Gimtasis Rokiškis Langas Skaitykite, dėkitės į galvas, pirkite bilietus ir lankykitės spektakliuose

Skaitykite, dėkitės į galvas, pirkite bilietus ir lankykitės spektakliuose

Šiandien prasideda profesionaliųjų teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“. Tradiciškai festivalio mėnesį skaitytojų laukia speciali skiltis teatro gurmanams „Režisierius rekomenduoja“. Joje – Rokiškio liaudies teatro režisieriaus, festivalio žiuri pirmininko Eligijaus Daugnoros kryptingi matymai, ką pamatyti šių metų festivalyje...

406
0

REŽISIERIUS REKOMENDUOJA

Ir vėl matau, kad kai kuriuos spektaklius jūs, gerbiami žiūrovai, pražiopsojote. Be to, šiemet man ypatingai norisi į visus spektaklius pakviesti mūsų jaunuomenę, todėl pridėjau pastabas specialiai jums. Skaitykite, dėkitės į galvas, pirkite bilietus ir lankykitės spektakliuose.

„Elzės žemę“

Klaipėdos dramos teatras ir jo režisierius Povilas Gaidys – nuolatiniai „Vaidiname žemdirbiams“ dalyviai, triskart išsivežę pagrindinį festivalio prizą ir triskart pelnę žiūrovų simpatijų premiją. Šio režisieriaus pastatytas V. Merežkos „Proletarinis laimės malūnas“ tapo antrojo festivalio laureatu 1986 m. Tai geras realistinis teatras, visada randantis, kuo nustebinti. O ypač džiugina Klaipėdos dramos teatro aktorių darbai. Šiemetinė „Elzės žemė“ irgi ne išimtis – spektaklyje matysime šių metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatę Reginą Šaltenytę, Nijolę Sabulytę ir Donatą Švirėną, gavusius mūsų festivalio prizus už nepagrindinį vaidmenį dvejus pastaruosius metus (mano entuziazmui pakaktų šių trijų pavardžių), ir būrį jaunosios kartos šio teatro aktorių.

JAUNIMUI „Elzės žemę“ rekomenduoju pažinties su teatru pradžiai. Jeigu teatras jūsų dar nepagavo ir nesudomino, spektaklis tiks neįpareigojančiai pradžiai. Turėtų sudominti ir paskatinti ieškoti teatro. Gal kito ir kitokio, bet Teatro.

„Bagadelnia“

Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Bagadelnia“ vaidina šio teatro vyresniosios kartos aktorių žiedas: Sigitas Jakubauskas (geriausias vyro vaidmuo 2002 ir 2011 m., geriausias nepagrindinis vaidmuo 2010 m.), Vladas Baranauskas, Juozas Bindokas, Antanas Venckus (geriausias aktorius 2005 m., geriausias nepagrindinis vaidmuo 2004 m.), Juozas Žibūda (geriausias nepagrindinis vaidmuo 2009 m.), Nijolė Mirončikaitė (geriausias moters vaidmuo 1987 m.) ir kiti, pažįstami ne tik iš ankstesnių spektaklių, bet ir iš kino bei televizijos filmų bei serialų. Ir tai svarbiausia priežastis pamatyti šį spektaklį. Be sentimentų geriems aktoriams, turėtų gundyti ir sentimentai senam geram klasikiniam rokui, nes spektaklyje veikia ne kas kitas, o kultinis grupės „Doors“ vokalistas Džimis Morisonas.

JAUNIMUI šį spektaklį rekomenduočiau, jei nori geriau suprasti savo senelių kartą ir įsitikinti, kad jie buvo pašėlę ir kažkada turėjo neįtikėtinų nuotykių.

„Norėčiau būt paparčio žiedu“

Kauno šokio teatro AURA spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“ – prabangi pramoga visiems šiuolaikinio šokio mėgėjams. Tarptautinė šokėjų trupė, tarptautinė spektaklio kūrėjų komanda (choreografė Bea Debrabant iš Prancūzijos) garantuoja ryškius įspūdžius.

JAUNIMAS, šokantis ar besidomintis šokiu, tiesiog privalo tai pamatyti.

Bus daugiau

Eligijus Daugnora

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments