Gimtasis Rokiškis Langas Rugsėjo pradžia. Linksmybės ir rūpesčiai

Rugsėjo pradžia. Linksmybės ir rūpesčiai

Gražus rytinis Rugsėjo pirmosios šurmulys mieste prieš pat pietus persikėlė prie Kultūros centro. Čia pirmą kartą bendrai švęsti susirinko visų miesto mokyklų bendruomenės. Mokiniai, mokytojai, tėvai, valdžios atstovai. Pradinukai su abiturientais prieš tai rinkosi Liongino Šepkos parke. Rikiavosi iškilmingai eisenai ir žygiavo prie Kultūros centro, prie perėjos sustabdę Rokiškio eismą. O šventinėje scenoje visus sveikino valdžios atstovai, buvo dalijamos dovanos, susitikę kolegos darėsi „selfius“, koncertavo Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Eugenijaus Gudonio, bei svečiai – grupė „Black Biceps“. Ją į savo keturiasdešimtmečio šventę planavo pasikvieti Juozo Tūbelio progimnazija. Bet idėja iki rugsėjo transformavosi į visų bendrą šventę. Dauguma šypsojosi, kad tai pasiteisino.

731
1

Kaip vadovėliai?

Mokytojai kelia problemą, kad ugdymo turinys nuo rugsėjo atnaujinamas, vienuoliktokų pirmą kartą laukia egzaminai, o vadovėlių nėra. Kokia iš tikrųjų yra situacija? Anot Aurimo LAUŽADŽIO (nuotr.), rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vadovo, visos rajono bendrojo ugdymo įstaigos dalyvauja NŠA įgyvendinamame projekte „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“. Projekto metu skiriamos papildomos lėšos tik nelyginių klasių (kurie dirbs pagal atnaujintas programas) vadovėliams įsigyti. Vadovėlių kiekiai yra nustatyti kiekvienos mokyklos sutartyje. Mokyklos vadovėliams skirtas lėšas iš projekto gali įsisavinti iki spalio pabaigos. Už minėto projekto lėšas jos gali įsigyti tik tuos vadovėlius, kurie išleisti Lietuvoje 2023 metais; parengti pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas; informacija apie vadovėlį paskelbta Švietimo portalo informacinės sistemos vadovėlių duomenų bazėje.

Kelia sunkumų mokytojams

Rajono ugdymo įstaigose vadovėlių įsigijimas vyksta skirtingai. „Vienos jau užsakė daugumą vadovėlių, kitos dar laukia, nes norimas vadovėlis kol kas nėra paskelbtas Švietimo portalo informacinės sistemos vadovėlių duomenų bazėje“, – sakė vedėjas. Jo teigimu, darbui su atnaujintomis ugdymo programomis bus pritaikomi turimi vadovėliai, taip pat visose mokyklose bus naudojama EDUKA, kur vienoje vietoje galima rasti skaitmeninį edukacinį turinį ir inovatyvius komplektus mokiniams ir mokytojams. Vadovėlių klausimas kelia sunkumų mokytojams, tikimės, iki spalio 1 dienos visi vadovėliai pasieks mokyklas“, – sako A. Laužadis.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Erika
Erika
2023 3 rugsėjo 12:40

Kodėl niekas neinformuoja, ką reikia daryti su naujosiomis Gyvenimo įgūdžių ugdymo pamokomis? Programos aprašymas tiesiog siaubingas. Leisti ten vaiką ar neleisti? Neaišku.