V. Bičiūnaitės nuotr.

Šįmet mažiesiems žiūrovams parodyti  penki spektakliai. Juos atvežė du kolektyvai iš Latvijos ir trys lietuvių teatrai.  Latvijai atstovavo  Jūrmalos lėlių teatro studija ir Istros bibliotekos lėlių teatras „Teremok“ (Ludzos rajonas). Taip pat žiūrovai pamatė rokiškėnams gerai pažįstamus lėlių teatrus – „Padaužiukus“ iš Rokiškio viešosios bibliotekos lėlių teatro ir „ČIZ“ iš Bajorų kultūros centro – bei Kauno „Nykštuko“ lėlių teatro pasirodymą.

Sausakimša mažoji salė vos sutalpino mažuosius vaikų darželių ir kai kurių mokyklų auklėtinius, jų auklėtojus ir mokytojus. Pasak N. Ivanovos, festivalis kasmet sulaukia tokio skaičiaus žiūrovų, o iš jų reakcijos galima spręsti, kad labiausiai patiko kauniečių spektaklis apie paršiuką Čiuką. Puikiai priimti ir latvių kalba vaidinti pasirodymai.

Festivalį vedė, pertraukose tarp pasirodymų gausiai susirinkusius žiūrovus žaismingai linksmino, išjudino ir ramino kiškių personažais persirengusios  vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkės Nadežda Ivanova ir Vaiva Bugailiškienė bei jų kolegės.

Festivalio pabaigoje įteikti prizai jauniausiam ir vyriausiam aktoriui. Juos įsteigė Viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė ir šios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė. Jauniausiojo aktoriaus prizas atiteko  lėlių teatro „Padaužiukai“ aktorei Saulei Einorytei, vyriausiojo – lėlių teatro „Teremok“ režisierei Elenai Kreminskai. Visiems kolektyvams įteiktos simbolinės kaminkrėčio statulėlės, sukurtos medžio skulptoriaus Vidmanto Zakarkos. Šis menininkas jas kuria jau ne vienerius metus, tik kiekvienąkart jos vaizduoja vis kitokį personažą.

Žiūrovai nors ir sukaito, bet patyrė gerų emocijų.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie