Stone Tom „Mano graikiška vasara“, 2017 m.

Tai meilės ir nuotykių istorija apie vyrą ir moterį, Graikiją ir svajonę. Tomas Stounas tik vienai vasarai atkeliavo į Graikiją pabaigti rašyti romano ir joje liko dvidešimt dvejus metus. Čia jis sutiko ir pamilo Danielę, gražią dailininkę iš Prancūzijos.

Tai vasariškas pasakojimas kelionių ir gero maisto mėgėjams, nukeliantis į įspūdingas Graikijos vietas ir pagardintas populiariais šalies receptais, tokiais kaip vištiena su retsinos padažu ar puikiąja musaka.

Chase Eve „Vasara, kai dingo Odrė Vaild“, 2018 m.

Įsimintina, jaudinanti istorija apie seseris ir neišspręstą tamsią paslaptį. Veiksmas vyksta Eplkoto dvare, pasakojime persipina dvi laiko plotmės: viena, tuo laikotarpiu, kai iš savo kiemo netikėtai dingo dvylikametė mergaitė ir kaip tai pakeičia jos artimųjų gyvenimus, antra – po daugelio metų dvarą perpirkusi šeima susiduria su Odrės dingimo istorijos šmėkla.

Knygą verta perskaityti iki pabaigos, nes tik ten išaiškėja, kur dingo toji mergaitė. Net ir užvertus paskutinį puslapį, dar ilgai nepalieka mintys apie kūrinio veikėjus, jų likimus…

Knyga patiks paslapčių ir mistikos mėgėjams.

Leurck Mauren „Cikadų vasara“, 2018 m.

Kurortiniame miestelyje prie ežero vyksta tikra gyvenimiška drama, kurioje netrūksta meilės, išdavysčių, nusivylimų ir vėl netikėtai širdis aplankančių jausmų. Lengvai skaitoma, neįpareigojanti, amerikietiško stiliaus romantinė knyga. Meilė, santuoka, gimęs kūdikis, vyro nuklydimas į kairę, skyrybos… Nauja pradžia, atsidavimas didžiajam pomėgiui – senų namų renovacijai. Visų savo lėšų investavimas ir visa naikinantis gaisras. Ugnis, išvalanti praeitį ir pritraukianti sėkmę…

Su šia knyga puiki atostogų nuotaika garantuota!

Kristė Gabija „Vasara, kai pasaulis šoko tvistą“, 2019 m.

Veiksmas vyksta  mažame ramiame Lietuvos miestelyje, praeito amžiaus septintajame dešimtmetyje. Tai gūdaus sovietmečio – lozungų laikas, oficialaus gyvenimo be meilės, be sekso, be nusikaltimų ir savižudybių. Laikas, kai peržengtas bažnyčios slenkstis sužlugdo karjerą. Čia gyvenimas slenka apatiškai, sąmoningų piliečių ramybę saugo partija ir vyrai pilkais kostiumais iš atitinkamų institucijų. Tačiau žmonės vis tiek myli ir mylisi, neapkenčia ir kenčia, gyvena ir miršta.

Savo istoriją mums pasakoja septyniolikmetė Liucija, gera mergaitė, komjaunuolė, kuri aistringai įsimyli blogą berniuką Remį. Liucijos tobulas pasaulis, susidūręs su tiesomis, apie kurias nutylima, ima griūti…

Paaugliams – su švelnia ironija apie parduotas ir pirmosios meilės vasaras…

Babendererde Antje „Indigo vasara“, 2018 m.

Tai kur kas daugiau nei meilės istorija apie vasarą, paauglystę, indėnus, tarpusavio nesantaiką, socialines problemas ir, žinoma, apie pirmąją meilę… Dramatiškas ir švelnaus humoro nestokojantis romanas įtraukia tarsi vandenynas į paaugliškus nuotykius, vasariškų jausmų verpetus.

Jei vis dar džiugina vasara, jei kartais norisi pamiršti viską ir stačia galva leistis į naujas patirtis, jei kada nors teko įsimylėti – tikėtina, kad ši knyga patiks. Gal net labai.

Misiūnas Remigijus „Parduota vasara“, 2014 m.

Knyga paaugliams apie praėjusio amžiaus jaunimo vasaras su pionierių stovyklomis, su pirmosiomis meilėmis, su nenumaldomu noru tapti milionieriais… Apie tai, kai tau, pasak tėvų, tik penkiolika, o, pagal tave – jau penkiolika.

Knyga sklidina šiltos ironijos, autorius tiksliai mini konkrečius to meto literatūros kūrinius, kino filmus, populiariosios muzikos žvaigždes – tai, kas darė poveikį tos kartos jaunimui.

Vaikams – apie  strazdanotas vasaras su „katšuniais“  ir  „peliūnėmis“…

Morkūnas Gendrutis „Vasara su Katšuniu“, 2015 m.

Pirmą kartą išleista 2005-aisiais, pripažinta geriausia debiutine metų knyga vaikams.

Tai istorija apie Katšunį – padarą, panašų ir į šunį, ir į katę. Jo akys keičia spalvą, o kailiuku bėgioja įvairiaspalvės bangos. Jis moka būti nepastebimas, tačiau kartais, būdamas su juo, nematai ir negirdi nieko daugiau, tik jį. Šiek tiek kalba, bet dar daugiau pasako kažkokiu kitu būdu, be žodžių. Mėgsta šiltą pieną, ir tas pienas kiekvieną kartą kvepia vis kitaip. Kai būna nepatenkintas, jo akys mėto violetinius žaibus, o kailis pasidaro panašus į kaktusą.

Ir svarbiausia – jis ateina tada, kai kam nors yra labai labai bloga.

Tai knyga, kurią perskaičius tikrai atsiras apie ką pasikalbėti – ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais.

Dzin Rūta „Peliūnės vasara“, 2017 m.

Interaktyvi knyga – ne tik mažiems, bet ir dideliems. Nuostabus pasakojimas, susidedantis iš 11 senų kaip pasaulis istorijų. Mama Peliūnė gana vėlai susilaukia savo vaiko ir bando paruošti jį gyvenimui, visko išmokyti, viską išpasakoti, atiduoti visą meilę. Kiekvieną istoriją papildo kompozitoriaus Sigito Mickio kurtos ir Nedos Malūnavičiūtės įdainuotos melodijos, kurias išgirsti padės išmanioji programėlė „Peliūnės dainelės“.

Bušma Bronius „Strazdanota vasara“, 2008 m.

Knygą sudaro dvi apysakos. Pirmojoje – „Stazdanota vasara“ – vaizduojamas paauglio Adulio Babarsko gyvenimas vieną vasarą. Pagrindinio herojaus lūpomis su lengva ironija ir humoru pasakojama apie jo brolio Rapolo ir Živilės meilę, kaimynų ir draugų Zigmo, Justės ir Jono kasdieninius rūpesčius. Pagal šią apysaką sukurtas televizijos meninis filmas.
Antrosios apysakos „Markizas – angelų karalius“ veiksmas vyksta vaikų namuose. Skirtingų likimų suvesti jų gyventojai – Markizas, jo geriausi draugai Bananas, Gervė ir kiti – pasitelkę vaikišką fantaziją bando sukurti realų gyvenimą.

Knygų el. parduotuvė | Daugiau nei 100 000 knygų – Humanitas

Parengė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: