V. Bičiūnaitės nuotr.

Šįmet sukanka 100 metų nuo P. Širvio gimimo, todėl svečių – poetų ir aktorių – keliai nusidriekė į vietas, susijusias su juo – Pandėlį, Salas, Aleksandravėlę ir Rokiškį. Atvyko du „Poezijos pavasarių“ laureatai – Antanas A. Jonynas (2003 m.) ir Rimvydas Stankevičius (2009 m.) –  bei jaunasis poetas Aivaras Veiknys. Juos atlydėjo smagus aktorių duetas –Arūnas Dubaka ir Balys Ivanauskas.

Pirmieji svečius priėmė pandėliečiai. Susitikimas su skaitytojais Pandėlio bibliotekoje vyko anksti, 10 val., tad menininkus nustebino gausus susirinkusių žmonių būrys. Pandėlio rajono laikraščio redakcijoje garsusis poetas dirbo 1950–1952 m. Beje, susitikime su kūrėjais dalyvavo buvusi ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Samulėnienė, kurios atmintyje dar gyvi prisiminimai apie P. Širvį.

Susitikimą vedęs R. Stankevičius išdavė paslaptį, ką reiškia tarp kūrėjų sklandantis posakis „turi Širvio geną“. Pasirodo, jis pasako, jog tas poetas eilėraščius rimuoja lengvai, jam tai skirta „nuo Dievo“. „Viena yra tapti poetu, antra – žinomu, o trečia – tapti legenda. Širvys, ko gero, paskutinis iš žinomų poetų, kuriam pavyko tapti legenda“, – jausmingai kalbėjo R. Stankevičius. Jis skaitė ir P. Širvio, ir savo eiles. A. A. Jonynas pasidalino asmeniniais prisiminimais apie poetą, mat jis lankydavosi tėvų namuose, taip pat pagarsino keletą eilėraščių iš netrukus išeisiančios knygos. Vien savo kūrybą skaitė tris poezijos knygas išleidęs A. Veiknys. Jaunatviško vėjo gūsį įnešė aktorių duetas, savaip interpretavęs Gintaro Grajausko ir P. Širvio eiles bei papildęs kompoziciją asmeniniais pastebėjimais, dainomis.

Pasak svečius lydėjusios Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Daivos Vilkickienės, kitose vietose į susitikimus susirinko irgi „stebuklingai daug“ klausytojų, tad tikrasis ralis nenukonkuravo poezijos „ralio“. Kūrėjai truputį kaitaliojo skaitomus kūrinius. Salose programos pabaigoje jie sulaukė biso. Aleksandravėlėje susitikimas vyko po atviru dangumi, visus užklupo lietus, tačiau neišgąsdino. Per lietų svečiai pabraidė ir po P. Širvio gimtąjį Degučių kaimą. „Rokiškio bibliotekoje jų laukė pilna salė žmonių, ne visi tilpo“, – dalinosi įspūdžiais D. Vilkickienė, pridurdama, kad šiais metais „Poezijos pavasaris“ buvo stiprus ir prasmingas, šviesus ir siautulingas. Pasak jos, svečiai išvyko labai patenkinti, o kai kurie klausytojai pageidavo net ilgesnės programos…

Baigiamasis „Poezijos pavasario“ akordas numatytas sekmadienį Vilniaus universiteto M. K. Serbievijaus kieme.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie