Stovykla
Stovykla "Pažinimo vasara".

Liepos 8-17 d. Žiobiškio turistinėje bazėje vyksta Rokiškio jaunimo centro organizuojama vaikų vasaros stovyklos programa „Pažinimo vasara“ 7-18 metų vaikams. Joje ilsisi tik Rokiškio, bet ir Vilniaus, Kauno, Visagino, Panevėžio rajono vaikai.

Pasak stovyklos vadovės Gitanos Kubilienės, nors vasara – atsipalaidavimo, poilsio metas, tačiau stovyklai pasirinktos temos labai aktualios temos – pilietiškumo ir tolerancijos ugdymas, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas. „Pastebėjome, kad vaikai mažai žino apie Lietuvai svarbias Rokiškio rajono istorines, atmintinas ir lankytinas vietas. Vasara – tinkamas metas neformaliuoju būdu apie tai sužinoti ir jas aplankyti“, – pasakojo G. Kubilienė.

Stovykla "Pažinimo vasara".
Stovykla “Pažinimo vasara”.

Stovyklautojai su skautais vyko į partizanų žemines Plunksnočių miške,  išbandė savo ištvermę, orientaciją. Jie taip pat dalyvavo edukacinėse programose muziejuje bei išvykose Aukštaitijos partizanų kovų ir žūties vietomis, ekologinėse akcijose, varžybose, susitiko su Jurgio Kairio skautų draugovės skautais. Vaikai mokėsi senųjų baltų amatų, kūrė mandalas, vėrė papuošalus baltų ženklų simboliais iš karoliukų, drožė švilpynes, dalyvavo dailininkų dirbtuvėlėse.

Stovykloje dalyvauja vaikai, kurie mokykloje mokosi ne lietuvių kalba, gaunantys finansinę socialinę paramą ar turintys negalią, todėl labai svarbu tolerantiškumas, pakantumas kitam ir kitokiam, gebėjimas gerbti kitus. Būtent šiai temai buvo skirta trečioji stovyklos diena, kurios metu vyko draugystės apyrankių akcija, užsiėmimas „Nepritapėlis“.

Stovykloje skatinami vaikai formuotis sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekvienas rytas prasideda sveikatos valanda – mankšta stadione ir vandens procedūromis. Septintą stovyklos dieną vyks susitikimas su Rokiškio rajono Visuomenės sveikatos biuro specialistu, kuris aptars vaikų pusryčius, dalyvaus viktorinoje, diskutuos apie žalingų įpročių prevenciją, aštuntąją diena – olimpiada. Paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai kurs televizijos laidą, kurioje pasidalins įspūdžiais, patirtimi, teiks pasiūlymus.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: