Rokiškio krašto muziejaus archyvo nuotraukose – parodos akcentai.

Parodos kuratorė Giedrė Spundzevičienė teigė, jog pastaraisiais metais pastebimas aktyvesnis kuriančių žmonių, ketinančių tapti tautodailininkais, dalyvavimas šioje parodoje. „Kaip teigia patys autoriai, kūrybinė veikla motyvuoja, praplečia pažinčių ratą, ugdo poreikį bendradarbiauti. Jungtis prie Rokiškio rajono tautodailininkų skatina ir šio skyriaus pirmininkės Birutės Dapkienės aktyvumas, dėmesingumas, geranoriškumas. Jos suburta tautodailininkų bendruomenė – tai aktyvūs, kūrybiški, visuomeniški žmonės“, – sakė G. Spundzevičienė. Jos žodžiais, pagarbą savo veiklai, kraštui prasmingai iliustruoja tautodailininkės Alės Gegelevičienės 100 nupintų šiaudinių paukštelių, simbolizuojančių viltį Lietuvai. Tai išties puikus šios parodos akcentas kartu su autorės rištais sodais, pintomis juostomis. „Kaip ir kiekvienais metais, meniškus darbus – austus aukštaitiškus rankšluosčius – pristato Genė Šimėnienė, ažūro karpinius gėlių motyvais – Gita Kolosovienė, drožtas iš medžio šventųjų skulptūras – Juozas Čepulis, įvairius medžio dirbinius – meistrai Vidmantas Zakarka ir Erikas Čypas. Svarią parodos dalį sudaro 12 tapytojų  darbai. Savo vaizdavimo stilistikai ištikimi Aleksandras Spundzevičius, Irena Stasikėlienė, Lialachan Jegorova, Birutė Dudėnienė, Birutė Dapkienė, Robertas Žaliukas. Išradingai tapybą medyje pateikė Rasa Čypaitė, dekoravusi liaudiškais ornamentais trejas duris“, – vardijo parodos kuratorė.

Rokiškio krašto muziejaus archyvo nuotr.

Be minėtų tapytojų, savo kūrinius pristato ir kandidatai į tautodailininkus: Marijona Mieliauskienė, Ramunė Černiauskienė, Jurgita Elmentienė, Aurelijus Sabaliauskas bei Ričardas Gavenavičius. Įvairūs šiemet ir tekstilės darbai. Tai Vandos Leščiovos rištos staltiesės, Ritos Vaitiekauskienės pintos juostos, Miglandos Aleksiejienės, Jūratės Deksnienės, Violetos Jasinevičienės vilnos gaminiai, Viktorijos Pugžlytės dekoratyvūs vilnos papuošalai, Rasos Palivonienės megztos raštuotos pirštinės. Tautodailininkėmis pretenduoja tapti ir gaminių iš vilnos kūrėja Lolita Gavenavičienė bei mezgėja Agnė Karpovienė. Funkcionalius ir dekoratyvius pintus iš vytelių dirbinius pristato Augenija Ruželienė, savitos stilistikos keramikos kūrinius pateikia Eglė Kuzminskaitė. Parodoje dalyvauja dvi kuriančios šeimos: tautodailininkai Danas ir Danutė Stočkai bei tautodailininkas Nerijus Janušauskas su žmona Rasa. Tikėtina, kad tautodailininkų gretas papildys karpytojas Antanas Rimantas Vilkas, kalvis Renatas Žiliukas. Parodos  aptarimas numatomas kovo 28 d. 16 val.

Subscribe
Informuoti apie
guest
7 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ats p. BIRUTEI
ats p. BIRUTEI
2018 28 kovo 14:47

Svarbu paskelbti kad bus parkas. Reklamuoti save per visus rajono laikraŝćius. O parkas gali būti tik ant ŝvento nigdo.( niekada) Abejoju, kad bus ypać jusu dêka tas parkas. Manau, Lengva kito ideja savintis., bet sunku įgyvendinti.

Birutė
2021 26 vasario 18:34
Atsakinėti į  ats p. BIRUTEI

Kiškių parką Rokiškio dvaro parke įkūrėme. Kas dar nepatinka?

š. Raganai
2018 28 kovo 12:16

Š .Raganai
bus laikas bus ir vaikas

ats p. BIRUTEI
ats p. BIRUTEI
2018 28 kovo 9:07

Ponia Birute. Tai Kur tas ,,kiŝkių parkas,, taip žadetas??? Pažadêjai patieŝijai, nepadarei nesugrieŝijai. Ane. Nei kas jums pavydi, nei ką. Mes tiesiog gyvename, ir mêgaujamês gyvenimu. O nepastebêti jus neįmanoma, panevalia visur tamsta lendanti, kaip Tadas.

To satrijos raganai
To satrijos raganai
2018 27 kovo 17:35

Bet jums su galva negerai:)

Birutė
2018 27 kovo 16:36

Gerbiamoji Šatrijos ragana, Malonu kad stebite ,o tai maniau kad vis lieku nepastebėta 🙂 🙂 🙂 Ačiū už pastebėjimus ,paprotinimus ir palinkėjimus.Nesu bedievė ,bet ir aplink bažnyčią neropinėju .Jei labiau pasigilintumėte į kultūrinių renginių gyvenimą ,sužinotumėte kad prieš metus yra sudaromi parodų grafikai,ir tai priklauso ne vien tik nuo ,,poničkos,, o yra ir kitų atsakingų asmenų,organizacijų kurie įtakoja renginių laiką ir vietą. Gražių Jums švenčių. p.s. citata iš delfi ,,Didžiosios savaitės tvarka buvo nusistovėjusi ne tik bažnyčioje, bet ir buityje. Šią savaitę negalima bartis, pavydėti, nepriimtina (ypač šeštadienį) ką nors skolintis ar skolinti, nes „nesiseks gyventi”. Nuo Didžiojo ketvirtadienio iki… Skaityti daugiau »

Satrijos ragana
Satrijos ragana
2018 27 kovo 11:58

Velykos tuoj. Juk dabar ŝita savaitê ne linksmybêm skirta. Tai gal bedievê toji pirmininkê??? nežino???. Pernai irgi prieŝ kalêdas buvo vakarêlis. Negi negalima tą patį po velykų padaryti???? Negi néra razumnų kas anai pasakytų??? Mislyju,kad nebturi prietelių locnų, kurie paprotintų. Kas dera, o kas ne. Sekmes kūrybai ponicka. Va kų pamislyjau.

Rekomenduojami video: