Smuikininkai ruošiasi, laukia ypatingas kūrinys ypatingą dieną. O. Sadauskienės archyvo nuotr.

Netikėta idėja   

Mūsų valstybei skaičiuojant naują šimtmetį, o Rokiškiui šiais metais tapus kultūros sostine, Vasario 16-osios šventę mieste Rudolfo Lymano muzikos mokyklos bendruomenė nutarė papuošti akcija „101 smuikas Lietuvai ir Rokiškiui“. Šis unikalus renginys vyks vasario 16 d. 15 val. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo Kultūros centre metu.

Jo iniciatorė – R. Lymano muzikos mokyklos smuiko mokytoja Laima Kanopienė. Ji sakė, kad ši idėja kilo smuikininkams. Norima įamžinti tai, jog Lietuva įžengė į antrąjį šimtmetį. Anot mokytojos, griežti smuikais vienoje scenoje jau užsiregistravo 120 smuikininkų. Jie visi – dabartiniai arba buvę mokyklos auklėtiniai – ir suaugę, ir vaikai, ir pačios mokytojos bendramoksliai. Vasario 16-ąją per iškilmingą minėjimą jie turėtų atlikti kūrinį „Lietuva brangi“ trimis balsais. „Net neįsivaizduoju, ar visi tilpsime scenon, tiek daug norinčiųjų“, – šypsojosi iniciatorė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Donatas Smalinskas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Donatas Smalinskas
Donatas Smalinskas

Sužinojęs apie muzikos mokyklos ruošiamą staigmeną suburti šimto smuikų pasirodymą, parašiau laiškus atsakingiems darbuotojams. Didžiulis smuikų skaičius vienu metu yra tikrai įspūdingas įvykis, todėl pasiūliau drąsiai kreiptis į agentūrą „Factum“ ir tai fiksuoti kaip Lietuvos rekordą. Per šventę viskas turėtų vykti pagal šios agentūros nurodytas taisykles. Tikiuosi, kad per Vasario 16-ąją Rokiškis labai garsiai skambės savo originaliu muzikalumu. Dėkui visiems organizatoriams, kad paklausė siūlymo.
Linkiu visiems smuikininkams smagių repeticijų ir gero pasirengimo būsimam rekordui.
Iki pasimatymo šeštadienį.