Panevėžio krašto skautų stovyklą „Laisvė veiksmui“ aplankė svečiai. V. Bičiūnaitės nuotr.

Pilna veiklų

Dvi dienas Juozo Tūbelio progimnazijoje šurmuliavo 30 Panevėžio ir 50 J. Kairio vardo skautų draugovės skautų. Vyko rikiuotės, šokių pamokos, žaidimai, protmūšis ir kitos veiklos, buvo mokomasi suteikti pirmąją pagalbą, stebėtas filmas „Partizanas“, vietą rado net mokslinio eksperimento demonstravimas.

Su vietiniais skautais Evelina Kulyte, Rugile Balčiūnaite ir Tautvydu Stankevičiumi kalbėjomės jau aptilus šurmuliui ir išvykus svečiams. Jie pasakojo, kad tokia stovykla vyksta jau trečią kartą. Skirtumas tas, kad pirmojoje dalyvavo vien rokiškėnai, o į kitas dvi jau kvietėsi panevėžiečius. Pernai stovykla sutapo su Vasario 16-ąja, todėl dalyvauta gausybėje renginių Rokiškio mieste.

Skautams neteko nakvoti gamtoje, jie sporto salėje įsirengė… stovyklavietę ir miegojo palapinėse, o maistą gamino valgyklos virėjos. Mažųjų skilties „Vilkiukai“ skautai kiekvienas sau kūrė stovyklos dienoraštį, kuriame užrašė emocijas, kitų skautų palinkėjimus.

Skautus aplankė mokyklos direktorius Zenonas Pošiūnas, rajono mero pavaduotojas Tadas Barauskas, istorikas Valius Kazlauskas, 1919–1920 m. Lietuvos savanorių karių kapų Rokiškio rajono bendrijos pirmininkė Rimantė Norvaišienė.

Kilo į žygį

Labiausiai įstrigo naktiniame žygyje patirti įspūdžiai. Pasirodo, jis buvo laikomas paslaptyje ir net nenurodytas programoje. Jį organizavo patyrusi „Ramunių“ skiltis, o keliavo daugiau nei 50 skautų. Jie leidosi link parkelio, esančio už geležinkelio stoties. Ten kūreno laužą, dainavo, kepė zefyrus. Iškeliavę pusę antros, grįžo ketvirtą valandą, o nukulniavo 7,7 km. Žygio tikslas – parodyti naktinį Rokiškį, susibendrauti, ugdyti ištvermę. Tuo metu mažieji buvo palikti… miegoti. Beje, Evelina ir Rugilė ne tik ėmėsi daugelio organizacinių darbų, bet ir prieš miegą skaitė pasakas mažiesiems.

Rūpinasi vieni kitais

Paklausti, ar stovyklos metu kilo problemų, skautai ir jų vadovai purtė galvas –  įprasta, kad mažesnieji klauso vyresniųjų, o vyresnieji rodo pavyzdį mažiesiems, jais rūpinasi. Pasak pašnekovų, apskritai problemos tik tokios: perdėtas tėvų nerimas dėl vaikų ir mokestis už keliones. Mat tėvai dažnai nerimauja ir nuolat skambina telefonu norėdami pasiteirauti, ar nenutiko kas nors bloga, o į veiklas įsitraukę vaikai telefonus kažkur būna palikę.

Skautais ir stovykla liko patenkintos J. Kairio skautų draugovės draugininkė Eleonora Baršienė, savo įspūdžiais pasidalinusios Skaistakalnio tunto tuntininkė Jūratė Gelžinienė, skautų organizacijos narė L. Rinkauskaitė bei kitos vadovės.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie