Muziejus gavo teisę pasidaryti šios nuotraukos skaitmenį vaizdą ir jį paviešinti. Rokiškio krašto muziejaus archyvų nuotr.
Muziejus gavo teisę pasidaryti šios nuotraukos skaitmenį vaizdą ir jį paviešinti. Rokiškio krašto muziejaus archyvų nuotr.

Rokiškio krašto muziejų pasiekė unikali fotografija, kuri gali būti padaryta 1877–1881 m. Istorijos skyriaus vedėjas Giedrius Kujelis sakė, jog tai seniausia žinoma Rokiškio fotografija.

Tiesa, paties originalo muziejininkai neturi, tačiau jie gavo leidimą pasidaryti nuotraukos skaitmeninį vaizdą ir ją paviešinti. Kaip sakė direktorės pavaduotoja Marytė Mieliauskienė, pageltusi nuo laiko fotografija išskirtinė tuo, kad joje Šv. Mato bažnyčia įamžinta tuomet, kai dar nebuvo nei bokšto, nei koplyčios. „Čia bažnyčia pastatyta pagal Reinoldo Tyzenhauzo idėją. Tik vėliau jo sesuo Marija, pasitelkusi architektus, pastatė koplyčią ir bokštą“, – sakė M. Mieliauskienė. Šis kadras, anot muziejininkų, išskirtinis ir todėl, kad kairėje dar matoma medinė varpinė, kurios vėliau neliko.

Muziejui fotografiją atnešė Večiaslavas Maslovas. M. Mieliauskienės žiniomis, ją rokiškėnas pamatė pas pažįstamus Gindvilių kaime, o nuotrauką išsaugojo Dalia Kurklietytė–Lukošienė. Ji fotografiją rado savo prosenelių Kurkliečių sodybos palėpėje. „Moteris neatmeta galimybės nuotrauką muziejui dovanoti, o kol kas mes labai džiaugiamės ir esame dėkingi. Tai mums didelė dovana ateinančios Tarptautinės muziejų dienos proga“, – sakė M. Mieliauskienė.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments