"SADŪNAI" archyv.nuotr.

Smagi liaudiška muzika, iki širdies gelmių jaudinančios dainos. O ko daugiau reikia buities nuvargintam žmogui?.. Atėjus į koncertą norisi atsipalaiduoti, o skambant muzikai ne tik palinguoti, bet ir kartu padainuoti žinomą populiarią dainą. Viso to tikrai netrūksta kapelos „Sadūnai“ koncertuose.

Kolektyvas šiemet švęs 20 metų jubiliejų, todėl gali didžiuotis savo gražiu ir netrumpu kūrybiniu laikotarpiu. 1997 m. įkurta kaimo kapela neturėjo pavadinimo, o pasiūlymų buvo įvairių: „Dobilėlis penkialapis“, „Sadūna“. Kadangi kolektyvo vadovas kilęs iš Sadūnų, bendru sutarimu ir kapela buvo taip pavadinta. Juolab kad kolektyvui vis dažniau pasirodant su koncertine programa kituose rajonuose, žiūrovai jį „pakrikštijo“ kapela iš Sadūnų, pagal kaimo pavadinimą.

„Kolektyvo nariai nėra profesionalūs muzikantai, neturi muzikinio išsilavinimo, tačiau daugybės metų patirtis leidžia tobulėti, ieškoti ne tik naujų kūrinių pateikimo būdų, bet ir patiems panirti į kūrybinius bandymus“, – sakė kapelos vadovas Ramūnas Lisinskas.

Nors per tuos dvidešimt gyvavimo metų keitėsi kapelos nariai, tačiau kolektyvas išliko savitas, mokantis kurti gerą nuotaiką. Jis yra laukiamas ne tik Lietuvoje: Australijos lietuvių bendruomenė pakvietė „Sadūnus“ atvykti į tolimosios šalies tautiečių kultūros ir sporto šventę. „Koncertų metu akompanavome šokėjams, surengėme savo solinius koncertus Melburne, Sidnėjuje, Kamberoje ir Adelaidėje. Įspūdžiai liko neišdildomi. Buvome labai šiltai priimti. Apgaubti begale rūpesčio, daug keliavome, pamatėme egzotišką Australijos kraštovaizdį. Jeigu atsirastų galimybė, tikrai nedvejodami dar kartą ten keliautume“, – dalijosi įspūdžiais kapelos vadovas.

Aplankyta daug užsienio šalių: Vokietija, Portugalija, Vengrija, Šveicarija. Ten skambėjo lietuviška muzika, lietuviškos dainos. Jos – kolektyvo repertuaro pagrindas. Programoje nestinga ir savos kūrybos dainų bei instrumentinės muzikos kūrinių. Repertuare yra ir senų grupės „Šulnys“ dainų. Kadaise šioje grupėje grojo kapelos vadovas Ramūnas Lisinskas ir Gintaras Andrijauskas.

Ryškų pėdsaką kolektyvo istorijoje paliko kapelų varžytuvės „Duokim garo“, kur jie net du kartus tapo absoliučiais nugalėtojais. Išleisti trys muzikiniai albumai „Grieš armonika vakarą tylų“, „Ups dralala“ ir „Duokim trunksmą“ surado savo klausytoją ir yra noriai perkami iki šiolei.

Kolektyvas mielai bendradarbiauja su kitais kolektyvais, atlikėjais. „Mūsų geri draugai yra ansambliai „Jonis“, „Kitava“, „Laimas muzikanti“ iš Latvijos. Kasmet vykstame į jų organizuojamą festivalį Šiauliuose „Unt rubežiaus“, – pasakojo kolektyvo vadovas. – Glaudūs ryšiai mus sieja su rokiškėnų humoro grupe „Ambrozija“. Bendra programa gimė netikėtai. Sulaukėme „Ambrozijos“ pasiūlymo aprengti eksperimentinį projektą, ir mums pavyko. Jau buvo surengti keli koncertai. Manome, kad jie buvo labai sėkmingi. Vasario 14 d. 18 val. Rokiškio kultūros centre laukiame visų kapelos „Sadūnai“ ir humoro grupės „Ambrozija“ gerbėjų. Gerą nuotaiką garantuojame.“

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie