Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija. D. Zibolienės nuotr.

Sudėliokim taškus

Erikas GAIGALAS. „Romuvos“ padalinio mokytojas, istorikas

Anksčiau ar vėliau sprendimas bus priimtas, nes nėra kito kelio – mokinių mažėja, o lėšos išlaikyti mokyklai, perskirstytos per du pastatus, neracionaliai naudojamos. Bet pagrindinis kriterijus – vaikų mažėjimas. Mano variantas toks: gimnazija vadintųsi „Romuvos“ gimnazija, o progimnazija – J. Tumo-Vaižganto.

Atstumas yra niekinis argumentas

Irena MATELIENĖ. Rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja

Mano nuomone, nevalia pamiršti, kur buvo ir yra Rokiškio gimnazija. Mūsų miestas yra mažas, važiuoja nemokamas transportas. Atstumas yra niekinis argumentas keisti istorinės gimnazijos vietą.

Yra pliusų ir minusų

Agnė SIRGĖDAITĖ. Aktorė, rašytoja, keliautoja, baigusi Juozo Tūbelio gimnaziją

Aš linkčiau prie J. Tumo-Vaižganto mokyklos pavadinimo ir pastato. Manau, kad jis yra kur kas svarbesnis rokiškėnams ir dėl paties pastato istorijos, ir dėl pavadinimo, ir dėl visų tų laidų. Regis, būtent J. Tumo-Vaižganto gimnazija, anksčiau dar buvusi ir E. Tičkaus vidurine, iš visų Rokiškyje esančių mokyklų išleido daugiausia abiturientų.

Išlaikyti tradiciją

Eligijus DAUGNORA. Režisierius, literatas, J. Tumo-Vaižganto raštų tyrinėtojas

Man visada patinka žmonės ir organizacijos su kelių kartų, kelių amžių istorija. Užtat vienareikšmiškai siūlyčiau, jei sprendimas dar nepriimtas, išlaikyti J. Tumo-Vaižganto gimnazijos tradiciją.

Ne greito sprendimo klausimas

Valius KAZLAUSKAS. Istorikas

Jautriausias klausimas man, kaip istorikui, dėl J. Tumo-Vaižganto pavadinimo. Jei nusprendžiame kitur perkelti dalį gimnazistų, vardas išliktų kaip, sakykim, „brendas“, kaip simbolis, kaip istorija, kuri labai daug metų kurta. Tai mūsų paveldas, sklaida, vardo garsinimas. Tai tampa jautru.

Kreipėsi bendruomenė

Aurimas LAUŽADIS. Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas

Esmė tokia, kad gegužės mėnesį J. Tumo-Vaižganto gimnazijos abiejų padalinių bendruomenė kreipėsi į mus, kad jiems yra blogai organizuoti mokymą per du pastatus, nes per mažai mokinių. Išsakė savo lūkesčius. Buvo susirinkusi darbo grupė, kurioje yra ir J. Tumo-Vaižganto, ir Senamiesčio progimnazijos (Senamiesčio progimnazija veikia J. Tumo-Vaižganto Senuosiuose rūmuose – aut. past.) atstovai. Ta grupė nutarė, kad nuo 2024 m. rugsėjo gimnazistai turėtų mokytis viename pastate.

Utopija? O gal ryžkimės?

Žėrutė SEMAŠKIENĖ. J. Tūbelio ir Senamiesčio progimnazijų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Istoriškai gimnazija turėtų būti Senuosiuose rūmuose, tačiau pastato vieta mieste tam nebėra patogi, juk dauguma gimnazistų gyvena šalia „Romuvos“. Pagaliau ir autobusų, kuriais vis dar važiuojama į mokyklą, stotis šalia mikrorajono.

Išsamesnius komentarus skaitykite antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
7 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dita
Dita
2023 9 kovo 9:26

vis galvojama apie mokytojus, kad reikia,, metytis,, per darbo vietas, o apie mokinius galvojama, apie ilgaja pietu pietu pertrauka, apie,, susiburima,, apie kitus psichologinius veiksnius….

Zose
Zose
2023 22 vasario 11:33

visiskas absurdas sugrusti mokinius i viena kruva, išvis kam tai palanku….

Tubeliete
Tubeliete
2023 21 vasario 13:24

Sakant, kad atstumas nėra problema yra melas. Daug mokinių iš J. Tūbelio progimnazijos planuoja eiti į Romuvos padalinį, todėl perkialt viską į Vaižgantą yra absurdas. Didžioji dalis jaunimo gyvena mikrorajone ir važiuoti autobusu ar tėvams vežti į mokyklą yra nepatogu. Sakyčiau, kad geriausiai viską palikti kaip yra ir nesujungti mokyklų.

Giedrė
Giedrė
2023 21 vasario 19:59
Atsakinėti į  Tubeliete

Jūsų paskaičius, lieka nesuprantama, kaip tie vaikai iš pvz Pagojės mokykloje atsiduria. Autobusų parkas pasidarė viena labiausiai sukalbamų įstaigų, priderins ir pavėžėjimą. Problema kitur – šiandieniniai socialinių tinklų gyvenimu užsipildę tėvai nebeatsimena, kas yra gimnazija, kokį lygį ir vardą biografijoje ji turi suteikti. Kai tai supranti, gali vežti vaiką kasdien nors ir į Panevėžį.

Mama
Mama
2023 21 vasario 11:10

Ir nepamirškite, kad dalis gimnazistų iš senųjų rūmų bus neįleidžiami į romuva, nes per daug klasių komplektų…..

biseksualė
2023 21 vasario 12:59
Atsakinėti į  Mama

Ileisim ne tik iš senų rūmų,bet ir iš kaimo mokyklų labai lauksim jau ir šį ateinantį rugsėji.

Smalsutis
2023 21 vasario 9:27

Jei gimnazistus norima sukelti į Romuvą ir padaryti kombinatą, tai gal pirma sutvarkykite patalpas. Daugelis kabinetų, tualetai ir koridoriai labai nugyventi, nematę rimto remonto nuo pastatymo 1972 metais. Dalį patalpų užima suaugusių ir jaunimo skyrius.

Rekomenduojami video: