X Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydžio „Spindulys esti begalinės šviesos“ akimirkos. J. Keliuočio viešosios bibliotekos archyvo nuotr.

Ant Mūšos upės kranto savo jėgas išbandė aštuonios bibliotekininkų komandos iš Zarasų, Biržų, Kupiškio, Panevėžio miesto ir rajono, Ignalinos ir Rokiškio. Sąskrydžio šeimininkai – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka – niekam neleido nuobodžiauti.

Pirmiausia bibliotekininkai buvo sutikti Pasvalio krašto muziejuje, vėliau vyko įsikurti stovyklavietėje. Jų laukė smagios rungtys, linksmybės: patiekalų degustacijos, stovyklaviečių lankymas, fejerverkų šou, o komandų vadovams teko perskaityti ištrauką iš Vydūno tekstų pagal pasirinktą emociją.

Antrąją sąskrydžio dieną paaiškėjo ir nugalėtojai. Jais tapo Panevėžio rajono savivaldybės biblioteka, II vieta atiteko Biržų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, o III vietos nugalėtojais tapo rokiškėnai.

Kitais metais komandų vadovų sutarimu bibliotekininkai į savo sąskrydį rinksis Biržuose.

Prie Dirdų

3
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
astaCiujuNelson Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
asta
asta

pagal vikipedija Rokiškyje 2017 m. buvo 12 738 gyventojų. Aišku jei pridėt visas seniūnijas ir tt. tada kiti skaičiai.

Nelson
Nelson

Turiu klausimą. Sovietų laikais Rokiškio rajone 1959 m. surašymu, gyveno 54128 tūkstančių gyventojų ir bibliotekos pastato dydžio, kaip ir užteko. Net įvertinus tą faktą, kad bibliotekos lankomumas sovietų laikais buvo žymiai didesnis (nebuvo interneto bla bla bla, ir šiaip žmonės buvo linkę skaityti). Dabar linksmoji dalis, 2014m surašymo duomenimis rajone gyveno 32754 tūkst. gyventojų. Skaičiai rodo, kad sumažėjo populiacija per pusę, bet biblioteka išsipūtė per pusę. Tai, kaip čia yra.

Osvaldas Ciuju

Nebera kur knygu kisti tai praples biski 😀