Lietuvos rusų dramos teatro archyvo nuotr.

Ivano Vyrypajevo „DreamWorks“

Kovo 7 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatras

Kovo 7 d. planuotas šio teatro spektaklis „Romeo ir Džiuljeta“ yra atšaukiamas dėl pagrindinės aktorės traumos. Vietoje jo rokiškėnai galės pažiūrėti „DreamWorks“.

Režisierius  – Georgijus Surkovas (Latvija)

Dailininkė – Dacė Sloka (Latvija)
Kostiumų dailininkė – Marika Džulė (Latvija)
Kompozitorius – Armanas Guščianas (Rusija)
Režisieriaus asistentė – Kornelija Krasilnikovaitė

Vaidina: Valentinas Krulikovskis, Jevgenija Rusakova, Dmitrijus Denisiukas, Aleksandras Kanajevas, Aleksandra Metalnikova, Inga Maškarina, Valentinas Kirejevas, Viačeslavas Lukjanovas, Anžela Bizunovič, Anastasija Pavlova

Rusų kalba (lietuviški titrai)

Premjera – 2015-09-18

Tai – dviejų dalių psichologinė drama (2 val. 30 min), skirta žiūrovams, jaučiantiems žmonių tarpusavio psichologinio sambūvio problemų sprendimo būtinybę.

„DreamWorks“ – tai populiarios JAV kino kompanijos, gaminančios kino filmus ir televizijos programas, pavadinimas, pažįstamas daugeliui žiūrovų. Tačiau ši populiaraus šiuolaikinio rusų dramaturgo I. Vyrypajevo pjesė nėra televizijos serialas. Pjesės veikėjai – pusamžiai amerikiečiai – Deividas, Merilė, Tedis, Frenkas, Salė, Betė ir kt. – šneka iš scenos lyg ir ta pačia ypatinga televizinio vertimo iš anglų kalba, prie kurios skambesio jau seniai pripratę mūsų televizijos žiūrovai. Tačiau šįsyk tai nėra vertimas. Taip autorius drauge su režisieriumi siekia panardinti žiūrovus į įsivaizduojamą svajonių, regėjimų ir godų kosmosą, kuriame mėgsta gyvuoti šiuolaikiniai užsieninių televizijos serialų aistruoliai. Mirtis ir gyvybė, svajos ir realybė, tikros ir menamos aistros, slaptos ir akivaizdžios apgavystės – visa tai yra I. Vyrypajevo pjesės aplinkybės, artimos efemeriškam televizijos serialų pasauliui. Tačiau čia, teatre, aktorių dėka spektaklio personažai žiūrovų akivaizdoje sprendžia itin svarbias, dramatiškas, netgi tragiškas realias šiuolaikinių žmonių sambūvio problemas.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie