Eltos nuotr.
Eltos nuotr.

 

Penki mokiniai, kurių į mokyklą vežti atvažiuoja trys autobusiukai, – nuo rugsėjo vėl bus įprastas vaizdas rajono kaimuose. Tėvai ginčijasi, kad jų vaikai turi teisę į geriausią prieinamą švietimą ir ugdymą, o mokesčių mokėtojai piktinasi, kad taip eikvojamos valstybės lėšos. Kurie teisūs?

„Kiek kainuoja vaiką nusivežti iš atokaus kaimo į Rokiškio mokyklą, jei aplink yra bent dvi gerokai artimesnės? Ar taip neeikvojami mokesčių mokėtojų pinigai?“ – klausė temą „Gimtajam…“ pasiūliusi moteris.

Ji teigė suprantanti tėvų norą vaikams ieškoti ne artimiausios, o tinkamiausios mokyklos. Tačiau ar to jie neturėtų daryti savo, o ne valstybės lėšomis? „Jei nori, kad vaikas mokytųsi Rokiškyje, lai jį ten ir veža patys arba perka jam autobuso bilietą“, – sakė ji.

Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis „Gimtajam…“ aiškino, kad tokie atvejai, kai į tą patį kaimą suka kelių mokyklų autobusiukai, nėra dažni. Du autobusiukai užsuka tuomet, kai kaimas yra greta pagrindinės mokyklos: mažesnieji vaikai važiuoja į ją, didesnieji – į kurią nors gimnaziją. Tarkime, Panemunėlio seniūnijos vyresniųjų klasių moksleiviai gali rinktis, kur mokytis – Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto ar Kamajų Antano Strazdo gimnazijose. Pagal šalyje galiojančius teisės aktus vyresniųjų klasių (nuo 9-osios) vaikams apmokamas pavėžėjimas iki pasirinktos mokyklos 30 km spinduliu.

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Eva Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Eva
Eva

Eva