Giedriaus Kujelio archyvo nuotr.

Rokiškio krašto muziejaus bei Turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro darbuotojai kartu su tautodailininkais grįžo iš Polocke (Baltarusija) vykusio tarptautinio festivalio „Kelias nuo variagų iki graikų“. Festivalis buvo skirtas Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos viduramžių istoriniam ir kultūriniam paveldui, seniesiems amatams populiarinti, turizmui vystyti. Rokiškėnai įsiliejo į turiningą trijų dienų senųjų amatų demonstravimo šventę. Erdvioje laukymėje bolavo amatininkų palapinės, kvepėjo laužo dūmais, žvangėjo vikingų ir riterių ginklai, senoviniuose „atrakcionuose“ pramogavo vaikai. Rokiškėnai sulaukė didžiulio renginio lankytojų ir vietinės žiniasklaidos susidomėjimo. Papuošalai iš žalvario, senoviniu būdu lietos vaško žvakės, vytos ir kaladėlėmis austos juostos, siūlų verpimas verpstuku, vilnos gaminiai, riešinės, dekoratyvūs medžio dirbiniai bei šių amatų demonstravimas žavėjo šio festivalio lankytojus.

Tai buvo puiki galimybė dalintis patirtimi, pasimokyti ir reklamuoti Rokiškio kraštą bei jo istorinį ir kultūrinį paveldą.

vaidiname ž

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Giedrius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Giedrius Kujelis

Daugelis rokiškiečių daro esminę klaidą rašydami apie save. Kažkodėl dažniausiai save įvardija miestelėnais. Rokiškis miesto teises gavo 1920 m. Kitąmet švęsime šios datos 100-metį, tad gal laikas pradėti save vadinti miestiečiais.