Akimirka iš šviežiausios premjeros – kauniečių spektaklio „Aš – Moljeras“. Teatro archyvo nuotr.

Savaitgalį Lietuvos teatruose įvyko dviejų spektaklių, kuriuos greitai pamatysime Rokiškio profesionaliųjų teatrų festivalyje, premjeros. Tai Klaipėdos dramos teatro „Kalės vaikai“ pagal Sauliaus Šaltenio romaną (režisierius Eimuntas Nekrošius) ir Kauno nacionalinio dramos teatro „Aš – Moljeras“, režisuotas Inesos Paliulytės. „Vaidiname žemdirbiams“ organizatoriai sako, jog tai – patys naujausi spektakliai, į kuriuos kviečiami žiūrovai, tačiau ir be jų festivalyje bus daug neseniai pastatytų darbų – tarkim, kraštiečio režisieriaus Dariaus Rabašausko „Mūsų miestelis“, Oskaro Koršunovo teatro „Šokis Delhi“ arba Anželikos Cholinos teatro „Idiotas“.

Akimirka iš šviežiausios premjeros – kauniečių spektaklio „Aš – Moljeras“. Teatro archyvo nuotr.

Pasaulyje garsus režisierius E. Nekrošius Klaipėdos dramos teatre spektaklį pastatė pirmą kartą.
Romano inscenizaciją spektakliui parašė pats autorius – rašytojas S. Šaltenis. „Kalės vaikai“ – romanas, nukeliantis į XVIII a. Mažąją Lietuvą, pietvakarinę etnografinės Lietuvos dalį, kuri tuo metu buvo pavaldi Prūsijai. Istorinis kontekstas iš esmės tėra neįpareigojantis siužeto fonas emocijai ir universaliems apibendrinimams. Pasakojimas plėtojamas kaip grakšti kultūrinė, istorinė ir kalbinė improvizacija.
Spektaklis „Aš – Moljeras“ – šmaikštus pasakojimas apie seną turtuolį, kas mėnesį nemažą sumą paklojantį daktarams ir vaistininkams. Išleisti dukterį už daktaro ir gauti nemokamas paslaugas iš žento, jo galva, yra puikus sumanymas. „Aš – Moljeras“ – spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operetė.

teatras

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie