blank
J. Kačerausko nuotr.

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Per penkiolika festivalio dienų įvyksta daugiau nei 150 pačių įvairiausių renginių: poezijos skaitymai, „Poezijos pavasario“ laureatų vakarai, autoriniai iškiliausių poetų vakarai, jaunųjų poetų skaitymai ir dainuojamosios poezijos vakarai, moksleivių skaitymai, poezijos spektakliai, festivalio svečių vakarai, skirti lietuvių literatūros klasikams, žymių poetų sukaktims, išėjusiems atminti, poetinės-muzikinės improvizacijos, vakaronės, parodų atidarymai ir kt. Festivalio renginiai sutraukia klausytojus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse (kuriose yra didelės lietuvių bendruomenės). Kasmet rengiama tarptautinė poetų ir kritikų konferencija, kurioje diskutuojama aktualiomis literatūrinio pasaulio temomis.

O rokiškėnai literatai poezijos kampo prie Rokiškio kultūros centro sezono atidarymą jau surengė trečiadienio vakarą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Romualdas Kaminskas
Romualdas Kaminskas
2019 16 gegužės 15:02

Bet juk tam ir padarė, kad turėtų kur eiti. Didesnis pasirinkimas. Juk ne aludę pastatė, o kultūros įstaigą. Na bet kaip sakoma kam ko reikia, pagal poreikius. Iš anksto nespręskite tikslingai ar netikslingai išleisti pinigai. Tik laikas parodys ar tikslingai ar netikslingai? Viskas priklausys ar ji bus naudojama ir kaip? Ar naudingai panaudojama? O gal dar labai džiaugsitės ir didžiuositės, kad turim tokią biblioteką. Pamenat kaip buvo su aikšte.

Eik teatran
Eik teatran
2019 16 gegužės 14:53

Kaip norėtųsi tikslesnės informacijos…. R. Graibus – puiku. O kas tie kiti poetai, muzikantai ir aktoriai?..

mx1
mx1
2019 16 gegužės 14:30

Pažvelgus į pastato ir priestato dydį, galima pamanyti, kad rokiškėnai, apart bibliotekos, daugiau niekur neina. Netikslingai išleisti pinigai, bet niekam nerūpi…

Eik teatran
Eik teatran
2019 16 gegužės 14:56
Reply to  mx1

Gal juokaujate??? Biblioteka – visada būna miesto širdis. Ten visi lobiai ir visa istorija. O dar turit Dvarą, bažnyčią… Kurgi tuos pinigus būtumėt kišę? Šaligatvius padailinę? Nejuokinkit. Valio bibliotekai!

mx1
mx1
2019 17 gegužės 13:25
Reply to  Eik teatran

Kuo čia dėti šaligatviai? Ir bibliotekų lankomumas tikrai nepriklauso nuo jų pastatų dydžio. Nežinau, ar yra statistiniai duomenys – kiek procentaliai padidėjo lankomumas po renovacijos? Ir kiek ji kainavo? Tada būtų galima atsakyti, tikslinga investicija, ar nelabai.