Šią savaitę rekomenduojame susipažinti su dosnių žmonių dovanotomis keliomis knygomis:

Pokario tematika: Ruta Sepetys „Druska jūrai“,  2019

Skaičiusieji ir mačiusieji filmą pagal Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“ tikrai norės perskaityti ir kitą autorės knygą, kurioje tęsiama pokario (1945 m.) tematika. Tragiškoje kelionėje, bėgdami nuo puolančios  sovietų kariuomenės, susitinka du vokiečiai, lietuvė ir lenkė. Kartu su jais, netekę artimųjų, praradę gimtuosius namus, bėga gyventojai iš Rytprūsių ir Baltijos šalių. Visi nori patekti į laivus, tačiau vietos juose yra ne visiems…

Knyga savo tematika sudomins ir istorinių romanų mėgėjus, ir tuos, kurie neskaitė pirmosios autorės knygos.

Moterims: Jolita Herlyn „Mano vyrai ir jų žmonos“, 2015

Knygos autorė, gyvenanti Vokietijoje,  2019 m. lapkričio 21 d. Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje skaitė įtaigų pranešimą apie Sofiją „Trys viename – kūrėja, žmona, motina“, todėl siūlome paskaityti vieną iš jos knygų.

Tai žaismingas ir šiek tiek ironiškas pasakojimas apie moterį ir vyrus jos gyvenime, kuriame daug intrigų, gilių išgyvenimų ir juokingų situacijų.

Knyga labiausiai įtiks lengvo literatūros žanro mėgėjų, ypač moterų, skoniui, bet patiks ir mėgstantiems keliones bei nuotykius.

Tikintiesiems, ir ne tik…: Algirdas Toliatas „Šeštas jausmas yra pirmas“, 2018

Tai trečioji kunigo Algirdo Toliato pamokslų knyga, kurioje plėtojamos pirmosiose knygose gvildentos temos. Remdamasis Šventuoju Raštu autorius nagrinėja psichologines, dvasines, moralines ir vertybines problemas. Kunigas įtaigiu literatūriniu žodžiu kreipiasi į visus: tikinčiuosius, netikinčiuosius ir ieškančiuosius. Knygoje –  tūkstantmetė krikščionybės istorija ir šiandieninio tikėjimo  sąsajos.

Knyga kviečia keistis, būti sąmoningu ir dvasingu žmogumi. 

Mažiausiesiems ir visai šeimai: William Joyce „Olio Odisėja“, 2018

Knygoje pasakojama smagi ir šilta istorija visai šeimai apie šešiamečio Bilio ir jo pliušinio žaisliuko draugystę. Mažieji skaitytojai sužinos, kaip atrodo tobula Bilio ir jo mėgstamiausio žaisliuko Olio diena, kad, turint gerą draugą, laikas bėga 377 kartus greičiau.

Kas išsiilgęs nuotykių, būtinai turi perskaityti šią knygą.

Pasakų mėgėjams: Algirdas KazragisEžerėlio pasakos“, 2019

Aktorės Doloresos Kazragytės brolio knygoje – netradicinės pasakos, kurių veikėjai – vandens gyvūnai, paukščiai. Ši knyga atvers jauniesiems skaitytojams paslaptingas vandenų pasaulio gelmes ir paslaptis, supažindins juos su ežerėlio gyventojais ir parodys kelią į laimės šalį…

Žengiantiems į paauglystę: Laura Sintija Černiauskaitė L. „Žiema, kai gimė Pašiauštaplunksnis“, 2014

Žymios prozininkės, žurnalistės, dramaturgės, išleidusios septynias knygas ir rašančios ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams, apysaka „Žiema, kai gimė Pašiauštaplunksnis“ skirta vaikams, beįžengiantiems į paauglystės metus. Knygoje – paauglio pasaulis, kuriame – nuotykiai, baimės, viltys ir svajonės. Ir begalė sudėtingų klausimų, į kuriuos atsakymų dažnokai neranda ir suaugusieji.

J. Keliuočio viešosios bibliotekos skaitytojų skaitomiausios savaitės knygos:

Vaikų:

 1. Mažieji Laimiuko juokai (sudarė Lina Eitmantytė-Valužienė), 2007
 2. David Walliams „Žiurkainis“, 2015
 3. Vitalija Lapina „Ar pažįsti Kiukį?“, 2013

Paauglių:

 1. Jamie Ford „Keiko“, 2011
 2. David Walliams „Berniukas milijardierius“, 2014
 3. Catherine Rider „Bučinys Niujorke“, 2017

Suaugusiųjų:

 1. Joy Fielding „Bloga duktė“, 2019
 2. Irena Buivydaitė „Rožių dvaras“, 2019
 3. Heather Morris „Aušvico tatuiruotojas“, 2019
 4. Džoržas Orvelas „Gyvulių ūkis“, 1991
 5. Angela Marsons „Žaisti su mirtimi“, 2018
azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie