Ąžuolas Jankauskas, Gediminas Kriovė, Violeta Kazlauskienė. Asmeninių archyvų nuotr.

Ar mūsų visuomenė yra pakankamai subrendusi keisti susiformavusį „auksinio jaunimo“ stereotipą ir suteikti jam prasmingesnį suvokimą, kuris apibūdintų jaunuolius, kaip mūsų dabarties ir ateities kūrėjus? O galbūt šis iš seniau susidaręs apibrėžimas yra reikalingas norint pabrėžti visuomenės žmonių socialinę padėtį?

Kaip „auksinio jaunimo“ stereotipą supranta ir vertina Rokiškio rajono gyventojai?

„Auksinio jaunimo“ stereotipas – nepagrįstas

Ąžuolas Jankauskas

Rokiškio rajono moksleivių tarybos (RRMT) prezidentas, moksleivis 

Ne kartą teko girdėti, kad „auksinis jaunimas“ – tai pasiturinčių tėvų vaikai, kurie nejaučia nei savo, nei visuomenės taisyklių normų, mėgsta demonstruoti ekstravagantišką gyvenimo būdą, jaučiasi finansiškai nepriklausomi. Tačiau drįsčiau abejoti, ar iš tiesų tokie apibūdinimai yra pagrįsti ir teisingi. Mano nuomone, „auksinio jaunimo“ sąvoka labiau tiktų tiems mūsų kraštiečiams, kurie yra ne tik aktyvūs įvairiose organizacijose, bet ir daro realų pokytį mūsų miestui.

Auksinis jaunimas – be kabučių

Violeta Kazlauskienė

Obelių seniūnijos vyresnioji specialistė kultūrai

Pirmiausia sąvoką „auksinis jaunimas“ rašyčiau be kabučių. Mano subjektyvi nuomonė yra ta, kad tokį teiginį išgirdusi pirmiausia pagalvoju apie unikalų jauną žmogų, kuris domisi gyvenimu, nori suprasti savo vietą „po saule“, visais įmanomais būdais kelia savo kompetencijas. Tobulėdamas stengiasi gerinti savo gyvenamąją aplinką, santykius su žmonėmis. Tolerantiškas, neabejingas kitiems.

Manau, kad „auksinis jaunimas“ – ekstravagantiški jauni žmonės – yra, ir toks jaunimo apibūdinimas turi būti kabutėse.

„Auksinį jaunimą“ sieja ne su materialiomis vertybėmis

Gediminas Kriovė

Jaunimo reikalų koordinatorius (JRK)

Seniau esu girdėjęs šią frazę ir ji buvo taikoma jaunimui iš pasiturinčių šeimų, tiems, kurie gyvenime gali sau leisti daugiau. Tačiau aš nemanau, kad vien tėvų tvirta materialinė bazė lemia jaunimo ekstravagantišką gyvenimo būdą. Manau, pagrindinis, lemiamas faktorius yra ugdymas: jeigu tėvai atsakingai žiūri į jaunos asmenybės formavimą, vaikas užauga toks, kuriam nebus klijuojama panaši etiketė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
zita
zita
2021 22 liepos 12:32

na jau ..taip ir ptatikėsiu.. pirmiausia jų nuomonė.. .ir .visur. tarytum kitų . moksleivių klasėje nėra.?

Rekomenduojami video: