J. Kačerausko nuotr.

„Mokykloms bei darželiams, kaip ir mūsų įstaigai, svarbiausia – vaikas. Prasidedant naujiems mokslo metams norėjome akcentuoti, kad švietimo įstaiga vaikui yra tarsi antrieji namai, kuriuose jis turi ne tik semtis žinių, bet ir jaustis saugiai“, – sakė VVTAĮT vedėja Žaneta Ginaitė.

Susitikimuose su švietimo įstaigų vadovais akcentuota, kad artimas ir atidus mokytojo ryšys su vaiku ne tik padeda kurti gerus tarpusavio santykius, bet ir pastebėti nerimą ar problemas vaiko gyvenime. „Mes, suaugusieji, negalime likti abejingi patyčioms, nelaimingam vaikui ar matomam nerimui jo veide, nekalbant apie smurtą ar jo požymius. Neretai kur kas didesnės problemos slepiasi už smurtauti ar tyčiotis linkusio vaiko nugaros, o norint jas išspręsti reikia specialistų pagalbos. Todėl visą švietimo bendruomenę raginame būti nepakančia vaiko aplinkoje matomoms negerovėms ir kviečiame kartu spręsti iškylančias problemas, jų nenutylint ar nuslepiant“, – sakė Ž. Ginaitė.

Panevėžio apskrities mokyklų ir darželių vadovams taip pat buvo priminta, kad tarnyba yra atvira ir pasiruošusi savo veiklą pristatyti bei į rūpimus klausimus atsakyti ir bendruose švietimo įstaigos tėvų susirinkimuose.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie