Doc. dr. Agnė Laužadytė-Tutlienė gimė Agnė Vilniuje ankstyvą 1976 m. gegužę, kai sodai, baltu rūbu pasipuošę, šaukte šaukė gyventi…

Mokėsi Vilniaus 15-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar – Žvėryno gimnazija), studijas baigė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, mokslų daktarės laipsnį įgijo Danijoje, Orhuso (Aarhus) universitete. Dabar dirba Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete.

Kūrybinis Agnės kelias, prasidėjęs vaikystėje, nesibaigia visą gyvenimą. Ir dabar kūrybai ji skiria didelę dalį nuo mokslinės ir pedagoginės veiklos liekančio laisvalaikio – daugiausia vasarą. Savo kūryboje ji naudoja įvairias raiškos priemones – tušą, pastelę, guašą, temperą, akrilą ir kt.

Agnės kūrybai būdingi baltiškosios mitologijos motyvai, kuriuose vyrauja Paukščio – Laisvės nešėjo ir Žalčio – namų sergėtojo simboliai. Taip pat nesvetimos jai gamtos temos, o kai kuriuose darbuose tiesiog liete išsilieja ir žmogiškieji jausmai.

Kūrybinės vizijos gimsta netikėtai, o dažniausiai žvaigždėtais vakarais geriant kvapnią žolelių arbatą. Jos įkūnytos linijose, spalvose ir formose bei kompozicinėse variacijose. Tai vizijos, kurių siužetas ir prasmė priklauso nuo kiekvieno suvokėjo vaizduotės, todėl savo paveikslams ji pavadinimų dažniausiai neduoda. Taip ji palieka laisvės kiekvienam įžvelgti jos kūriniuose tai, kas artima ar aktualu. Ir, atrodo, ji neklysta…

Ši Agnės Laužadytės-Tutlienės paroda – tai pirmoji jos paroda, išplaukusi iš Vilniaus ribų, o pirmenybę suteikti Rokiškiui ją paskatino tėvas – rašytojas ir žurnalistas Šarūnas Laužadis, kuris didelę dalį vaikystės praleido šio miesto apylinkėse bei įamžino šį kraštą sakmėje apie Rokiškio žemę.

Kviečiame pasisvečiuoti kūrybos menėje ir atgaivinti bei sušildyti savo sielą…

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie