Organizatorių nuotr.

XXXV profesionaliųjų teatrų festivalis “Vaidiname žemdirbiams”

Kovos 5–24 d.

Kovo 5 d., 18.00 val. Klaipėdos dramos teatras „Elzės žemė“

Režisierius Povilas Gaidys
Scenografas Artūras Šimonis
Kompozitorius Martynas Bialobžeskis
Režisieriaus padėjėja Rasa Naujokienė
Trukmė: 2 val. 40 min.

Premjera 2017 m. gegužės 7 d.

Bilieto kaina 10,- 15,-

Vaidina: Regina Šaltenytė, Kęstutis Macijauskas, Renata Idzelytė, Donatas Švirėnas, Simona Šakinytė/Kamilė Andriuškaitė, Nijolė Sabulytė/Nijolė Narijauskaitė, Irena Simonaitytė, Sigutė Gaudušytė, Toma Gailiutė

„Elzės žemė“ – tai tikra istorija, kurią autorei papasakojo jos močiutė. Visi pjesės herojai turi savo prototipus. Tai – jaudinantis pasakojimas apie žmonių gyvenimą ir santykius nedideliame Sibiro kaime. Pjesės herojė Elzė – Rusijos vokietė, patyrusi nelengvą gyvenimą karo ir pokario metais, sulaukusi 76-erių pirmą kartą įsimyli. Jos išrinktasis Vasilijus – šviesus žmogus, geografijos mokytojas, visą gyvenimą mokiniams pasakojęs apie jūras ir kalnus, bet pats taip niekada jų ir nematęs. Dabar jie turi vienas kitą ir svajoja kartu keliauti po pasaulį. Deja, viskas ne taip paprasta… Tai septyniasdešimtmečių Romeo ir Džuljetos istorija, atrodytų, neįtikėtina, bet reali.

Kovo 6 d., 18.00 val. Valstybinis Šiaulių dramos teatras „Bagadelnia“

Pjesės autorius ir režisierius Aleksandr Špilevoj

Scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė Utalla

Kompozitorius Paulius Trijonis

Vaizdo projekcijų autoriai: Andrej Špilevoj, Aurelijus Čiupas

Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

Trukmė: 1 val. 50 min.

Premjera 2018 m. lapkričio 10 d.

Bilieto kaina 12,-

Vaidina: Sigitas Jakubauskas, Saulius Eduardas Pauliukonis, Vladas Baranauskas, Juozas Bindokas, Antanas Venckus, Juozas Žibūda, Rimanta Krilavičiūtė, Nijolė Mirončikaitė, Nomeda Bėčiūtė, Vilija Paleckaitė, Severinas Norgaila, Aleksandr Špilevoj

Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške. Spektaklio aktoriai atskleis smagius, beveik pasakiškus žilų herojų, senųjų romantikų, buvusių sovietinių laikų hipių nuotykius, patyrimus ir atradimus. Juk senatvėje, kai viskas atrodo mažiau spalvinga, kai kuriuos dalykus tenka tiesiog susifantazuoti. Spektaklyje susidurs ir pasaulėžiūros, ir religijos, ir priešingi politiniai požiūriai, bet dažniausiai – tai bus žmogaus susidūrimas su pačiu savimi, su šalia esančiu ir su savo prisiminimais.

Kovo 7 d., 11.00 val. Vilniaus Keistuolių teatras „Bambeklis bajoras“

Spektaklis žmonėms nuo 6 metų.

Režisierius Aidas Giniotis

Scenografė Ramunė Skrebūnaitė

Muzikos aranžuotojai: Aidas Giniotis, Sigitas Mickis

Trukmė: 50 min.

Premjera 2017 gruodžio 2 d.

Bilieto kaina 6,-

Vaidina: Dalius Skamarakas / Aidas Giniotis, Ieva Stundžytė / Urtė Smulskytė, Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Jurgis Marčėnas, Justina Smieliauskaitė.

„Bambeklis Bajoras“ išlaiko geriausias „keistuoliškas“ vaikų spektaklių tradicijas ir kviečia žiūrovus pasinerti į vaizduotę sužadinančią bajoro iš Lietuvos odisėjos po pasaulį istoriją.

„Bambeklis Bajoras“ – istorija apie ypatingą žmogų su ypatinga pavarde, tapusia jam likimo ženklu ir nulėmusia tolimesnį gyvenimą. Lietuviškame kaime gyvenęs iškilus Bajoras vieną dieną supranta, kad gimtasis kraštas jam – per mažas ir per nykus. Belieka vienintelė išeitis – iškeliauti į platųjį pasaulį ir atrasti sau deramą profesiją. Beeidamas per miestus ir kaimus, įveikdamas plačiausias jūras ir marias, užsukdamas į atokiausius kampelius Bajoras sutinka įdomiausių bei keisčiausių žmonių.

Kovo 7 d., 18.00 val. Vilniaus Keistuolių teatras „Riešutų duona“

Režisierius Aidas Giniotis

Scenografė Ramunė Skrebūnaitė

Trukmė: 1 val. 55 min. (su pertrauka)

Premjera 2018 m. spalio 12 d.

Bilieto kaina 12,- 9,- (moksleiviams)

Vaidina: Dalius Skamarakas, Vaidotas Žitkus, Jurgis Marčėnas, Džiugas Širvys, Aurimas Bačinskas/Lukas Auksoraitis, Judita Urnikytė, Vesta Šumilovaitė, Justina Smieliauskaitė, Jovita Jankelaitytė/Aistė Šeštokaitė

Sauliaus Šaltenio apysaka besiremiantis spektaklis pasakoja apie Andrių Šatą, jauną nedideliame praeito amžiaus vidurio Lietuvos miestelyje gyvenantį vaikiną, ir jo mylimąją Liuką, kurių šviesią meilės istoriją užtemdo Šatų ir Kaminskų šeimų nesutarimai. Riešutų duona iš Andriaus dėdės Boleslovo rankų – laimingos vaikystės gražiausių dienų simbolis, pakrikštijęs kūrinį ir pagrindiniam jo veikėjui virtęs naujo, sąmoningo, nerūpestingas iliuzijas praradusio gyvenimo riboženkliu. Tai – spektaklis jauniems žmonėms, gyvenantiems nuolat besimainančioje, mažumėlę ciniškoje ir tyrą meilę neigiančioje aplinkoje, kurioje kartais taip ilgu akimirkos, leidžiančios sau ištarti: „Esu ne vienas!”.  Tai – itin atviras, truputį skaudus, baisiai linksmas ir labai liūdnas spektaklis vyresniųjų klasių moksleiviams, jaunimui bei visiems suaugusiesiems, tebeprisimenantiems paskutinių nerūpestingų gyvenimo dienų skonį.

Kovo 8 d., 18.00 val. Kauno šokio teatras AURA „Norėčiau būt paparčio žiedu“

Choreografė Bea Debrabant (Prancūzija)

Šviesų dailininkas Vladimiras Šerstabojevas

Kostiumų dailininkė Kristina Čyžiūtė

Trukmė: 40 min.

Premjera 2018 m. kovo 20 d.

Bilieto kaina 12,- 8,- (moksleiviams, studentams, senjorams) 6,- (grupėms nuo 10 asm., neįgaliesiems, šokių kolektyvams)

ŠokaBlake Seidel (JAV), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Erik Zarcone (Italija), Evgenii Kalachev (Rusija), Jasper Narvaez (Filipinai), Julija Mintautė (Lietuva), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Mei Chen (Kinija).

Kantriai įsikibę į žemę šaknimis auga medžiai. Pažaboti gamtos stichijas reikia laiko, prisitaikymas prie aplinkos – lėtas ir meditatyvus. Šis gamtos įkvėptas spektaklis – apie medžius arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo.

Kovo 9 d., 10.00 val. Klaipėdos jaunimo teatras „Čia tu? Čia aš!“

Muzikinis spektaklis kūdikiams nuo 3 mėnesių iki 2 metų ir jų tėveliams.

Režisierė Evelina Šimelionė

Trukmė: 40 min.

Bilieto kaina 6,-

Tai smagus žaidimas, kuriame mažieji mokysis atrasti, stebėti, prisiliesti ir kartu įsitraukti į nepaprastą pojūčių pasaulį.  Iš įvairiausių faktūrų, spalvų ir geometrinių figūrų spektaklyje atsiras įvairūs atpažįstami daiktai ir gyvūnai. Kūdikiai reaguoja į besikeičiančius garsus, ritmines figūras, patys bandydami judesiais ir įvairiais garsais išreikšti savo emocijas. Specialiai šiam spektakliui kuriama muzika. Ji – ypač dinamiška, spalvinga ir atliekama įvairiausiais instrumentais kartu su balsu.

Kovo 9 d., 18.00 val. Juozo Miltinio dramos teatras „GIMINĖS, ARBA KAM ZRAZŲ PAKARTOT“

Režisierius Alius Veverskis

Scenografijos ir kostiumų dailininkas Artūras Šimonis

Kompozitorius Matas Drukteinis

Šviesų dailininkas Renaldas Bartulis

Trukmė: 2 val. 30 min. (dviejų dalių)

Premjera 2018 m. kovo 27 d.

Bilieto kaina 12,- 10,- (moksleiviams, studentams, senjorams, grupėms nuo 4 asmenų)

Vaidina: Giedrius Arlauskas, Marius Cemnickas, Jonas Čepulis, Paulius Jakubėnas, Anupras Jucius, Žiedūnė Mardosaitė, Justina Nemanytė, Laimutis Sėdžius, Akvilė Vitkūnaitė, Gintautas Žiogas.

„Parodyti giminę – baisiau nei pirmą kartą nusirengti“, – sako vienas pjesės veikėjų. Ir tam tikra prasme, jis yra visiškai teisus. Daugelis iš mūsų mieliau vilktųsi Ievos ir Adomo kostiumus ir pasileistų laukais nuogi, nei dar ir dar kartą atsidurtų situacijoje, kai visi beprotiškai stengiasi parodyti save vien iš geriausios pusės, o nesusišnekėjimo, nusišnekėjimo ir išsišnekėjimo, gyvenimo, mirties ir žmogiškųjų santykių tragikomizmas liejasi tarsi iš gausybės rago. O vis dėlto tokiose situacijose mes atsiduriame. Ir dažnai…

Kovo 10 d., 18.00 val. Klaipėdos jaunimo teatras „Helverio naktis“ (N-16)

Režisierius Valentinas Masalskis

Scenografė ir kostiumų dailininkė Paulė Bocullaitė

Kompozitorius Edvinas Vasiljevas

Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas

Vaidina Laima Akstinaitė ir Paulius Pinigis

Trukmė: 60 min.

Premjera 2018 m. gruodžio 8 d.

Bilieto kaina 7,-

Kuo pasibaigs ši naktis? Ar du žmonės įstengs pabėgti ir išsilaisvinti?

Karlos (Laimos Akstinaitės) besąlygiška tarnystė ir jausmai visuomenės nesuprastam, savo fantazijų pasaulyje gyvenančiam, „kitokiam“ Helveriui (Paulius Pinigis) neturi ribų. Jie susipynę ir susilieja į vieną unikalų, bendrą, skirtingų spalvų ir potėpių portretą: motiniška globa, kantrus nuolankumas, egoistiškas pataikavimas, švelnus moteriškumas, iš praeities tamsių šešėlių išnyranti graužatis, netikėtai prasiveržiantis noras kontroliuoti, bet kokia kaina apsaugoti Helverį nuo blogį nešančio pasaulio spalvų ir blanki, bet tyra viltis būti suprastai ir išklausytai.

Kovo 12 d., 18.00 val. Valstybinis jaunimo teatras „Vienos miško pasakos“ (N-16)

Režisierė Yana Ross
Sceninės adaptacijos autoriai: Mindaugas Nastaravičius, Yana Ross

Kompozitorius Gintaras Sodeika

Video menininkas Algirdas Gradauskas

Scenografijos dailininkė Justyna Elminowska

Šviesų dailininkas Vilius Vilutis

Kostiumų dailininkas Juozas Valenta

Trukmė: 2 val.

Premjera 2019 m. vasario 15 d.

Bilieto kaina 12,- 15,- 18,-

Vaidina: Matas Dirginčius, Sergejus Ivanovas, Irmantas Jankaitis, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Dalia Morozovaitė, Vidas Petkevičius, Aušra Pukelytė, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Paulina Taujanskaitė.

1931 metais parašyto kūrinio centre – eilinių žmonių kasdienybė, persmelkta dramų ir iliuzijų. „Tai istorija apie visuomenės mentalitetą, jos vertybes. Apie viduriniosios klasės santykius, jų įtampas. Mes kuriame adaptaciją, bet esminės pjesės temos – nacionalizmas, kultūrinės tradicijos, veidmainystė – išlieka spektaklio ašimi“, – sako režisierė, pastaraisiais metais statanti spektaklius garsiuose Norvegijos, Islandijos, Lenkijos teatruose.

Kovo 13 d., 18.00 val. Lietuvos Nacionalinis dramos teatras „Durys“ (N-14)

Koncepcijos ir dramaturgijos autorius, režisierius ir choreografas Jo Strømgren

Režisieriaus asistentės: Dominyka Skarbaliūtė, Giedrė Kriaučionytė

Dailininkė Goda Palekaitė

Dailininkės asistentė Sima Jundulaitė

Šviesos dailininkas Vilius Vilutis

Trukmė: 1 val. 15 min.

Premjera 2018 m. spalio 5 d.

Bilieto kaina 10,- 12,-

Vaidina: Diana Anevičiūtė, Žygimantė Jakštaitė, Augustė Pociūtė, Rytis Saladžius, Rasa Samuolytė, Mantas Stabačinskas, Ugnė Šiaučiūnaitė, Rimantė Valiukaitė.

Durys skiria „čia“ ir „kitur“. Yra labai stiprus įsitikinimas, kad toje kitoje pusėje visad bus kažkas geresnio. Šis tikėjimas verčia žmones judėti. Kažkur Europoje, šalių sienų, kalbų, religijų ir geografinių barjerų padalintoje žemėje, visuomet egzistavo migracijos fenomenas. Žmones visad riboja aplinka – namai, mokykla, darbovietė, šalis, restoranas, kuriame išgalime lankytis, asmuo, kurį mylime ar apsimetame mylį. Priklausyti tam tikrai aplinkai yra nuostabu, ypač jei tavo kaimynas restoranuose lankytis neišgali. Tokie dalykai mus priverčia šypsotis. Tačiau kai vieną dieną kitas kaimynas grįžta namo su kanoja ant mašinos stogo, mes pradedame jaustis apgailėtini. Ir kai kaimyno veide atpažįstame tą šypseną, mes, be abejonės, užsinorime kanojos. Net jei ir labai nemėgstame būti gamtoje.

Kovo 14 d., 18.00 val. Vilniaus Mažasis teatras „Marti“

Režisierė Gabrielė Tuminaitė

Dramaturgė Paulina Pukytė

Scenografas Vytautas Narbutas

Kostiumų dailininkė Vilma Galeckaitė-Dabkienė

Kompozitorius Faustas Latėnas

Šviesų dailininkas Vaclovas Grinius

Trukmė: 1 val. 50 min. (vienos dalies)

Premjera 2018 m. spalio 19 d.

Bilieto kaina 9,- 11,- 14,-

Vaidina: Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Tomas Kliukas, Indrė Patkauskaitė, Tomas Stirna, Rasa Jakučionytė, Jūratė Brogaitė, Vilija Ramanauskaitė, Agnė Kiškytė, Daumantas Ciunis

Teatras pristato kiekvienam nuo mokyklos suolo žinomo kūrinio – Žemaitės „Marčios“ – sceninę versiją. Spektaklio kūrėjai pateikia naują žvilgsnį į stereotipinėmis interpretacijomis apaugusį kūrinį ir jo personažus – Katrę, jos tėvą, Vingių Joną ir kitus. Ar tikrai šiuolaikinis moterų emancipaciją ir lygias galimybes šlovinantis pasaulis stipriai pasikeitė nuo Žemaitės aprašytojo? Spektaklyje atsispindi kūrėjų bandymai suprasti XIX a. vedybų, šeimos, meilės ir laimės sampratas ir palyginti jas su šiuolaikinėmis.

Kovo 16 d., 18.00 val. OKT/Vilniaus miesto teatras „Pamišėlis“

Režisierius Oskaras Koršunovas

Kostiumų dailininkas Juozas Valenta

Muzika Dominykas Digimas

Video projekcijos Kornelijus Jaroševičius

Trukmė: 1 val.

Premjera 2018 m. vasario 11 d.

Bilieto kaina 14,-

Vaidina Eimantas Pakalka

Kaip paprastas tarnautojas, rodos, net nepastebimas žmogus staiga gali tapti visa griaunančia, pavojinga visuomenei jėga? Atsakymas – režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Pamišėlis“ pagal Nikolajaus Gogolio kūrinį premjeroje. Tai pranašiška apysaka, kalbanti apie fašizmo prigimtį, susijusią su noru pertvarkyti pasaulį ir didybės manija. Tai nutiko su didžiaisiais XX amžiaus diktatoriais. Dabar visas pasaulis akivaizdžiai puritoniškėja, viskas norminama, nebegalioja net nekaltumo prezumpcija, tarsi vakarų civilizacijoje vėl ateina tas laikas, kai norima „apsivalyti“. N. Gogolio pranašystės ir tekstų aktualumas šiandien – tiesiog neįtikėtini. Jei XIX amžiuje, kuomet buvo parašytas kūrinys, mintis, jog Prancūzija taps musulmoniška šalimi, galėjo atrodyti kaip visiškas pamišimas, tai šiandien taip nebeatrodo.

Kovo 17 d., 18.00 val. Solo teatras „Lietuviškoji Nora“

Režisierė Birutė Mar

Kompozitorius Antanas Kučinskas

Choreografė, režisierės asistentė Sigita Mikalauskaitė

Dailininkė Indrė Pačėsaitė

Videodailininkas Karolis Bratkauskas

Trukmė: 1 val. 30 min.

Premjera 2018 m. spalio 2 d.

Bilieto kaina 8 ir 10,-

Vaidina: Vytautas Anužis, Mindaugas Capas, Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius.

Spektaklis Monikos Mironaitės gyvenimo ir kūrybos motyvais.

Monika Mironaitė – aktorė, primadona, kurios gyvenimas ir kūryba aprėpia Lietuvos teatro šimtmetį.  M. Mironaitės sukurtas Noros vaidmuo klasikinėje Henriko Ibseno pjesėje „Lėlių namai“ (pirmąsyk –Vilniaus miesto teatre 1942 m., režisierius Romualdas Juknevičius) įėjo į Lietuvos teatro istoriją kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių aktorės kūrybinių darbų. Spektaklis sukurtas kaip dokumentinė mozaika iš Mironaitės laiškų, prisiminimų, dienoraščių, interviu, jos kūrybos vakaruose skaitytų eilėraščių ir pasisakymų, H. Ibseno pjesės „Lėlių namai. Nora“ ištraukų, taip pat Mironaitės amžininkų – dukters Dagnės Jakševičiūtės, Laimono Noreikos, Juozo Baltušio, Prano Treinio, Rūtos Staliliūnaitės, Audronės Girdzijauskaitės ir kitų prisiminimų fragmentų.

Kovo 18 d., 18.00 val. Teatro judėjimas „No theatre“ „Iliuzijos“(N-14)

Režisierius Vidas Bareikis

Trukmė: 1 val. 30 min.

Premjera 2017 m. lapkričio 11 d.

Bilieto kaina 8,-

Vaidina: Saulė Sakalauskaitė, Roberta Sirgėdaitė, Povilas Jatkevičius, Marius Gotbergas.

Kas yra meilė? Ar egzistuoja amžina meilė? Ar meilė būna tik abipusė? O gal ji gali būti su bet kuo ir bet kam? Ar tai tokia jėga, kuri išeina iš krantų, sugriauna visas užtvaras ir užlieja visą pasaulį?

I. Vyrypajevo pjesė „Iliuzijos“ – tai pjesė apie meilę, išpažintis, apgaules ir visokius kitokius nutikimus, pasitaikančius gyvenime. Tai keturių žmonių – dviejų porų, nugyvenusių ilgą gyvenimą, istorijos ir išgyvenimai, bandymai suprasti save ir kitą. Galų gale, suprasti, kas tai yra ta meilė, ką reiškia mylėti kitą žmogų.

Kaip nugyventi gyvenimą meilėje ir atrasti savo vietą šitame nepastoviame, nuolat besikeičiančiame pasaulyje? Istorijos verčia ir juoktis, ir verkti, ir rimtai pamąstyti, koks yra meilės vaidmuo mūsų gyvenimuose.

Spektaklis yra vienas iš retų verbatim teatro pavyzdžių Lietuvoje.

Kovo 19 d., 18.00 val. Vilniaus teatras „Lėlė“ „Daktaras Glasas“ (N-16)

Inscenizacijos autorius ir režisierius Rolandas Kazlas

Dailininkė Neringa Keršulytė

Trukmė: 2 val. 30 min.  (dviejų dalių)

Premjera 2019 m. vasario 8 d.

Vaidina: Mantas Barvičius (Daktaras Glasas), Jonė Dambrauskaitė (fru Gregorijus), Rolandas Kazlas (pastorius Gregorijus), Almira Grybauskaitė, Deivis Sarapinas, Sigita Mikalauskaitė, Erika Gaidauskaitė, Olga Pocevičiūtė, Vilius Kirkilionis, Imantas Precas, Karolis Algimantas Butvidas, Dainius Tarutis.

Romanas parašytas daktaro dienoraščių forma. Juose skleidžiasi ne tik Glaso kasdienybė, buities įspūdžiai ir būties apmąstymai, bet ir kritiškas žvilgsnis į jį supančią aplinką: ligonius, draugus, visuomenę. Glaso „taikiniu“ dienoraščiuose tampa įvairūs visuomenės prietarai, sustabarėjusios tradicijos, žmonių veidmainiškumas. Tai jis racionaliai apmąsto ir ironiškai demaskuoja savo „eilutėse“. [„…Visi jie prisidėjo prie to, kas išėjo, visų ten buvo dalis. Netrūko ir gydytojo – ir tas gydytojas buvau aš“]

Kovo 20 d., 10.00 val. ir 12.00 val. Kauno valstybinis lėlių teatras „Tikroji pelenės istorija“ (nuo 4 m.)

Autorius ir režisierius Olegas Žiugžda
Dailininkė Giedrė Brazytė
Kompozitorius Pavelas Kondrusevičius
Vaizdo projekcijų autorius Mantas Bardauskas
Trukmė: 50 min.

Premjera 2017 m. kovo 18 d.

Bilieto kaina 4,- 3,5 (grupėms)

Su Mergaite kambarinės uniforma, Pelene, Fėja, Pamote, Pirmąja ir Antrąja seserimis, Princu, viešbučio Patarnautoju ir kitais personažais pasaką žaidžia aktoriai: Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Endriukaitė

Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką – šiuolaikinei publikai artimesnę Pelenės istorijos interpretaciją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo ir slypinčios išminties.

Spektaklio kūrėjai kviečia į šmaikščią, spalvingą, dinamišką pasaką, skirtą visai šeimai.

Kovo 22 d., 18.00 val. Valstybinis jaunimo teatras ir teatras „Meno fortas“ „Cinkas“

Režisierius Eimuntas Nekrošius
Kompozitorius Algirdas Martinaitis

Scenografijos dailininkas Marius Nekrošius

Kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva

Šviesų dailininkas Andrius Jankauskas

Režisieriaus asistentas Tauras Čižas

Garso režisierius Arvydas Dūkšta

Trukmė: 3 val. 20 min.

Premjera 2017 m. lapkričio 29 d.

Bilieto kaina 12,- 15,-

Vaidina: Aldona Bendoriūtė, Simonas Dovidauskas, Sergejus Ivanovas, Adomas Juška, Ieva Kaniušaitė, Dalia Morozovaitė,  Milda Noreikaitė, Aušra Pukelytė, Vygantas Vadeiša,
Vaidas Vilius, Genadij Virkovskij.

„Yra dvi situacijos, kai žmogus pakyla virš gyvenimo kasdienybės, ir atsiveria jo esmė: kai jis įsimylėjęs ir kai nujaučia artėjančią mirtį. Tada žmogus egzistuoja ant savo galimybių ribos“, – sako rašytoja Svetlana Aleksijevič. Kelerius metus keliavusi po neaprėpiamą buvusios Sovietų Sąjungos teritoriją, rašytoja S. Aleksijevič rinko paprastų žmonių pasakojimus ir liudijimus apie skaudžiausius įvykius, nutikusius Sovietų Sąjungos gyvavimo laikotarpiu. Iš žmonių pasakojimų gimė ir garsusis autorės ciklas „Utopijos balsai“, kurį sudaro penkios knygos. Dvi iš jų – „Cinko berniukai“ ir „Černobylio malda“ tapo režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklio „Cinkas“ literatūriniu pagrindu.

Spektaklio centre – pati Svetlana Aleksijevič. Jos asmenybė ir kelionė per savo laiką. Išgalvota ir tikra tuo pat metu. Nuo vaikystės svajonės iki profesinių aukštumų. Tai – vienišo kūrėjo kelionė, turint vienintelį tikslą – išminuoti žmogų kaip minų lauką. Ir paliudyti ne istorinių faktų, bet jausmų tiesas. Paradoksali kelionė – rašytojos svajonė išsipildė dėl jos aprašytų suluošintų gyvenimų…

Spektaklis „Cinkas“ 2018 metais tarptautiniame Sankt Peterburgo teatro festivalyje „Балтийский дом“ laimėjo „Žiūrovų pasirinkimo“ prizą.

Kovo 21 d., 18.00 val. Nacionalinis Kauno dramos teatras „Kai mirę nubusim“

Režisierė Monika Klimaitė

Scenografijos dailininkė Paulė Bocullaitė

Kostiumų dailininkė Eigilė Juodytė

Kompozitorius Tadas Žukauskas

Trukmė: 1 val. 40 min. (be pertraukos)

Premjera 2016 m. spalio 29 d.

Bilieto kaina 10,-

Vaidina: Dainius Svobonas, Inga Mikutavičiūtė/Neringa Nekrašiūtė, Eugenija Bendoriūtė, Eglė Grigaliūnaitė, Artūras Sužiedėlis, Henrikas Savickis.

Pagrindiniai veikėjai – skulptorius Rubekas ir jo modelis Irenė, kurios siela buvo paaukota menui. Abu kamuoja psichinis silpnumas, abu yra kažką praradę savo gyvenime. Tačiau susitikę beviltiškai traukia vienas kitą, ieškodami kompensacijos už tai, kas prarasta. Skulptoriaus žmona Maja negali padaryti vyrą laimingą – jis visą save atidavęs savo šedevrui. Kūrinys apgaubtas neraminančiu širdžių šalčiu – vienas kito herojai negali nei paliesti, nei jausti, nei mylėti.

Kai Ibseno amžiaus žmogus satyriškai žvelgia į savo egzistencijos rezultatą, tai yra tas pats, lyg jis juoktųsi per savo paties laidotuves. Autorius tarsi nebyliai teigia, jog buvimas menininku reiškia siekį sukurti gyvybę, paaukojant kitą. Pjesėje atsiskleidžia nepalaužiamas tikėjimas, svarbiausi gyvenimo elementai ir autoriaus abejonė savo misijos reikšmingumu.

Kovo 23 d., 18.00 val. Vilniaus miesto teatras „Atviras ratas“ CV, arba Kas aš esu?

Režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis

Scenografija Laura Luišaitytė

Kompozitorius Jokūbas Tulaba

Trukmė: 1 val. 45 min.

Premjera 2018 m. lapkričio 15 d.

Bilieto kaina 10,- 8,- (moksleiviams, studentams, senjorams)

Vaidina: Vesta Šumilovaitė, Benita Vasauskaitė, Karolis Kasperavičius, Vaidotas Žitkus, Rokas Petrauskas, Danas Kamarauskas.

Kada ir kodėl jūs paskutinį kartą (pa)pildėte savo gyvenimo aprašymą (CV)? Kaip tai, kas jau užrašyta „apie jus”, keičia tai, koks(-ia) jūs iš tikrųjų esate šiandien? Ar iš jūsų CV išvis įmanoma suprasti koks(-ia) jūs esate šiandien?

Spektaklis kviečia žiūrovus kartu su aktoriais keliauti per vieno labai gerai žinomo „piliečio” gyvenimo aprašymą (asmenybė atskleidžiama spektaklyje), tuo pačiu įtraukiant į atvirą teatrinę diskusiją – kaip užfiksuoti žmogaus gyvenimą? Spektaklis nestokoja jautrumo, humoro ir savitos teatrinės kalbos.

Pjesė jau įvertinta garbingos komisijos (laimėjusi pirmąją vietą LRT Radijo teatro konkurse bei specialų LATGA prizą už originalumą) ir pirmą kartą adaptuojama teatro scenoje.

Kovo 24 d., 18.00 val. Lietuvos Rusų dramos teatras „Rusiškas romanas“ (N-16)

Režisierius Oskaras Koršunovas
Kompozitorius Antanas Jasenka
Dailininkė Irina Komissarova
Vaizdo projekcijų autorius Mikas Žukauskas
Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas
Choreografė Vesta Rasa Grabštaitė
Režisieriaus asistentė Agnija Leonova
Režisieriaus padėjėja Kornelija Krasilnikovaitė

Trukmė: 3 val. 35 min. (dviejų dalių) rusų kalba, lietuviški titrai

Premjera 2018 m. rugsėjo 15 d.

Bilieto kaina 12, 15, 20,-

Vaidina: Jelena Bogdanovič / Nelė Savičenko, Valentin Novopolskij, Viačeslav Lukjanov, Juliana Volodko / Aleksandra Metalnikova, Jevgenija Gladij / Inga Jankauskaitė, Valentina Lukjanenko, Julija Krutko, Anžela Bizunovič, Liuda Gnatenko, Andrius Darela / Vytautas Anužis, Jevgenija Rusakova, Dmitrij Denisiuk, Nikolaj Antonov, Telman Ragimov, Vladimir Dorondov, Artur Svorobovič, Jekaterina Makarova.

Pjesė pasakoja apie rusų ir pasaulio literatūros klasiko Levo Tolstojaus (1828 – 1910) gausios šeimos peripetijas ir rašytojo paskutinius gyvenimo mėnesius. Dramos centre – klasiko žmona Sofja Andrejevna, jos dramatiškas likimas, tapus pasaulinio masto genijaus žmona.

Dramaturgas M. Ivaškevičius ir lietuvių teatro režisūros lyderis Oskaras Koršunovas L. Tolstojaus žmonos personaže įžvelgė ir pateikė rašytojo kūrinių moteriškų personažų (visų pirma – Anos Kareninos) bruožus.

Iki vasario 6 dienos kolektyvai gali teikti paraiškas įsigyti bilietų. Paraiškas atsiimti vasario 11 – 18 dienomis Bilietų laisva prekyba prasidės vasario 20 d. Paraiškų formą galima pildyti  internete www.rokiskiokc.lt

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Laima
Laima
2019 28 vasario 9:32

Pirmą laisvo bilietų pardavimo dieną pasirodė užrašas, kad bilietų į kai kuriuos spektaklius jau nėra. Anksčiau tam tikrą kiekį bilietų palikdavo laisvai parduoti, nepatenkindavo visų tik paraiškose prašomų bilietų. Visą teatrų festivalio gyvavimo laikotarpį kasmet aplankydavau spektaklius, o šimet bilietų neįmanoma nusipirkti,jei esi ne kolektyvo narys, pavienis teatro mėgėjas.
Tokios betvarkiškos bilietų skirstymo tvarkos neturėtų būti.

Rekomenduojami video: