Krašto muziejaus archyvo nuotr.

Komisija rinks pirmosios, antrosios ir trečiosios premijų laimėtojus. Premijų steigėja – Monika Sabalis iš JAV.

Kas ta M. Sabalis? Muziejaus direktorės pavaduotoja Dalia Kiukienė pasakojo, jog 2014 m. birželio 10-liepos 6 d. muziejuje vyko Reginos Matuzonytės-Ingelevičienės (1905–1980) tapybos paroda „Spalva ir linija išreikšti pojūčiai“ iš ciklo „Sugrįžimas tėviškėn“.

Parodos pristatymo metu vyko susitikimas su R. Matuzonytės-Ingelevičienės dukra Marija Vygantiene ir anūke Monika Sabalis, gyvenančiomis JAV, Niujorke. „Jos taip susižavėjo mūsų muziejumi, kad prakartėlių parodoms organizuoti įteikė 1000 dolerių čekį. Pusė sumos išleista 2015-aisiais, o likusi suma geriausiesiems bus išdalyta šiemet. Nes šiemet negavome finansavimo premijoms, o žmones juk reikia paskatinti“, – sakė pavaduotoja D. Kiukienė.

Bus apdovanotas žiūrovų prizo laimėtojas, kurį rinko muziejaus lankytojai.

Muziejus už savo uždirbtas lėšas nupirko keturias prakartėles, kuriomis papildė kaupiamą jų kolekciją. Autorių pavardės bus paskelbtos šeštadienį.

Muziejus išleido parodos katalogą. Jį gaus visi dalyviai.

Muziejininkai suskaičiavo, kad per keliolika metų parodose eksponuotos 997 prakartėlės. Jas kūrė 1 188 autoriai iš visos Lietuvos. Šiemet surengta 16-oji paroda, kurioje – 51 kūrinys.

Didžiajame kluone šalia dvaro veikia ir nuolatinė prakartėlių ekspozicija. Joje – beveik šimtas garsių meistrų kūrinių – pačios gražiausios per penkiolika metų sukurtos prakartėlės. Dalis jų dovanota, dalis – įsigyta muziejaus ar rėmėjų lėšomis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie