blank
Organizatorių nuotr.

Bendravimas su vaikais neformalioje aplinkoje padeda ne tik užmegzti glaudesnius ryšius, bet ir pakviečia atviresniam pokalbiui. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Rokiškio skyriaus (VTAS) darbuotojos, apsilankiusios vaikų vasaros stovykloje „Pažinimo vasara“ sulaukė didelio vaikų dėmesio. Vaikus domino Tarnybos darbas, vykstantys procesai, sprendimų priėmimo subtilybės, atvira ir itin daug klausimų kėlusi diskusijos tema buvo: nesaugi vaikui aplinka. Ją iniciavo patys vaikai.

„Į Žiobiškio turistinėje bazėje vykstančią stovyklą vykome nusiteikę vaikams papasakoti apie jų teises ir pareigas, pasikalbėti apie laisvalaikį, tačiau sulaukėme visos lavinos klausimų apie Tarnybos veiklą. Vyko ilga ir rimta diskusija“, – apie susitikimą su 7-16 metų stovyklautojais pasakojo Rokiškio VTAS patarėja Gitana Černiauskienė.

Po pokalbio stovyklautojai džiaugėsi, kad dabar žino daug daugiau ne tik apie savo teises, bet ir kur kas geriau supranta vaiko teisų apsaugos specialistų darbą. Po diskusijos jaunieji rokiškėnai sakė: „Dabar mes žinome, kad jūs dirbate tam, kad vaikai augtų saugioje aplinkoje“. Kai kurie vaikai, su specialistėmis panoro pasikalbėti asmeniškai ir turėjo nemažai klausimų.

Kad žinios būtų įtvirtintos, o vaikams liktų susitikimo prisiminimas, visiems  stovyklautojams įteiktos Vaiko teisių konstitucijos, o aktyviausi diskusijos dalyviai apdovanoti ir pieštukų rinkiniais.

Stovyklos „Pažinimo vasara“ pagrindinis tikslas – ugdyti vaikų kūrybinį mąstymą ir kūrybiškumą, konstruktyvų problemų sprendimą, mokymąsi bendradarbiauti bei stiprinti vaikų pagarbos jausmą, toleranciją, bendruomeniškumą ir pilietinį sąmoningumą formuojant jauno žmogaus asmenybę.

Stovykloje „Pažinimo vasara“ su VTAS specialistėmis bendravo beveik pusė šimto vaikų iš Rokiškio miesto ir rajono.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments