blank

Norinčiųjų daugiau nei 101

Mūsų valstybei skaičiuojant naują šimtmetį, o Rokiškiui šiais metais tapus kultūros sostine, Vasario 16-osios šventę mieste Rudolfo Lymano muzikos mokyklos bendruomenė nutarė papuošti akcija „101 smuikas Lietuvai ir Rokiškiui“. Šis unikalus renginys vyks vasario 16 d. 15 val. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjime Kultūros centre.

Jo iniciatorė – R. Lymano muzikos mokyklos smuiko mokytoja Laima Kanopienė. Ji sakė, kad ta idėja kilo smuikininkams, norėjosi įamžinti tai, kad Lietuva įžengė į antrąjį šimtmetį. Anot mokytojos, griežti smuikais vienoje scenoje jau užsiregistravo 121 smuikininkas. Jie visi – dabartiniai arba buvę mokyklos auklėtiniai – ir suaugę, ir vaikai, pačios L. Kanopienės bendramoksliai. Vasario 16-ąją per iškilmingą minėjimą jie turėtų atlikti kūrinį „Lietuva brangi“ trimis balsais. „Net neįsivaizduoju, ar tilpsime scenon, jei dalyvaus visi“, – šypsojosi iniciatorė. Ji baiminasi ir gripo, kad šis „neišguldytų smuikininkų“. (Tuo atveju, jei planas A nepavyktų, yra planas B – akcija vyktų Kovo 11-ąją).

Bus inauguruoti tie, kas Rokiškiui atiduoda tai, ką gali, be prašymų

„Lietuva brangi“ kartu turėtų griežti iš Paryžiuje gyvenanti L. Kanopienės buvusi mokinė Justina Zajančauskaitė. Ji kartu su pianiste sese Simona pakviestos į renginį ir kita proga – žadama jas inauguruoti kaip Lietuvos kultūros sostinės ambasadores. Kultūros sostinės renginių koordinatorė  Irena Matelienė sakė, jog Vasario 16-ąją inauguruoti siūloma šešis naujus žmones ir visi jie sutiko. Tai Justina ir Simona Zajančauskaitės, kalbininkas Donatas Smalinskas, „Pragiedrulių“ klubo pirmininkas Vytautas Butėnas bei Aldona ir Filipas Šapiro. „Šiuos žmones pakvietėme, nes jie verti šio titulo, dirba Rokiškiui be jokių prašymų“, – sakė I. Matelienė.

 

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments