blank
Asmeninių archyvų nuotr.

blankJaučiau stresą dėl ateities bei tolimesnio gyvenimo sėkmės

Jonas Trumpa

Laikiau istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos bei anglų kalbos egzaminus. Laukdamas jų jaučiausi neramiai, pripažinsiu, jaučiau stresą dėl ateities bei tolimesnio gyvenimo sėkmės. Bet dabar, po egzaminų, jaučiuosi ramus, užtikrintas bei atsipalaidavęs. Padariau viską, ką galėjau, tą akimirką atidaviau visą save. O ir ateitis nebeatrodo miglota, nes jau žinau, kad įstojau į vieną iš pasirinktų universitetų. Apskritai egzaminai sekėsi gerai, tik dėl istorijos kilo nesklandumų, buvau išsiblaškęs ir neišsimiegojęs. Praktiškai kiekviename egzamine padariau po keletą žioplų klaidų, kurios tikrai nėra sėkmės ženklas, bet tikiuosi, jog bendro rezultato jos pernelyg nepagadins ir išsikelti tikslai bus pasiekti.

blankLaukimas ir jaudulys nedings visą vasarą

Gerda Čeikauskaitė

Laikiau lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, anglų kalbos ir chemijos valstybinius egzaminus. Jaudinausi laukdama pirmojo – lietuvių kalbos, nes šis egzaminas yra reikšmingiausias ir vienintelis, kuris lemia mokyklos baigimą, todėl jautėsi ir baimė, ir jaudulys, ir nežinomybė, ir netgi pyktis, kodėl tokį svarbų egzaminą reikia laikyti patį pirmą? Jaudulio buvo ir prieš anglų kalbos kalbėjimo dalį. Buvo baisu, kad laikydama jį pamiršiu, kaip reikia kalbėti.

Pasibaigus egzaminams jaudulys nedingo. Aišku, pajutau  palengvėjimą, kad pagaliau viskas baigėsi ir nieko nebegaliu pakeisti, bet kartu kilo klausimų, o kas toliau, kokie rezultatai, ar įstosiu? Tikiuosi, kad sekėsi geriau, negu šiuo metu atrodo, ir kad vertinimo instrukcijos bus palankios bei sutaps su mano pasirinktais atsakymais. Labai laukiu rezultatų, bijau nusivilti tais, į kuriuos dedu daugiausia vilčių.

blankNusivylimas dėl anglų klausimo dalies: įrašas nebuvo geros kokybės

Eglė Mikšytė

Laikiau keturis brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos ir istorijos. Besiruošiant egzaminams jautėsi šioks toks nerimas, ar tikrai viską pasikartojau ir išmokau tinkamai. Daugiausia nerimo sukėlė pats pirmasis ir bene svarbiausias lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, tačiau po jo jaučiausi gerai. Temos buvo aiškios ir suprantamos, neiškilo jokių neaiškumų ar netikėtumų.

Tikriausiai kaip ir kiekvienais metais kilo pasipiktinimas dėl anglų kalbos egzamino klausymo dalies užduočių. Po egzamino diskutavome su kitais abiturientais ir daugeliui užkliuvo įrašų kokybė ir turinys. Vieniems tai galėjo kelti stresą egzamino metu. Kalbėjimo dalis praėjo labai sklandžiai net ir laikantis karantino ribojimų.

Matematikos egzaminas šiemet buvo tikrai palankus abiturientams. Tiek užduočių įvairovė, tiek jų sudėtingumo lygis neturėjo sukliudyti jį išlaikyti.

blankSvarbiausi „kontroliniai“ nulems ne pažymį

Ąžuolas Rudnickas

Laikiau biologijos, chemijos, matematikos, lietuvių ir anglų kalbų valstybinius egzaminus. Manau, kad šiemet visiems dvyliktokams nemažu iššūkiu tapo pandemija, nutraukusi gyvas pamokas, tačiau nuotolinis mokymas asmeniškai man buvo naudingas, nes galėjau labiau susikoncentruoti į pamokas, kurios svarbios studijoms. Be abejo, stresas artėjant egzaminams jautėsi, juk tai svarbiausi „kontroliniai“, kurie šį kartą nulems ne pažymį, o galimybę įstoti į norimą universitetą.

Stengiausi nenuvilti savęs, tėvų ir mokytojų, kurie tikrai stengėsi palaikyti ir pastūmėti siekti savo tikslo. Egzaminai praėjo sklandžiai, tikiuosi labai aukštų rezultatų. Šiek tiek nuvylė anglų kalbos klausymo dalis, nes įrašas nebuvo geros kokybės. Kiti abiturientai susidūrė su tokia pat problema. Manau, Egzaminų centras šiek tiek atsižvelgė į tai, kad beveik metus praleidome mokydamiesi namuose.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

 

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments