Asmeninių archyvų nuotr.

Jos metu rūšiavo atliekas, taupė vandenį ir elektros energiją, daiktus prikėlė antriniam gyvenimui. Pvz., Juodupės gimnazijos bendruomenė pririnko 540 kg popieriaus, 123 kg plastiko, 30 kg stiklo atliekų. Kamajiškiai – apie 300 kg popieriaus, 30 kg stiklo, 10 kg plastiko.

Visų keturių gimnazijų komandos pateko į pusfinalius ir varžėsi dėl teisės pakliūti į olimpiados finalą. Pusfinalį sudarė du etapai. Pirmame kalba sukosi apie žiedinę ekonomiką, atliekų rūšiavimą, tvarkymą, klimato kaitą, žymius žmones, kurie prisidėjo prie švarios aplinkos kūrimo. Antrame komandoms buvo pateikti su ekologija ir rūšiavimu susiję klausimai. Į finalą pateko Juodupės gimnazijos komanda „Green Terra“ ir Obelių gimnazistai, pasivadinę jiems gražiausiu vardu – „Obuolys“.

Juodupėnus ir kamajiškius ruošė chemijos mokytoja Ramunė Paliokienė, obeliečius – chemijos mokytoja Reda Naikauskienė, pandėliečius – biologijos mokytoja Ledina Vipienė. Mokiniai įgijo puikios komandinio darbo ir atliekų rūšiavimo patirties, pagilino gamtamokslines kompetencijas.

Juodupės ir Obelių gimnazistai nekantriai laukia finalo, kuris vyks spalio mėnesį Vilniuje. Ten jie susirungs su kitus pusfinalius laimėjusiomis komandomis. Finalo prizas – kelionė po Europos šalį.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie