Neabejotinai tam tiks literatūros klasika:

Gabrielis García Márquezas „Šimtas metų vienatvės“

Pasaulinę šlovę rašytojui pelnęs 1967 m. parašytas (lietuvių kalba knyga pirmą kartą pasirodė 1972 m.) romanas – naujas žodis pasaulinėje literatūroje, magiškojo realizmo pradžia. Knygoje papasakota šimto metų miesto istorija – nuo jo įkūrimo iki pat pabaigos. Siužete: kiekviena iš septynių miesto kūrėjo kartų į pasaulį atsineša savo lemtį, patiria savus džiaugsmus, kovoja su savais demonais. Svarbiausia pasakojimo tema yra vienatvė, akivaizdi pasikartojimo motyvuose, kai visi skirtingų kartų atstovai kartoja ankstesnių šeimynykščių klaidas ir sulaukia skirtingos baigties, tačiau visų jų gyvenimų pabaiga – vienatvė.

Dar viena nesenstanti knyga:

Alexandre Dumas „Trys muškietininkai“

Tai klasikinis nuotykių romanas, parašytas prieš pusantro šimto metų. Jame rašytojas aukština drąsą, draugystę ir ištikimybę, vaizduoja XVII a. Prancūzijos buitį ir papročius. Atas, Portas, Aramis ir d’Artanjanas –  legendiniai herojai, savo žygdarbius atliekantys neįtikėtinai lengvai, žavi mus ir šiandien. Jie lekia nesustodami, nugali visas kliūtis taip smagiai, kad ir mums įkvepia ryžto. Keturių draugų liepsninga valia, aristokratiška melancholija, galantiška ir rafinuota elegancija – lyg senų laikų Prancūzija. Jų kilnios širdys, ryžtas, drąsa ir išmonė priverčia mus jais žavėtis ir pamilti. P.S. Niekaip iš galvos nedingsta klausimas, kodėl istorija pavadinta „Trys muškietininkai“? Jų gi buvo keturi? Gal jūs atsakysite?

Elif Shafak „Trys Ievos dukterys“, 2018 m.

Žymiausios turkų rašytojos,  sėkmingai derinančios Rytų ir Vakarų literatūrines tradicijas, knyga

apie tikėjimą, draugystę, meilę ir išdavystę.

Rytai ir Vakarai –  du pasauliai, dvi kultūros, dvi visuomenės ir trys moterys. Įžūli ateistė ir laisvės siekianti Šyryn, pamaldi, giliai tikinti ir hidžabą su vakarietiškais feminizmo principais suderinanti Mona ir abejonių kamuojama Perė. Trys skirtingos istorijos, trys moterys, trys musulmonės, „trys Ievos dukterys“, trys keliai, vienas tikslas – ir trys visiškai skirtingi likimai.

Siužete – prisiminimų į praeitį nublokšta Perė vieną katastrofišką Stambulo vakarą bando grįžti į skaudžią patirtį, kurią ji desperatiškai stengėsi užmiršti. Bet ar mes galime pabėgti nuo savęs?

John Burdett „Bankoko 8“, 2012 m.

Klysta tie, kurie galvoja, kad trilerio žanras yra statiškas ir nieko naujo čia nebeprigalvosi. Įrodymas – ši knyga, kurioje klasikinio trilerio siužetas nukrypsta į budizmo filosofiją bei svarstymus apie Vakarų ir Rytų civilizacijų priešpriešą, o juodas humoras verčia šią knygą statyti į  netradicinių kriminalinių romanų lentyną.

Siužete – mįslingos JAV jūrų pėstininko mirties aplinkybės. Tyrėjas, būdamas budistas, į nusikaltimo tyrimą žiūri ne tik kaip pareigūnas, bet ir iš religijos pusės, o tyrime dalyvaujančią FTB agentę į neviltį varo idėjos apie tai, kad nusikaltimo priežasčiai paaiškinti galima pasitelkti ir reinkarnacijos teorijas. Greta filosofinės plotmės knygoje intriguoja ir socialiniai aspektai. Autorius veda mus į tamsųjį Bankoko pasaulį, striptizo barų, narkotikų, korupcijos liūną. Knygoje apstu ir juodo autoriaus humoro, saviironijos – išskirtinio rašytojo kūrinių bruožo.

Visas šis keistas trilerio, filosofijos ir skvarbių pastabų apie visuomenę mišinys kuria kone siurrealistinę, mistišką nuotaiką. Skaitydamas galų gale pats supranti, kad toli gražu ne nusikaltimo paslapties įminimas čia svarbiausias.

Darius Pocevičius „100 istorinių Vilniaus reliktų“, 2018 m.

Knyga kviečia atrasti gyvąją miesto istoriją, kurią pasakoja ne gidai, o fundacinės lentelės, statinių likučiai, užrašai, monogramos, herbai, paminklai ir dekoro elementai.

Istorinį detektyvą primenančios reliktų paieškos smarkiai išplečia turistinę miesto topografiją, paprastai apsiribojančią 10–15 lankytinų vietų,  ragina pasidairyti toliau nuo centrinių gatvių. Tą padaryti padės leidinyje patalpinti 59 žemėlapiai, 72 dokumentų atvaizdai, 122 piešiniai, 195 brėžiniai, 272 fotografijos, 941 naudotos literatūros ir archyvinių dokumentų šaltinis.

Vaikams ir jaunimui siūlome paskaičiuoti su knygomis nuo pasakų iki būdų, ką veikti, kai neturi ką veikti.

„365 pasakaitės“, 2014 m.

Daugybė naujų ir naujai perpasakotų pasakėlių, su kurių herojais aplankysite tolimiausias šalis ir patirsite įdomiausių nuotykių… Kiekvienai metų dienai yra skirta po vieną trumpą pasakojimą!

„Devyni broliai ir jų sesuo Elenytė“, 2006 m.

Ši pasakaitė apie mergaitę, kuri, nepaisydama jai gresiančių pavojų, iškeliauja ieškoti savo devynių brolių. Ar pavyks Elenytei su ištikimuoju kiškeliu ir devyniais broliais atskleisti laumės klastą? Ar gerumas ir tyra širdis nugalės blogį? Spalvingos ir originalios dailininkės Ievos Juknytės iliustracijos, kaip ir pati pasaka, sužavės ir mažuosius skaitytojus, ir jų tėvelius.

Vytautas Račickas „Šeštoji šlepetė. Misija neįmanoma“, 2013 m.

Šios istorijos herojams labai nesiseka. Ponas Vincentas Vinkus turguje nusiperka ne papūgą, o šarką. Rašytojai Onei Vinkei sutrinka medžiagų apykaita ir ji neužbaigia savo knygos. Storulė Julė iškrenta iš televizijos šokių projekto. Šlepečių fabriko direktorius Raulas Aulas ir kiti apsukruoliai verslininkai negauna finansinės paramos. Tačiau Edvardukui pavyksta išsikviesti močiutės Milės „vėlę“. Ji nežino, kas gyvenime svarbiausia, bet pasako kai ką svarbaus. Ką?

Diana Jušmanovaitė „100 būdų, ką veikti, kai neturi, ką veikti“, 2014 m.

Knygoje rasi idėjų, ką gali nuveikti vienas, su draugais, namuose ar lauke. O jei negalėsi išsirinkti, atlik knygoje pateiktą testą, atsiversk pirmą pasitaikiusį puslapį ar imkis visų veiklų iš eilės. Per atostogas ar savaitgalį su šia knyga – nuobodulys tau ne draugas!

„500 klausimų ir atsakymų“, 2004 m.

Tai bent knygelė vaikams! 500 įdomiausių klausimų apie gyvūnus, gamtą, istoriją, sportą… Atsakymai plika akimi neįskaitomi! Ne bėda! Kišenėlėje knygos gale rasi didinamąjį stiklą, pasinaudok juo ir sužinok visus atsakymus.

 

 

 

Skaitymas mus jungia!

Nepamirškime tarp vasaros pramogų surasti dar vieną malonumą, jungiantį visos Lietuvos bibliotekų skaitytojus. Primename, kad galite dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“: patirti skaitymo džiaugsmą ir galimybę laimėti puikių prizų! Daugiau informacijos gausite atėję į biblioteką.

Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: