blank
Bronės Šapranauskienės (antra iš dešinės) jubiliejus. (Iš kairės): Suvainiškio bažnyčios vargonininkė Virginija Konstanblackienė, choristės Edita Černiauskienė, Stanislava Kabutavičienė (dešinėje). V. Bičiūnaitės ir R. Šimėnienės archyvo nuotr.

Šeši perkraustymai ir penkios darbuotojos

Biblioteka duris atvėrė 1948 m. Tuomet jai teskirta vieno kambario patalpa, kurioje buvo keturios lentynos, stalas, suolas ir komoda, o fonde tik apie 3 tūkst. knygų. Sunkiais pokario metais skaitytojų buvo tik 35. Pirmąja bibliotekininke tapo Aldona Grundaitė. 1951 m. liepos mėnesį ją pakeitė Bronė Šapranauskienė. Skaitytojų ateidavo iš Neretų miestelio (Latvija), nes daug lietuvių, grįžę iš Sibiro, ten apsigyveno, o vaikus mokytis leido į Suvainiškio mokyklą. Per ketverius metus knygų fondas papilnėjo iki 10 tūkst. Biblioteka aptarnavo 12 kaimų, todėl kilnojamos bibliotekėlės veikė trijose parduotuvėse – ten nuvežamos knygos ir skaitytojų formuliarai, o pardavėja apmokoma išduoti knygas.

Tuo metu bibliotekinė veikla buvo glaudžiai siejama su meno saviveikla. B. Šapranauskienė pasakojo, kad organizavo tautinių šokių ir dainavimo, dramos ratelius, ruošė kolektyvus dalyvauti Dainų šventėse. Populiarūs tapo spektakliai, agitbrigados žanras. Bendromis jėgomis su kolūkio moterų taryba, kultūros namais būdavo ruošiamos vaikų vardynos, jaunų šeimų vakaronės ir kiti renginiai. B. Šapranauskienė gerai piešdavo: sukurdavo spektakliams dekoracijas, pripiešdavo pasakų iliustracijų. Ji bibliotekoje išdirbo 37 metus.

Nuo 1988 iki 1994 m. dirbo Reda Kiselytė. 1991 m. bibliotekai perduotas  Suvainiškio pagrindinės mokyklos bibliotekos fondas, vyko intensyvus bendradarbiavimas su mokykla.

Nepriklausomybės pradžioje dėl šalies ekonominės situacijos buvo gaunama nedaug knygų, todėl mažėjo skaitytojų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: