Varžytuvių nugalėtojais tapo komanda ,,Jūžintukai“.

Vaikai susipažino su biblioteka, jos teikiamomis paslaugomis bei pramogomis.

Balandžio 3 d. į smagias kasmetines varžytuves ,,Knygius – 2019“ atvyko keturios Rokiškio rajono mokyklų trečių klasių mokinių komandos: ,,Ąžuoliukai“ iš ,,Ąžuoliuko“ (mokytoja Edita Lapienienė), ,,Klampiukai“ iš Senamiesčio progimnazijos mokyklos (mok. Laima Būgienė ir bibliotekininkė Edita Čelkienė), ,,Jūžintukai“ iš Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos (mok. Rita Rimiškienė) ir ,,Juodupiukai“ iš Juodupės gimnazijos (mok. Daiva Kavaliauskienė).

Išradingos komandos dalyvavo prisistatymo, knygos reklamos, kapitonų, ,,Klausimanijos“ ir ,,Atrask knygą“ užduotyse. Užduotis vertino komisijos narės bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė ir Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė. Visoms komandoms šauniai sekėsi. Smalsūs mokiniai ne tik patikrino savo žinias, sugebėjo draugiškai ir sparčiai atlikti užduotis, bet ir gavo dovanų. Varžytuvių nugalėtojais tapo komanda ,,Jūžintukai“ . Jie buvo apdovanoti  bibliotekos edukacine programa ,,Pelėda – išminties ir pastovumo simbolis“. Antros vietos laimėtojai – ,,Ąžuoliukai“, trečios – ,,Klampiukai“ ir ketvirtos – ,,Juodupiukai“. Visi jie gavo dovanų kuponus į pasirinktą 3D filmą, kurį žiūrės bibliotekoje. Komandos buvo apdovanotos varžytuvių padėkomis, Tarptautinės vaikų knygos tarybos išleistais kalendoriais, vaišinosi saldumynais.

Rokiškio miesto pirmokams įteikti kvietimai į bibliotekininkių organizuojamą šventę ,,Abėcėlė“. Kiekvienais metais jos metu pasidžiaugiama išmokta abėcėle, vykdomos smagios užduotys su raidelėmis ir žodžiais. Po šventės kiekvienas pirmokėlis užsiregistruoja į biblioteką, gauna skaitytojo pažymėjimą ir tampa tikru knygos bičiuliu.

Bibliotekoje veikė įdomi ir originali paroda ,,Pastogės pasakos“. Joje akį kiekvieno akį traukė  Rokiškio lopšelio-darželio ,,Pumpurėlis“ grupės ,,Po šiaudiniu stogeliu“ auklėtinių ir jų tėvelių kurtos knygelės. Parodą padėjo parengti auklėtojos Austra Marmokienė ir Virginija Savičienė. O bibliotekininkių paruoštoje spaudinių parodoje ,,Ir knyga mane augino“ puikavosi spalvingomis iliustracijomis papuoštos knygos. Jos pasitiko mažuosius knygų mylėtojus, kurie tik žengia pirmuosius skaitymo žingsnius.

Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė, edukatorė Nadiežda Ivanova buvo pakviesta į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką vesti edukacinės programos ,,Lėlė – raktas į vaiko širdį“. Programoje dalyvavo dvi ketvirtokų klasės, kurioms pristatytas Rokiškio bibliotekos lėlių teatras ,,Padaužiukai“, padedantis populiarinti biblioteką, knygas ir skaitymą. Pademonstruotos sukurtos teatrinės lėlės, supažindinta su jų gamyba, valdymo technika. Vaikai turėjo galimybę paimti patinkančią lėlę į rankas, su ja susipažinti iš arčiau, pavaidinti. Susitikime buvo akcentuojama, kad  lėlių teatras ir jo pasirodymai, edukacinė programa bibliotekoje – tai galimybė žaidimo forma pasakyti vaikams apie svarbiausius dalykus. Programa ugdo vaikų meninės kūrybos įgūdžius, suteikia naujų žinių ir patirties.

Skaitymas – vienas geriausių būdų, padedančių vaikui tobulėti, lavinti vaizduotę, skatinančių kritiškai mąstyti, diskutuoti, lengviau integruotis į visuomenę. Savaitės renginiai ir asmeniniai susitikimai su mažaisiais bibliotekos lankytojais  ugdo meilę skaitymui, moko pasinerti į stebuklų pilną knygų pasaulį. Tokie renginiai teikia vilčių, kad susitelkus visiems kartu – bibliotekininkams, tėveliams, auklėtojams ir mokytojams pasiseks vaikus sudominti knyga ir skaitymu.

Vyresn. bibliotekininkė, edukatorė Nadiežda Ivanova

vaidiname ž

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie