blank
15min.lt nuotr.

Turės būti progresas keturiose srityse

Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis sakė, kad šiame projekte – „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje – turėtų dalyvauti Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija, Senamiesčio progimnazija, Juozo Tūbelio progimnazija, taip pat Pandėlio ir Juodupės gimnazijos. Tiesa, anot vedėjo, nėra aiškumo dėl Juodupės gimnazijos, nes projekto metu švietimo įstaigoje turėtų mokytis 200 moksleivių. Neaišku, ar Juodupės gimnazija tiek turės. Šis skaičius, anot vedėjo, „ant ribos“.

Programa vyks trejus ketverius metus. A. Laužadis sakė, kad joje dalyvaujančios mokyklos turi būti progresuoti keturiose srityse: lyderystės, įtraukiojo ugdymo, kultūrinio ugdymo ir STEAM ugdymo.

„Šiandien galiu pasakyti, kad Rokiškis šioje programoje pretenduoja į pusantro milijono eurų“, – sakė A. Laužadis.

Iš viso „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje ketina dalyvauti net 54 šalies savivaldybės.

Programa viršijo lūkesčius

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime spaudai rašoma, kad savo apsisprendimą savivaldybės įtvirtino jų tarybų sprendimais. Dar kelios savivaldybės sprendimus priims artimiausiame tarybų posėdyje dar šią savaitę.

„Ši programa viršijo mūsų lūkesčius. Ją kurdami tikėjomės, kad tai reikalinga savivaldybėms, kad jos pasinaudos puikia galimybe, tačiau tokio susidomėjimo nesitikėjome. Savivaldybės paneigė visų skeptikų nuogąstavimus. Ši pažangos programa leis visokeriopai atnaujinti mokyklas, padidinti ugdymo kokybę, tobulinti mokytojų kompetencijas ir mokyklas iš tiesų pritaikyti įvairių gebėjimų vaikams. „Tūkstantmečio mokyklų“ programa paskatino daug savivaldybių priimti sprendimus, kuriuos iki šiol atidėliojo: jos pasiryžo priimti svarbius sprendimus, kad kuo daugiau vaikų galėtų mokytis šiuolaikinėse mokyklose“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments