu pavadinimu pavadinta knyga neleidžia net įsivaizduoti, apie ką ši knyga galėtų būti, kol neperskaitai romano iki pat paskutinio knygos puslapio. Šis romanas – tai meilės, netekties, gyvenimo pamokų ir pasiaukojimo kupina istorija apie tai, kaip vaikas virsta moterimi ir išmoksta suprasti vyro ir moters santykius. Puikiai išaustą pasakojimą puošia su siužetu susipinančios Irano liaudies pasakos ir įstabaus persiškų kilimų meno elementų gausa. Istorija sumegzta taip pat išmoningai, kaip ir merginos audžiami kilimai. Romano puslapiuose atgyja XVII a. Persija: tarsi iš pasakos nužengia miestas, jo turgūs, lindynės ir prabangūs namai. Tai laikas, kai klestėjo kultūra ir prietarai, tai laikas, kai moterims nebuvo leidžiama gyventi savarankiškai. Romano tekstas žavi poetiškais vaizdiniais ir kupinais gyvybės personažais.

blankElizabeth Craft. „Gėlė“,  2017 m.

Knyga, kurią iš anglų kalbos išvertė mūsų kraštietis Sigitas Parulskis –  apie pasiaukojimą, meilę ir  troškimus.

Gyvenimas kupinas staigmenų, ir kai atrodo, kad esi susiplanavęs ar susiplanavusi savo gyvenimą, ima ir kažkas atsitinka, kas apverčia tavo pasaulį aukštyn kojomis. Juk ne veltui yra posakis „žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“. Būtent šis posakis galėtų būti knygos  šūkis, nes Dievas, šiuo atveju dvi rašytojos, nusprendžia sudrebinti savo pagrindinių veikėjų pasaulį, pačios suplanuodamos jų gyvenimus.

Knyga vadinasi „Gėlė“ ir ant jos viršelio yra pavaizduota rožė. Kodėl knyga galėtų taip vadintis, nereikia ilgai galvos sukti, nes pagrindiniai personažai susipažįsta gėlių parduotuvėje…

Vaikams ir jaunimui – eiliuoti žolynai ir sodininkystės pradžiamokslis.

blank Ramutė Skubaitė. „Žvangučiai“, 2013 m.

Poetės eilėraščių rinktinė „Žvangučiai“ kviečia mažuosius skaitytojus pasidžiaugti pavasariu kvepiančia gamta, pasiklausyti miško pasakos, vėl trumpam prisiminti žiemos stebuklus ir po visų smagių nuotykių grįžti į jaukų mamos glėbį…

blankLiutauras Degėsys. „Žvėrynas. Žolynas“, 2007 m.

Dailininkės Ingos Gilytės iliustruotas smagus eilėraščių rinkinys tiek mažoms ir didelėms mergaitėms, tiek mažiems ir dideliems berniukams.

blankElizabetė Mankė. „Mano žolynėliai“, 1995 m.

Knyga mažiesiems sodininkams apie kambarinius augalus, balkono ir sodo augalus. Rašoma, kaip reikia juos prižiūrėti ir dauginti, kaip su augalais elgtis. Knygoje daug iliustracijų.

Parengė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos pavaduotoja Daiva Vilkickienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vlada
Vlada
2020 18 rugpjūčio 10:12

Daug eilėraščių apie žoles ir gėles yra kraštietės Bronės Sraskonytės knygutėse “Minčių žiedynuos” ir “Gyvenimo vėjuos”

Rekomenduojami video: