Mėgėjų teatro sąjunga nominavo „Nutildytų mūzų“ kūrėjus net penkiose „Tegyvuoja teatras“ nominacijose. Asociacijos „Rokiškio teatras“ archyvo nuotr.

Asociacijos „Rokiškio teatras“ spektaklio „Nutildytos mūzos“ (rež. Neringa Danienė) premjera vyko tik lapkričio viduryje, tačiau jis jau spėjo susižerti visus įmanomus Lietuvos mėgėjų teatrų žanro įvertinimus.

„… mūzos“ pateko į geriausių praėjusių metų Lietuvos mėgėjų teatrų spektaklių dešimtuką, buvo pakviestos į apžiūros-šventės „Atspindžiai“ baigiamąjį renginį, tapo geriausiu Šiauliuose vykusio festivalio „Pulsas“ spektakliu.

Ką tik paaiškėjo, kad Mėgėjų teatro sąjunga nominavo „Nutildytų mūzų“ kūrėjus net penkiose „Tegyvuoja teatras“ nominacijose: moksleivė Viktorija Krivickaitė nominuota kaip ryškiausia aktorė, spektaklis nominuotas kaip ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija, N. Danienė – kaip ryškiausia režisierė, taip pat įvertinti scenografija ir muzikinis apipavidalinimas. Kovo 25 d. Priekulėje vyksiančioje ceremonijoje paaiškės, kiek „Tegyvuoja teatro“ statulėlių – savotiškų Lietuvos mėgėjų teatro „Oskarų“ – pateks rokiškėnams į rankas.

Spektaklis sukurtas pagal tikrus įvykius. Originalus  scenarijus parašytas remiantis jaunos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraščiu ir amžininkų atsiminimais. Jaudinanti istorija apie Rokiškio rajone, Panemunėlyje, gyvenusios vaistininko Naumo Olkino šeimos likimą, apie ne laiku nutildytą vos pradėjusią skleistis jaunos talentingos poetės Matildos mūzą tampa ypač aktuali vis didėjančių pasaulinių grėsmių kontekste ir verčia susimąstyti apie karo beprasmybę ir šios dienos trapumą.

Spektaklis bus rodomas vasario 4 d. 18 val. Rokiškio kultūros centre.

vaidiname ž

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie