RJC nuotr.

Nuo pilietiškumo iki sveikos gyvensenos
Stovyklos tema – pilietiškumo ir tolerancijos ugdymas, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas. Vasara – tinkamas metas neformaliuoju būdu sužinoti ir aplankyti svarbias Aukštaitijos regiono istorines, atmintinas vietas. Stovyklautojai keliaus partizanų kovų ir žūties vietomis, dalyvaus akcijose, varžybose, susitikimuose su kitų organizacijų atstovais. Vaikai mokysis senųjų liaudies amatų, bendraus su tautodailininkais.
Stovyklautojams formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai. Kiekvienas rytas prasideda mankšta stadione, vandens procedūromis. Laisvu metu vaikai noriai renkasi stadione, dalyvauja savanorių organizuojamuose sportiniuose žaidimuose.

Kūryba ir kareiviška košė
Labai greitai pralėkė penkios stovyklos dienos. Vaikai susipažino, susidraugavo, pristatė vieni kitiems savo grupes, vakarojo prie laužo, žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo orientaciniame žaidime.
Meno ir amatų dieną stovyklautojai darbavosi netradicinėse senųjų amatų bei šiuolaikinio meno dirbtuvėlėse, kūrė paveikslus, įvairius darbelius ir jais papuošė stovyklos aplinką, iš gamtinių medžiagų noriai ėmėsi kurti žemės meno ekspozicijas.
Lietuvos šaulių sąjungos Panevėžio apskrities šaulių 5-osios rinktinės Rokiškio jaunųjų šaulių 9-osios kuopos šauliai supažindino stovyklautojus su paslaptingu, vaikams dar nepatirtu gyvenimu bei patriotine veikla ir atskleidė kareiviškos košės receptą.
Vyresnieji stovyklautojai vyko į ekologinį žygį baidarėmis, kiti iškeliavo aplankyti paminklų sušaudytiems partizanams ir išnykusiam Vilkų kaimui atminti.

Kam tenka lengvatų?
VšĮ Rokiškio jaunimo centras ir Švietimo mainų ir paramos fondas pasirašė Neformaliojo švietimo programų įgyvendinimo vaikų vasaros stovyklose paslaugų pirkimo sutartį. 30 proc. stovyklos išlaidų finansuojama mūsų šalies ir ES lėšomis. Penkiems vaikams iš šeimų, gaunančių finansinę socialinę paramą, vaikams iš gausių šeimų, gaunančių finansinę išmoką, vaikams, kuriems nustatyta negalia, imigrantams iš trečiųjų šalių, turintiems papildomos apsaugos ar pabėgėlio statusą, kelialapio kaina kompensuojama 95 proc. Rajono savivaldybės administracija kompensuoja 20 proc. kelialapio kainos rajono mokiniams.

RJC inform.

 

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie